Loading...

Kopia zapasowa bez Usług Google, czyli sprawdzamy, co potrafi Chmura Huawei

Kopia zapasowa bez Usług Google, czyli sprawdzamy, co potrafi Chmura Huawei

Zainteresowanych Huawei Mobile Services uspokajam – jeszcze wiele przed nami do omówienia. W dzisiejszym odcinku przybliżę Wam, czym tak właściwie jest Chmura Huawei, z czego się składa i na co pozwala. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej zaawansowanych usług w ofercie tego producenta, bo ma bezpośredni związek z lokalizowaniem urządzeń, gromadzeniem kopii zapasowych, jak i pośrednio zarządzaniem swoim ID Huawei. W takim razie, co by zbyt rozlegle nie zaczynać, przejdźmy do konkretów.Kopia zapasowa bez Usług Google, czyli sprawdzamy, co potrafi Chmura Huawei

Chmura Huawei, czyli jak żyć bez Dysku Google?

Naturalnie pierwsze, co może przyjść do głowy w kontekście Chmury Huawei, to Dysk Google. Jest to niewątpliwie duże uproszczenie, bo nasz dzisiejszy bohater łączy w sobie wiele innych rozwiązań Google, aniżeli tylko miejsce do przechowywania plików. Warto zaznaczyć, że dostęp do Chmury Huawei możemy mieć z każdego miejsca na ziemi – tak, tak, warunkiem jest jeszcze dostęp do Internetu. Jednak nie trzeba mieć przy sobie smartfona lub tabletu tego producenta, a to za sprawą wersji przeglądarkowej, którą znajdziecie pod adresem cloud.huawei.com.

Nie przegap
Airly pokazuje, że nie boi się wyzwań — zarówno w sferze biznesowej, jak i technologicznej

Kopia zapasowa w Chmurze Huawei – co dokładnie zawiera?

  • Zacznijmy od tego, co dla wielu osób może okazać się najważniejsze. Kopia zapasowa to pierwsza, istotna część Chmury Huawei, z którą możecie spotkać się już w trakcie pierwszego uruchomienia urządzenia z HMS. W ramach dbania o backup firma zapewnia przechowywanie takich informacji, jak: galeria, kontakty, nagrania (w tym nagrania połączeń), wiadomości, rejestr połączeń, zakładki, metody wprowadzania danych, zablokowane połączenia i wiadomości, sieci Wi-Fi, SmartCare, menedżer telefonu, ustawienia zegara, pogody, aparatu, kalendarza (w tym harmonogramów), układu ikon na pulpicie, jak i personalizacji systemowych i aplikacji (oprócz danych aplikacji). Sporo, prawda? Warto pamiętać, że kopie zapasowe stanowią część dostępnej przestrzeni w Chmurze. Jeśli jeszcze nie macie aktywowanego automatycznego backupu, to stosowną instrukcję znajdziecie na stronie Huawei. Pamiętajcie, że żart o podziale społeczeństwa na tych, co robią kopie zapasowe i tych, co dopiero będą robić, to nie do końca żart.

    Huawei Drive, kontakty, galeria, dyktafon i notatnik

    Główne elementy, które zobaczymy po zalogowaniu się do Chmury Huawei, to Huawei Drive, z którego pośrednio wydzielono galerię, dyktafon i notatnik. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby synchronizować grafiki bezpośrednio w formie ikon w folderach. Niemniej Galeria to zdecydowanie coś więcej, niż tylko eksplorator plików. To, co mi szczególnie przypadło w niej do gustu, to rozdzielenie zrzutów ekranu i aparatu. Z kolei w ramach kontaktów otrzymujemy całą naszą książkę adresową, którą możemy edytować w dowolnym momencie. Dyktafon skrywa w sobie nagrania, a notatnik – jak sami zapewne się domyślacie – nasze notatki. Pamiętajcie jedynie, aby wcześniej uruchomić dedykowaną synchronizację tych danych – prosta instrukcja, jak to zrobić, jest oczywiście dostępna na stronie Huawei.

    Chmura Huawei domyślnie oferuje przestrzeń 5 GB. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć to miejsce za sprawą dostępnych subskrypcji, których ceny kształtują się następująco:

  • 50 GB:
  • 200 GB:
  • 2 TB:
  • Więcej szczegółów dotyczących promocji na dodatkową przestrzeń w Chmurze Huawei przedstawiamy w osobnym wpisie. Zainteresowani mogą dokonać swojego wyboru z poziomu ustawień ID Huawei na swoim smartfonie lub tablecie.

    Znajdź mój telefon w Chmurze Huawei

    Na samym końcu otrzymujemy usługę Znajdź mój telefon. Z jej poziomu możemy nie tylko namierzyć urządzenie, ale zdalnie włączyć donośny dźwięk, zablokować lub wymazać dane. W szybki również sposób dowiemy się, jaki jest stan akumulatora. W ustawieniach samego urządzenia możemy między innymi skonfigurować, aby ten zsynchronizował swoje położenie tuż przed rozładowaniem jego akumulatora.

    Zobacz też: Premiera Honor 30S z układem Kirin 820 – firma atakuje średnią półkę z 5G.

    Naturalnie zachęcam Was też do zapoznania się z innymi częściami Huawei Mobile Services. Wcześniej omówiliśmy przeglądarkę Huawei Browser, Huawei Assistant oraz oczywiście sklep z aplikacjami AppGallery. Siłą rzeczy to jeszcze nie koniec, ale dajcie znać, na co Wy przede wszystkim zwracacie uwagę, gdy wybieracie dostawcę chmury dla swoich danych? Liczy się tylko przestrzeń czy też bardziej doceniacie dedykowane urozmaicenia?

    Wpis powstał we współpracy z Huawei

    Powiązane artykuły