Loading...

Jak zainstalować aplikacje ze Sklepu Play na Huawei lub Honor (.apk)

Jak zainstalować aplikacje ze Sklepu Play na Huawei lub Honor (.apk)

Smartfony Huawei i Honor od dłuższego już czasu pozbawione są usług Google. Na próżno więc szukać w systemie sklepu Google Play. Jest co prawda AppGallery, ale jego zasoby, choć stale poszerzane, nadal są bardzo ograniczone. Jeśli więc brakuje Ci jakiejś gry lub aplikacji nie pozostaje nic innego jak zainstalowanie jej z pliku APK.

W tym poradniku pokażę Ci, jak w prosty i szybki sposób zainstalować grę lub aplikację z pliku APK. Podpowiem też skąd taki plik pobrać.

Skąd pobrać plik APK

W Internecie jest niezliczona ilość stron, udostępniających gry i aplikacje na Androida w postaci plików APK. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo, polecam Ci trzy APKMirror, APK MANIA oraz APKPure. Interesujący się plik możesz oczywiście pobrać z poziomu komputera, a następnie skopiować go do pamięci telefonu Huawei lub Honor. Możesz też to zrobić bezpośrednio ze smartfona. Jeśli masz już plik APK w telefonie pora na kolejny krok.

Instalacja pliku APK

Jak zainstalować aplikacje ze Sklepu Play na Huawei lub Honor (.apk)

A jest nim włączenie menadżer plików (żółta ikona teczki – Pliki). Teraz wystarczy już tylko odszukać plik APK, tapnąć go, a następnie wybrać opcję zainstaluj. I po wszystkim. Proste, prawda?

Rada

Na koniec jeszcze jedna mała rada. Smartfon może przed zainstalowaniem sprawdzić bezpieczeństwo aplikacji pochodzących z zewnętrznych źródeł. Aby włączyć tę opcję należy wejść w ustawienia, z listy wybrać Zabezpieczenia, następnie Ustawienia dodatkowe i tam wybrać Sprawdzaj aplikacje z zewnętrznych źródeł, przesuwając przełącznik.

Powiązane artykuły