Loading...

Jak wyczyścić pamięć telefonu? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby

Jak wyczyścić pamięć telefonu? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby

KAROLINA MODZELEWSKA• dawno temu• 2 komentarze

Sprzedając starego smartfona lub użyczając go innej osobie, warto zadać o swoje prywatne dane. Zanim sprzęt trafi w ręce innej osoby, zaleca się je trwale usunąć. Przywrócenie ustawień fabrycznych i ręcznie usuwanie plików nie zawsze wystarczy.

Większość z nas czyści pamięć telefonu poprzez przywrócenie danych fabrycznych i ręczne usuwanie plików. Wbrew powszechnemu przekonaniu takie działanie nie zawsze chroni nas przed utratą poufnych danych.

Odczyt większości z usuniętych plików oraz zapisanych haseł i loginów nie stanowi wyzwania dla specjalistów. A przy wykorzystaniu ogólnodostępnych programów dane może przywrócić tak naprawdę każdy.

Jak skutecznie wyczyścić pamięć na urządzeniach z Androidem?

W przypadku urządzeń z Androidem należy w ustawieniach wybrać i włączyć opcję szyfrowania zawartości pamięci. Dopiero wówczas można usuwać dane i przywrócić ustawienia fabryczne z pewnością, że żaden z plików nie pozostanie zapisany na telefonie.

Jak wyczyścić pamięć telefonu? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby

Posiadacze urządzeń z systemem Android 5.0 lub wyższym powinni wybrać zakładkę Zabezpieczenia i tam zaznaczyć opcję szyfrowania telefonu. W niektórych telefonach zakładka Zabezpieczenia może nosić nazwę Ustawienia Prywatności. Następnie mogą rozpocząć proces przywracania ustawień fabrycznych.

Jak skutecznie wyczyścić pamięć na urządzeniach z iOS lub Windows Phone?

Na smartfonach od Apple opcja szyfrowania danych jest włączona automatycznie, co znacznie ułatwia czyszczenie pamięci. Należy wybrać funkcję "Wymaż zawartość i ustawienia", co pozwala na trwałe usunięcie danych, ale i klucza pomagającego je odszyfrować i odzyskać.

Telefony z systemem Windows Phone nie są wyposażone w opcję szyfrowania danych. W ich przypadku poprawne i trwałe czyszczenie pamięci urządzenia wymaga wielokrotnego nadpisywania pamięci nowymi plikami.

Najnowsze

Klienci sieci Play odcięci od zasięgu T-Mobile

Szacun, Apple! Nowe reklamy iPhone'a 13 Pro są świetne

Powiązane artykuły