Loading...

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Przywracanie fotek - instrukcja krok po kroku

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Przywracanie fotek - instrukcja krok po kroku
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Jest więc spora szansa, że użytkownik ze świeżo usuniętymi zdjęciami dysponuje ich kopią w chmurze. Warto sprawdzić aplikacje Zdjęcia Google czy OneDrive w poszukiwaniu zguby. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że użytkownik zgodził się na funkcję kopii zapasowej, a jego usunięte zdjęcia czekają na niego w chmurze. Można je tam przejrzeć i, w razie potrzeby, pobrać na nowo..

Jak odzyskać usunięte zdjęcie z telefonu? Sprawdź kosz na śmieci.

Wszystkie telefony z Androidem zawierają aplikację Zdjęcia z funkcją automatycznej kopii zapasowej. Nie każdy jednak ją włączył. Warto jednak mieć na uwadze, że różni producenci lubią dodawać dodatkowe, własne aplikacje do tych zawsze dostępnych w Androidzie. W tych aplikacjach bardzo często znajduje się funkcja Kosza. W tym w aplikacji Galeria z Androida z One UI czy w aplikacji Zdjęcia w systemie EMUI (telefony Huawei). Warto przejrzeć wszystkie menu w dołączonej do telefonu aplikacji do przeglądania zdjęć. Jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast zostać całkowici usunięte, trafiły do Kosza, który jest opróżniany dopiero po kilkunastu dniach.

Jak znaleźć usunięte zdjęcie z telefonu? Jeśli aplikacja nie pomoże, to pozostaje wizyta u specjalisty.

Instalowanie aplikacji ze Sklepu Play przeczy zawartym na samym początku radom, ale powoli kończą się inne możliwości. Najlepszymi opiniami cieszy się aplikacja DiskDigger, której jakość potwierdzić mogę po własnych testach. Apka jest brzydka, niewygodna, wyświetla reklamy i ma interfejs wyłącznie po angielsku. Ale działa, i to działa całkiem nieźle. Skanuje pamięć telefonu w poszukiwaniu usuniętych ale nienadpisanych zdjęć i pozwala na ich łatwe przywrócenie. Wystarczy zaznaczyć fotografie i kliknąć w ikonę przywracania.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Przywracanie fotek - instrukcja krok po kroku

Jeżeli powyższe zawiedzie, jest jeszcze jedna, ostatnia już deska ratunku. Jest nią wizyta w firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Zatrudnieni w takich miejscach specjaliści dysponują dużo bardziej zaawansowanymi narzędziami i prawdopodobnie będą mogli odzyskać nawet nadpisane dane. Jest jeden haczyk: musi użytkownikowi na tym niezwykle zależeć. Cena uzależniona jest od trudności zadania, ale należy liczyć się z wydatkiem liczonym w tysiącach złotych.

Tagi: Googlegoogle androidporadniksystemy operacyjnetelefony

Powiązane artykuły