Loading...

Jak skopiować muzykę na telefon? Proste sposoby dla użytkowników Androida i iOS

Jak skopiować muzykę na telefon? Proste sposoby dla użytkowników Androida i iOS

KINGA PINGOT• dawno temu• 1 komentarz

W czasach kiedy dostęp do internetu przez urządzenie mobilne jest dostępne niemalże w każdym miejscu, a aplikacje streamingowe do muzyki są ogólnie dostępne, tak ograniczony transfer lub po prostu chęć do posłuchania muzyki z cyfrowej kopii fizycznego nośnika audio czasem może wziąć górę. Jak więc skopiować muzykę na telefon?

Jak skopiować muzykę na smartfona z Androidem?

Najprostszą metodą dla wielu użytkowników na skopiowanie plików z muzyką na smartfon z Androidem będzie po prostu wykorzystanie połączenia z komputerem kablem USB.

W przypadku komputera z systemem Windows należy wykonać następujące kroki:

 1. jeśli ekran smartfona jest zablokowany, należy go odblokować;podłączamy urządzenie kablem USB do odpowiedniego portu w komputerze;
 2. jeśli na ekranie smartfona zostaniemy zapytani o rodzaj połączenia, należy wybrać Urządzenie multimedialne (MTP);
 3. następnie wystarczy odszukać na komputerze pliki z muzyką lub foldery z albumami muzycznymi i przeciągamy je do folderu Muzyka na dysk wewnętrzny, lub kartę pamięci urządzenia.

W przypadku komputera z systemem macOS należy postępować według kroków:

 1. pobieramy i instalujemy na komputerze aplikację Android File Transfer;
 2. jeśli ekran smartfona jest zablokowany, należy go odblokować;
 3. podłączamy urządzenie kablem USB do odpowiedniego portu w komputerze;
 4. jeśli na ekranie smartfona zostaniemy zapytani o rodzaj połączenia, należy wybrać Urządzenie multimedialne (MTP)
 5. teraz należy odszukać na komputerze pliki z muzyką lub foldery z albumami muzycznymi i przeciągnąć je do folderu Muzyka na urządzeniu w Android File Transfer.

Jak skopiować muzykę na telefon? Proste sposoby dla użytkowników Androida i iOS

By móc przesyłać muzykę z komputera na telefon z Androidem bezprzewodowo należy posiadać zainstalowaną aplikację Menedżera muzyki Google Play dostępną na systemy Windows i macOS. W aplikacji wystarczy zalogować się tym samym kontem Google, co na telefonie, by móc bezprzewodowo synchronizować muzykę między urządzeniami.

Jak skopiować muzykę na iPhone’a?

By skopiować pliki muzyczne na urządzenia Apple, należy wykorzystać aplikację iTunes (w przypadku komputerów z systemem Windows i macOS w starszych wersjach niż Catalina) lub Muzyka (w przypadku systemu macOS Catalina i nowszych).

W przypadku korzystania z aplikacji iTunes należy wykonać te kilka kroków:

 1. podłączamy do komputera iPhone’a za pomocą kabla i czekamy, aż urządzenie zostanie wykryte;
 2. w bibliotece utworów w aplikacji iTunes klikając na pożądany album lub utwór muzyczny, wybieramy funkcję Dodaj do urządzenia i wskazujemy nasz telefon.

Jeśli posiadamy nowszą wersję systemu macOS, który wspiera aplikację Muzyka, należy do skopiowania muzyki na iPhone’a wykonać następujące kroki:

 1. podłączamy iPhone’a do komputera za pośrednictwem kabelka lighting i czekamy, aż urządzenie zostanie sparowane;
 2. w bibliotece utworów aplikacji Muzyka klikamy na wybrane utwory lub całe albumy muzyczne prawym przyciskiem myszy i wskazujemy na funkcję Dodaj do urządzenia, po czym wybieramy naszego iPhone’a.

By móc przesyłać utwory muzyczne z komputera na iPhone’a bezprzewodowo, po sparowaniu urządzenia z aplikacją iTunes lub Muzyka, wystarczy mieć oba urządznia w tej samej sieci bezprzewodowej. Funkcja synchronizacji z iPhonem po Wi-Fi będzie wtedy dostępna.

Najnowsze

Klienci sieci Play odcięci od zasięgu T-Mobile

Szacun, Apple! Nowe reklamy iPhone'a 13 Pro są świetne

Powiązane artykuły