Loading...

Jak zablokować numer telefonu?

Jak zablokować numer telefonu?

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularneinneLop

Każdy z użytkowników telefonów komórkowych prędzej czy później zetknie się z niechcianymi połączeniami i każdy prędzej czy później będzie miał dość natręta. Oto łatwe sposoby na niechciane połączenia

Źródło: WP.PL

Jak zablokować numer u operatora?

Mogłoby się wydawać, że najszybszym i najprostszym sposobem na zablokowanie niechcianych numerów, jest podanie listy operatorowi. Niestety - nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać. Niestety w Polsce operatorzy w kwestii blokowania numerów, nie są zbyt skorzy do pomocy swoim klientom.

Dostawca naszych usług – nie ważne, czy jest to Play, Plus, T-Mobile, czy Orange – pomoże nam jedynie w niektórych przypadkach. Przede wszystkim pozwoli nam na blokowanie wiadomości SMS z tak zwanych numerów „Premium”, czyli wiadomości od nadawców, których numer zaczyna się od liczb 7, 8 oraz 9. Operator chętnie pomoże nam również w przypadku blokowania połączeń telefonicznych, ale jedynie tych, które przychodzą z numerów zastrzeżonych. W innych przypadkach, jeśli chcemy zablokować jakiś numer telefonu, musimy radzić sobie sami.

Jak zablokować numer w iPhone?

Cóż, podobnie jak w przypadku przenoszenia danych na inne urządzenie, użytkownicy iPhone’ów znów są w nieco lepszej sytuacji, niż posiadacze innych urządzeń. Chodzi o to, że począwszy do systemu operacyjnego iOS 7.0 opcja blokowania niechcianego numeru jest opcją systemową. Dzięki temu zablokowanie numeru nie wymaga instalowania żadnej specjalnej aplikacji.

Wystarczy, że na liście połączeń przychodzących znajdziemy numer, od którego nie chcemy otrzymywać połączeń, następnie naciśniemy symbol informacji (mała litera i w kółku) – znajduje się obok niechcianego kontaktu, bądź numeru. Po otwarciu kolejnego widoku mamy różne opcje – interesuje nas jednak ostatnia pozycja na liście: blokuj numer. Klikamy w nią i gotowe. Funkcja działa tak samo na liście Wiadomości, czy połączeń Face Time.

Jak zablokować numer telefonu?

Jeśli przez przypadek zablokowaliśmy nie ten numer, który chcieliśmy, lub nie gniewamy się już na zablokowaną osobę, to możemy usunąć numer z czarnej listy. Listę blokowanych numerów znajdziemy w Ustawieniach. Musimy kliknąć w Telefon, a następnie wybrać Blokowanie i identyfikacja połączeń. Pozwala nam to wyświetlić listę wszystkich kiedykolwiek zablokowanych numerów – aby usunąć numer z listy zablokowanych połączeń wystarczy nacisnąć w prawym górnym rogu Edycja i wybrać odpowiedni kontakt do usunięcia z listy.

Jak zablokować numer w Android?

Podobnie jak w urządzeniach wyposażonych w iOS, tak i w smartfonach z Androidem mogą systemowo blokować niechciane połączenia. Niestety ta możliwość została wprowadzona dopiero z najnowszą odsłoną systemu operacyjnego Google’a – Android 7.0 Nougat.Zanim jednak wasze urządzenie otrzyma – o ile w ogóle – właściwą aktualizację, to trzeba sobie jakoś radzić.

Okazuje się jednak, że główni producenci w swoich nakładkach na system już wcześniej wprowadzili możliwość blokowania połączeń. Niechciany numer możemy zablokować w telefonach Samsung, HTC, czy nawet LG. Funkcja jest najczęściej dostępna w menu Ustawienia. Później należy przejść do Ustawień połączeń i tam szukać właściwej zakładki. W jaki sposób opisano pozycję w menu zależy od modelu oraz wersji systemu operacyjnego.

Jeśli nie mamy urządzenia, które wyposażone jest w systemowe blokowanie rozmów przychodzących, to jednym ze sposobów jest zapisanie na stałe niechcianego numeru na liście przekierowań do poczty głosowej. W tym celu wchodzimy w niechciany kontakt i w menu wybieramy opcję przekierowania połączenia do poczty głosowej. Dzięki temu każde połączenie przychodzące z tego numeru trafi na naszą skrzynkę głosową. Ten prosty triki możemy również użyć do stworzenia własnej czarnej listy. Wystarczy utworzyć jeden kontakt opisany np. jako "czarna lista" i dodać do niego niechciane numery i zastosować powyższy schemat. Najlepsze w tej metodzie jest to, że sposób ten działa na większości telefonów.

Brak jakiejś funkcji w smartfonie powoduje automatycznie wysyp aplikacji. Nie inaczej jest w przypadku aplikacji do blokowania połączeń. Pośród programów blokujących numery znajdziemy wiele, które pomogą pozbyć się natręta. Godny polecenia jest Avast! Mobile Security, który prócz stałego blokowania numeru posiada funkcje pozwalająca blokować numery w konkretnych godzinach. W Google Play znajdziemy również inne, znacznie prostsze aplikacje - wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę "call blocker". Jedną z najpopularniejszych i najprostszych jest darmowy program Calls Blacklist - Call Blocker.

Jak zablokować numer Windows Phone?

O ile nie używacie systemu Windows 7.8 i starszych z blokowaniem numerów nie powinno być żadnego kłopotu. Użytkownicy telefonów z nowymi wersjami systemu Microsoftu (Windows Mobile 8, 8.1 oraz 10) wystarczy, że wejdą do ustawień swojego telefonu, wyszukają funkcję Filtr Połączeń i tam mogą wpisać dowolny numer, przeznaczony do zablokowania. Niestety użytkownicy starszych wersji systemu nie mają takiej opcji. Nie maja również żadnej aplikacji, która by mogła im pomóc.

Oceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie...

Powiązane artykuły