Loading...

[Back to school] Co warto kupić na powrót do szkoły dla ucznia lub studenta?

[Back to school] Co warto kupić na powrót do szkoły dla ucznia lub studenta?

Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok szkolny, a chwilę później rok akademicki. Koniec wakacji, czyli powrót do szkoły jest nieubłagany i choć jeszcze przed nami jest kilka dni do pierwszego dzwonka, warto się upewnić, czy jesteśmy gotowi na wszystko. Ostatnie dwa lata w szkolnictwie niewątpliwie okazały się przełomowe i choć wciąż nie możemy być całkowicie pewni, jak będziemy uczyć się za miesiąc lub na początku 2022 roku, tak bądźmy gotowi na każdą ewentualność.[Back to school] Co warto kupić na powrót do szkoły dla ucznia lub studenta?

Powrót do szkoły, czyli sprawdźmy, czy jesteśmy odpowiednio przygotowani

Naturalnie z racji profilu naszego portalu przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych produktów elektronicznych, które z pewnością okażą się pomocne w szkole i na studiach. Naturalnie nie można zapominać o artykułach pokroju zeszytów, dobrze wyposażonych piórników i plecaków, a także odpowiednich biurek. Niemniej jak w tym wszystkim może pomóc nam technologia, to dlaczego nie wykorzystać tej możliwości? Tym sposobem spodziewajcie się w tym materiale propozycji, które z pewnością poprawią komfort nauki.

Nie przegap
Smartwatch nie musi pokazywać tylko czasu — poznaj aplikacje Examobile

Na początek coś prostego, czyli inteligentna lampka od Xiaomi

Dobra lampka na biurku nie tylko zadba o oczy ucznia, ale dostosuje się do warunków otoczenia. W końcu pamiętajmy, że sama jakość światła ma duże znaczenie w kontekście komfortu nauki. Jest to sektor, który dobrze został odebrany przez Xiaomi, więc warto przyjrzeć się propozycjom właśnie tej firmy.

Powerbank, aby mieć pewność, że nie zabraknie energii w szkole lub na uczelni

Często narzekamy, że największym problemem dzisiejszych urządzeń elektronicznych są ich akumulatory. Dlatego ratujemy się przenośnymi bankami energii i… tu ponownie pojawia się Xiaomi, ale także z Redmi. Właśnie propozycja tej drugiej marki jest punktem wejścia, bo za niecałe 50 złotych otrzymujemy ogniwo o pojemności 10 Ah (Klik!) i możliwości ładowania dwóch urządzeń jednocześnie. Z kolei za około 90 złotych możemy podwoić tę pojemność (Klik!) oraz zyskać obsługę szybkiej technologii ładowania. Dla najbardziej wymagających gorąco polecamy Xtorm Voyager 60 W, który gromadzi 26 Ah (Klik!). Jednak jego największą zaletą jest możliwość ładowania nawet laptopów.

Kalkulator naukowy potrafi okazać się nieoceniony

Szczególnie nieocenione kalkulatory naukowe są na studiach inżynierskich, więc warto zadbać o konkretny model. Liczenie całek, granic i pochodnych staje się dużo prostsze między innymi za sprawą takiego modelu jak Casio FX-991ES, który możemy kupić za niecałe 100 złotych (Klik!).

Nauka w domu? Zadbajmy o odpowiedni dostęp do Sieci

  • Niezależnie, czy zajęcia będą prowadzone w szkołach i na uczelniach, hybrydowo lub w pełni zdalnie, wciąż będziemy dokształcać się w domach lub akademikach. W tym wypadku kluczowy jest dostęp do Internetu, który powinien być wygodny, a więc bezprzewodowy, stabilny i niesprawiający żadnych problemów. Do domów polecamy propozycję od TP-Linka w postaci systemu Wi-Fi Mesh Deco M5, który gwarantuje mocny sygnał i brak martwych stref. Wykorzystując technologię Mesh tworzymy sieć, która pozwala urządzeniom automatycznie przełączać się pomiędzy routerami, aby uzyskać najlepszą jakość połączenia.

  • Zestaw Deco M5 (Klik!) zapewnia pokrycie do 500 metrów kwadratowych powierzchni, ale oczywiście jeśli to dla Was za mało, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozbudowywać sieć o kolejne routery. Ogólnie jesteśmy w stanie połączyć nawet do 100 urządzeń. Niemniej najciekawsza w kontekście nauki może okazać się funkcja TP-Link HomeCare, czyli personalizowana sieć Wi-Fi. Dzięki niej możemy mieć pełną kontrolę rodzicielską, co przekłada się na blokowanie nieodpowiednich treści, ustawianie limitów i sprawdzanie historii. Do tego dochodzi funkcja QoS, która pozwala nadawać odpowiednie priorytety sieci dla konkretnych aktywności lub urządzeń. Na deser, a właściwie przede wszystkim TP-Link HomeCare to również antywirus, którego zadaniem jest blokowanie złośliwych witryn, ochrona przed atakami oraz tzw. kwarantanna zaatakowanych urządzeń, czyli izolowanie ich od pozostałych sprzętów podłączonych do Sieci.

  • Jeśli wybieramy się na studia i preferujemy mobilny dostęp do Sieci, to w tym wypadku doskonale sprawdzi się Archer MR600 (Klik!). Ten zaawansowany router obsługuje standard LTE Cat6 z technologią agregacji pasm, więc nie powinniśmy martwić się o ograniczony transfer danych. Jest to także propozycja kompatybilna z TP-Link OneMesh, czyli pozwala swobodnie tworzyć elastyczne sieci Mesh. Przy tym jednocześnie jest to także tradycyjny router z portem WAN/LAN oraz trzema złączami LAN. Cała czwórka obsługuje transmisję 1Gigabit. Bezprzewodowo możemy podłączyć do 64 urządzeń, a za sprawą technologii MU-MIMO nie będziemy martwić się opóźnieniami transferu.

  • Swobodny dostęp do Internetu powinniśmy mieć także poza domem

    W końcu nauka na świeżym powietrzu także jest wskazana, prawda? W tym wypadku polecamy serię M od TP-Linka. Już za 200 złotych możemy kupić mobilny router, który pozwoli korzystać z dostępu do Internetu bez konieczności rozładowywania smartfona lub tabletu. We wspomnianej kwocie znajdziemy model M7200 (Klik!), którego akumulator pozwala pracować do 8 godzin. Jednocześnie podłączymy do 10 urządzeń, ale przede wszystkim docenimy go za kompaktowe rozmiary.

    Z kolei osoby, które potrzebują bardziej rozbudowanego sprzętu, powinny zainteresować się widocznym powyżej modelem M7450 (Klik!). W tym wypadku mówimy o obsłudze częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz w standardzie do 802.11ac, co przekłada się na znacznie wyższą prędkość transmisji danych. Także akumulator pozwala na więcej, bo aż na 15 godzin działania. Z ciekawostek warto dodać, że router został wyposażony w złącze na karty MicroSD, a więc otrzymujemy obsługę prostego udostępniania plików w Sieci.

    Tylko na czym się uczyć? Najciekawsze laptopy dla uczniów i studentów na powrót do szkoły

    Oczywiście w przypadku laptopa ciężko o jedną propozycję, więc w tym wypadku przygotowałem dla Was kilka w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

  • do 3000 złotych:
  • do 5000 złotych:
  • Preferujemy papier? W takim razie wydrukujmy materiały do nauki

    Zbyt długi czas przy komputerze nie jest wskazany, więc chcąc zadbać o wzrok, możemy uczyć się w tradycyjny sposób. Mało tego, zapewne wielu z Was preferuję naukę z kartek, aniżeli z ekranu laptopa, więc pomyślmy o drukarce, która okaże się niezastąpiona także w wielu innych sytuacjach. Zacznijmy od atramentowych propozycji, które są tanie. Tutaj pojawia się Canon Pixma TS305 (Klik!) z obsługą powiększonych kartridży, funkcją drukowania bez obramowania, ale też obsługą Wi-Fi. Jeśli szukamy urządzenia wielofunkcyjnego, to możemy wybrać HP DeskJet 2710E (Klik!) lub Canon PIXMA TS3150 (Klik!).

    Naturalnie rozwój technologii sprawił, że drukarki laserowe nie są abstrakcyjnie drogie. Już za nieco ponad 400 złotych możemy wybrać HP Laser 107w (Klik!). Z kolei za około 650 złotych znajdziemy Brothera HL-1222WE (Klik!), który odpłaci się niskimi cenami tonerów.

    Inne akcesoria do laptopa również są mile widziane

    Jeśli już posiadamy odpowiedni laptop lub zdecydowaliśmy się na nowy model w ramach akcji powrót do szkoły, to warto upewnić się, że komfort użytkowania będzie stał na wysokim poziomie. Mowa tutaj między innymi o tak podstawowych akcesoriach jak torba, słuchawki i mysz. Dobre stanowisko do nauki może zawierać także monitor, który zwiększy komfort pracy. Dlatego tym razem polecimy Wam:

  • słuchawki:
  • dokanałowe:
  • monitor:
  • Powrót do szkoły to także dobry moment na wymianę smartfona

    Dzisiaj telefon komórkowy to nie tylko możliwość kontaktu z dzieckiem. To także kolejny zaawansowany komputer, który może być nieoceniony w nauce. Niemniej tym razem pominę konkrety, gdyż co tydzień Kacper regularnie przygotowuje dla Was zestawienia najciekawszych smartfonów w konkretnych cenach. Tym sposobem odsyłam Was właśnie do jego materiałów, gdzie znajdziecie najlepsze smartfony do:

    Może jednak tablet na powrót do szkoły?

    Jeśli smartfon może pomóc w nauce, to również w tym celu sprawdzi się tablet, który nawet ma szansę okazać się wygodniejszym sprzętem. Zważywszy na możliwości urządzeń mobilnych, dla wielu uczniów może on okazać się lepszym wyborem od komputera za sprawą swojej mobilności. Dlatego zainteresowani mogą pomyśleć o zakupie:

  • Samsung Galaxy Tab A7 10,4 za 800 złotych
  • Huawei MatePad 10.4 za 1200 złotych
  • Lenovo Tab P11 za 1450 złotych
  • Samsung Galaxy Tab S6 Lite za 1500 złotych
  • iPad 10,2 (8. gen) za 1600 złotych
  • Samsung Galaxy Tab S5E za 1900 złotych
  • Lenovo Tab P11 Pro z LTE za 2750 złotych
  • Samsung Galaxy Tab S7 FE z 5G za 3000 złotych
  • Zobacz też: Kupujesz używanego smartfona? Koniecznie sprawdź te 5 rzeczy.

    Tradycyjnie w tego typu zestawieniach jesteśmy też ciekawi Waszych propozycji. O jakich produktach elektronicznych warto jeszcze pamiętać na powrót do szkoły? Dajcie znać w komentarzach, co dla Was jest niezastąpione podczas nauki?

    Wpis powstał we współpracy z TP-Link.

    Powiązane artykuły