Huawei

Huawei

Kategoria

W Stanach Zjednoczonych uruchomiono sieć 5G

Za pomocą Chrisfugiel

Operator Verizon uruchomił w dwóch miastach Stanów Zjednoczonychkomunikację 5G.Prędkość internetu na razie nie jest maksymalna, ale już robi wrażenie. Sieć Verizona działa na razie tylko w trybie testowym.

Testowanie internetu 5G Verizon odbywa się w warunkach rzeczywistych. Każdy może ocenić zasięg na ulicach Chicago i Minneapolis. Jedyne co trzeba zrobić, to znaleźć smartfon, który obsługuje łączność nowej generacji. Dziennikarz Engadget użył do tego Moto Z3 ze specjalnym modułem 5G.

Zasię wtestowanych lokalizacjach 5G na razie pracuje nierówno. Trzeba chodzić po mieście i szukać punktu, w którym jestmaksymalny poziom odbioru –jednakjeśli uda się znaleźć to miejsce, to można uzyskać niesamowitą prędkość internetu — w okolicy 600 MB/s.

W Stanach Zjednoczonych uruchomiono sieć 5G

Dziennikarzpobrał w ten sposób na smartfon grę PUBG Mobile,która waży1,81 GB.Zajęło to 4:30 min. Dla porównania –za pomocą internetu LTE gra ta została pobrana w ciągu 8 minut.

Na razie – według Endgadget – sieć nie pracuje jeszcze stabilnie. Trzeba długo szukać zasięgu i stale sprawdzać czy telefon nie przełączył się na wolniejszy standard LTE.

Warto też dodać,że prędkość w okolicy 600 MB/s — to nie jest maksimum możliwości 5G. Dla porównania – nowy procesorSnapdragon X55 od Qualcomma –obsługuje prędkość internetu do 7 GB/s. Operatorzy mają jeszcze sporo pracy, żeby dostosować swoją infrastrukturę do tak szybkich transmisji, zwiększyć zasięg i dostępne prędkości.

Źródło:Engadget

27

Mar/2022