Huawei

Huawei

Kategoria

Jak uzyskać dostęp do karty SD w Androidzie?

Za pomocą Chrisfugiel

Jedną z zalet wielu smartfonów z systemem Android w porównaniu z iPhone'ami jest możliwość rozbudowania pamięci masowej za pomocą kart pamięci w standardzie microSD. Huawei wykorzystuje również autorski karty w formacie NM. Wystarczy wysunąć tackę z urządzenia i włożyć kartę pamięci, aby natychmiast zamienić urządzenie o skromnej pojemności 32 GB w takie, które jest w stanie pomieścić całą bibliotekę muzyczną, kolekcję filmów i zdjęć.Jak uzyskać dostęp do karty SD w Androidzie?

W jaki sposób można uzyskać dostęp do tej dodatkowej pamięci masowej, gdy chcesz oglądać lub słuchać plików, które się na niej znajdują?

Zobacz również:

Pokażemy Ci proste kroki, aby znaleźć pliki zapisane na karcie microSD w telefonie z systemem Android.

Aplikacja Files

Telefony z systemem Android są różne, i posiadają wiele nakładek producenckich z różnymi aplikacjami, ale ogólna zasada powinna zadziałać na każdym telefonie. Na swoim urządzeniu, otwórz menu aplikacji lub przewijaj strony główne i szukaj aplikacji zwanej Pliki, Moje pliki, lub czegoś bardzo podobnego. Gdy ją znajdziesz dotknij ikony, a zobaczysz listę różnych folderów, w tym pobrane pliki, obrazy, dźwięk, wideo i inne powiązane elementy. Pod nimi powinna znajdować się również sekcja z tytułem Urządzenia pamięci masowej lub czymś podobnym.

Powinny być wymienione dwie pozycje - Pamięć wewnętrzna i karta SD (lub nazwa/numer, jeśli została sformatowana w ten sposób). Dotknij tej ostatniej.

Teraz ujrzysz zawartość swojej karty microSD. Jeśli chcesz znaleźć filmy, które nakręciłeś podczas ostatnich wakacji rodzinnych, udaj się do sekcji Filmy/Video. Obrazy z kamery znajdują się zazwyczaj w DCIM lub Pictures, podczas gdy inne typy plików lub danych będą się znajdować w odpowiednich folderach.

Jeśli nie znajdziesz menadżera plików na swoim urządzeniu, możesz pobrać program Files by Google, który polecamy ze Sklepu Play. Pozwala on na przeglądanie plików znajdujących się w pamięci wewnętrznej telefonu oraz na karcie pamięci. Dodatkowo jest zintegrowany z innymi usługami od Google. Posiada także funkcję pozwalającą na usunięcie niepotrzebnych plików oraz udostępnianie plików na inne urządzenie bez wykorzystania internetu.

Dostęp do karty pamięci z poziomu ustawień

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji Files lub po prostu wolisz inną opcję dostępu do karty SD, oto, co musisz zrobić. Otwórz okno Powiadomienia, przesuwając w dół od góry ekranu, a następnie dotknij ikony Ustawienia (tej, która wygląda jak koło zębate).Alternatywnie, możesz znaleźć aplikację Ustawienia w menu. Następnie przewiń w dół - lub wyszukaj - aż znajdziesz sekcję Pamięć, a następnie dotknij ją. Na koniec wybierz kartę SD wymienioną w sekcji Przenośna pamięć masowa.

27

May/2022