Huawei

Huawei

Kategoria

Unijny Certyfikat COVID - aplikacja dla Androida i iOS potwierdzi UCC

Za pomocą Chrisfugiel

Aplikacja pokazuje podstawowe dane o właścicielu kodu, w tym imiona, nazwisko, datę urodzenia oraz unikalny identyfikator certyfikatu.

Rozporządzenie dotyczące Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) będzie stosowane w Unii Europejskiej od 1 lipca. Polska jest w gronie państw członkowskich, które przeszły testy techniczne i korzystają już z systemu na zasadzie dobrowolności.

Certyfikat mogą pobrać osoby, które są w pełni zaszczepione, tzn. otrzymały dwie dawki szczepienia lub przyjęły jednodawkową szczepionkę. Certyfikat jest ważny od 14. do 365. dnia po podaniu ostatniej dawki. Może go też otrzymać osoba, która ma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Czas ważności takiego certyfikatu wynosi 48 godzin.

Reklama

Unijny Certyfikat COVID - aplikacja dla Androida i iOS potwierdzi UCC

Certyfikat można także mieć po przechorowaniu COVID-19. Wówczas jest ważny od 11. do 180. dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR.

UCC można znaleźć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, a od 25 czerwca - jak podano na rządowych stronach - będzie w aplikacji mojeIKP lub przez aplikację mObywatel.

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ drag/

30

Apr/2022