Loading...

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

Twój telefon komórkowy nagle odmawia posłuszeństwa. Chyba każdy z nas przeżył to na własnej skórze. Jeżeli jest to stary i sfatygowany model, to nie jest nam go specjalnie żal. Gorzej z numerami telefonów. Zwłaszcza, że mieliśmy je zapisane w pamięci telefonu, a nie na karcie SIM. Jest na szczęście kilka metod, które mogą umożliwić odzyskanie kontaktów z telefonu.Jak odzyskać kontakty z telefonu?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Spis treści:


Przezorny zawsze ubezpieczony – czy kopia na karcie SIM ma sens?

Jak odzyskać numery z telefonu? Najlepiej nie dopuścić do ich całkowitej utraty. Aby uchronić się przed nią i próbami przywrócenia kontaktów, najrozsądniej jest skopiować je na kartę SIM. Przy ewentualnej awarii telefonu czy smartfona zaoszczędzimy wiele stresu. Zawsze możemy skopiować kontakty na swój komputer osobisty, a przecież mamy do tego wiele okazji, gdy np. ładujemy telefon przez USB czy przerzucamy pliki multimedialne.

Niektórzy przetrzymują swoje kontakty z kolei tylko na karcie SIM. Również i w przypadku jej uszkodzenia możemy je utracić, dlatego zawsze warto je posiadać w co najmniej 2 miejscach.

Odzyskiwanie danych z telefonu przez Gmaila – jak?

Właściciele smartfonów z systemem Android mogą je zsynchronizować z kontem Gmail. Dzięki temu istnieje możliwość eksportu kontaktów do własnego konta Google (może być konieczne ich wcześniejsze przeniesienie na kartę pamięci SD). Gdy zajdzie taka potrzeba, zalogujmy się do Gmaila – w lewym górnym rogu (po kliknięciu jego logo) pojawi się menu. Do wyboru mamy m.in. zakładkę kontakty – to właśnie tam powinny znajdować się twoje numery telefonu. Żeby jednak ten sposób zadziałał, konieczne jest zsynchronizowanie swojego urządzenia z posiadanym kontem Gmail. Jest on dostępny tylko dla urządzeń z Androidem.

Telefony z Androidem ->

Programy do odzyskiwania kontaktów – jakie?

Wielu z nas jednak ani nie trzyma kopii zapasowej na karcie SIM, ani nie ma telefonu z Androidem. Nie mówiąc już o jego wcześniejszej synchronizacji z kontem Gmail. Można skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku programów, które umożliwiają przywrócenie utraconych kontaktów. Jednym z nich jest Deleted Contact Restore Backup, który umożliwia przywrócenie ręcznie skasowanych kontaktów. Jeżeli niechcący usunąłeś nie ten numer co trzeba, to narzędzie Deleted Contant Restore Backup może je odzyskać.

W przypadku nagłej awarii i utraty wielu (a może nawet i wszystkich) numerów potrzebny będzie jednak bardziej zaawansowany program, jak np. Odzyskiwanie Danych Android. Jest to kompleksowe narzędzie, które umożliwia odzyskanie nie tylko kontaktów, ale i innych plików (filmów, zdjęć, MP3 itp.) utraconych wskutek awarii systemu Android, kart pamięci czy innych scenariuszy. Umożliwia również m.in. przywracanie wiadomości SMS i tworzenie kopii zapasowej na komputerze.

Więcej programów służących do odzyskiwania utraconych numerów (a także innych danych) gotowych do pobrania znajdziecie tutaj.

Podsumowanie

O ile najróżniejsze pliki (zdjęcia, dokumenty, MP3 itp.) trzymamy zazwyczaj na karcie pamięci SD, to z kontaktami bywa różnie. Niektórzy zapobiegawczo (i bardzo dobrze!) przenoszą je również na kartę SIM, aby mieć ich kopie zapasową. Lecz nawet jeżeli jej nie posiadamy to nie traćmy nadziei – istnieje wiele programów, które mogą przywrócić nam utracone dane i kontakty.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

4/5(305votes)Tagi: Android, Aplikacje, Karta Prepaid, TelefonyBezpłatny serwis doradców komórkowychDobierzemy Ci najlepszą ofertę!+48Już {{count}} {{count_form}}dzisiaj rozmowęProszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.Klikając „ZAMÓW ROZMOWĘ” oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze Twoich danych osobowych, celach i zasadach ich przetwarzania oraz należnych Ci prawach (plik PDF).Wszystko gotowe!Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Marcin Szermański

Redaktor działu GSM

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Zobacz inne wpisy tego autora

26Dodaj komentarz

Pole wymaganeKlikając "OPUBLIKUJ KOMENTARZ" oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze danych osobowych19Comment threads7Thread replies1Followers Most reacted commentHottest comment thread 25Comment authors Pole wymaganeKlikając "OPUBLIKUJ KOMENTARZ" oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze danych osobowychnajnowszynajstarszy ocenianyDudus Dudus

Witam. Mam problem! Od jakiegoś czasu w telefonie miałam informacje że gotowa już jest aktualizacja androida. Odkładałam ja w czasie aby zgrać ważne pliki na komputer niestety nie zdążyłam…. aktualizacja przebiegła i straciłam wszystkie wcześniejsze pliki… istnieje jakiś sposób aby je odzyskać??

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos1Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz4 lat temuJa

No.

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuMarek Karpiak

Witam -jak odzyskać kontaktypo ustawieniach fabrycznych

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz4 lat temuKatarzyna Bieniek

Witam, mam to samo co u Dudus .Czy można odzyskać pliki i zdjęcia, kontakty po takiej aktualizacji? Mam tel. samsung galaxy A3. Co to za pomysł, żeby telefon tak się aktualizował, że czyści wszystkie dane zapisane w pamięci telefonu? Najlepsze jest to, że nie mogłam wyłączyć ciągle pokazującego się komunikatu o aktualizacji i komunikatu o tym,że całkowita aktualizacja może być tylko wtedy, gdy „coś” zrobi z moimi zapisanymi danymi w urządzeniu. A kopii zapasowej nie chciało utworzyć, bo nie była ukończona aktualizacja.No to ukończyłam… Co ja mam teraz zrobić, jak odzyskać dokumenty i inne rzeczy?

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz3 lat temuEwelina

Witam.Mam problem, posiadałam dwa telefony komórkowe obie w jednej sieci na jednej umowie. Na obu tych telefonach zapisywały się te same kontakty mimo że wpisywane były do jednego. Po czasie musiałam oddać jeden telefon pokasowalam wszystkie moje dane i kontakty po usunięciu karty SIM. Na drugim telefonie też wszystkie kontakty się usunęły. Czy jest możliwość ich odzyskania? Z góry dziękuję za pomoc

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuSylwia

właśnie miałam ten sam problem,stary telefon oddałam synowi i pousuwałam mu min. moje kontakty żeby mu nie zaśmiecały telefonu.a tu okazało się że kontakty zniknęły również w moim telefonie.i właśnie udało mi się je odzyskać dzięki Gmailowi,tak jak jest to opisane wyżej.Trwało to kilka minut.

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuAko0230

Mam pytanie czy mozna odzyskac numer telefonu skasowany pare lat temu? Ja posiadam caly czas ten sam numer telefonu ?

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuMarcin z Komórkomatu

Nr prawdopodobnie należy już do kogoś innego. Do jakiego operatora on należał?

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuBogusław Bujnowicz

Witam. Może ktoś mi wytłumaczy następujące zjawisko: co jakiś czas znika mi jeden nr tel. w zapisanych kontaktach, żeby było ciekawiej kontakt jest, imię,nazwisko a znika sam numer tel. Muszę powiedzieć, że ten kontakt mam zapisany w kilku lokalizacjach (SIM, SD GOOGLE) i znika wszędzie. Jeszcze bardziej niezrozumiałe jest to, że dzieje się tak na przestrzeni długiego czasu i ten kontakt zapisywałem w różnych telefonach (co najmniej – 4) Na koniec powiem,że jestem elektronikiem-informatykiem i nie wierzę w cuda. Przypadkowe skasowanie nie wchodzi w rachubę. Nr abonenta jest w T-Mobile

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuOskar Kazimierski

Co jeśli telefon jest sprawny za wyjątkiem ekranu

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuemi isu

Deleted Contant Restore Backup polecamodzyskałem wszystkie kontakty

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos-6Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuBogdan

A jak ten program działa

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuAnna

A jak to zrobiłeś?Ja zmieniłam telefon i przeszłam do innej sieci, czy jest szansa odzyskać nr.tel.

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuAgnieszka

telefon mi sie tak popsul ze nie widze nic na wyświetlaczu słyszę go jak dzwoni i moge odebrac naciskając do skutku pulpit telfonu w roznych miejscach az sie uda, nie miałam przeniesionych kontaktów na kartę SIM a teraz ich nie widzę.Jak je odzyskać ??

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuOskar

Ale moja mama ma ztłuczoną matrycę i nie ma kontaktu z telefonem

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuKatarzyna

Witam. Mam problem! Od jakiegoś czasu w telefonie miałam informacje że gotowa już jest aktualizacja androida, aktualizacja przebiegła i straciłam wszystkie kontakty … istnieje jakiś sposób aby je odzyskać??

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuAnia

Bardzo proszę o pomoc!Czy można odzyskac kontakty po włączeniu opcji ustawień fabrycznych? Niestety nie miałam zapisanych na karcie Sim ani nigdzie indziej w telefonie.

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz2 lat temuAnka

Witam,mialam zapisane kontakty na karcie SIM i telefonie. Teraz widze, ze wszystkie kontakty z karty SIM zniknely a zostaly tylko na telefonie. Jak to mozliwe, ze same sie usunely i czy moge je jakos odzyskac na karte? Wspomne, ze chodzi o Samsung A20e.Z gory dziekuje za odpowiedz

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuartur

Widocznie masz ustawioną opcje ,że pokazuje tylko kontakty z telefonu .Kontakty z sim są ukryte .

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuLaura

Mam pytanie:Mojej mamie coś stało się z telefonem wyłączył się i włączył lecz bez kontaktów wiadomości SMS i MMS, bez niektórych zdjęć i itp.Czy jest możliwość odzyskania kontaktów(telefon marki HTC)

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuMariola

Witam! Jak odzyskać numery telefonów na ajfonie, które zostałyusunięte w kontaktach na poczcie Gmail, po czym również zniknęły w telefonie. HELP!!!

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuSylwia

PRZYWRÓC W GMAILU

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuAnia

Witam mam takie pytanie ze wyłączyłam na kilka godzin telefon na zajęciach a potem włączyłam i mi się wszystkie zdjęcia kontaky i muzyka usunęły jak mogę je odzyskać proszę oodpowiedź

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz1 rok temuMirek

Witam serdeczniemam pytanko zgubiłemtelefon inie wiem jak odzyskać numery telefonów zdjęcia i konta

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz10 miesięcy temuWojciech

Zgubilem telefon i wyrobilem dublikaty kart ale wszystko utracilem numery,zdjecia

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz10 miesięcy temuPrzemysław

witam mam problem usunaLem nie ten numer tel.moj tel AONI REDMI9A

Musisz się zalogować, aby móc oddać głos0Musisz się zalogować, aby móc oddać głosOdpowiedz7 miesięcy temu

Powiązane artykuły