Loading...

Jak przenieść dane na nowy smartfon? Podpowiadamy

Jak przenieść dane na nowy smartfon? Podpowiadamy

Kupno nowego telefonu to dosyć spore przedsięwzięcie. Nie chodzi tu tylko o kwestię wybrania odpowiedniego modelu (która jest nie lada wyzwaniem przy tak dużym wyborze na rynku).

W pamięci znajduje się z reguły mnóstwo danych, które chcielibyśmy przenieść na nowy telefon. Producenci na szczęście udostępnili nam odpowiednie narzędzia, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają tę operację. W tym poradniku skupię się na połączeniu bezprzewodowym ze względu na praktyczność — nie trzeba używać żadnych kabli ani łączyć się przez komputer.

Samsung Smart Switch Mobile

Nowsze smartfony Samsunga mają tę apkę wbudowaną. Jeśli nie macie jej na swoim smartfonie to możecie pobrać ją ze Sklepu Play. Co ciekawe, aplikacja działa również z telefonami innych producentów. Warunkiem jest system Android w wersji 4.0 lub nowszej, BlackBerry OS 7 lub 10 albo Windows 10 Mobile.

Aby przesłać dane za pomocą programu Samsung Smart Switch Mobile należy:

1. Podłączyć oba telefonu do tej samej sieci WiFi.

2. Na starym smartfonie wybrać Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Smart Switch.

3. Na nowym telefonie wybrać Odbierz dane, a następnie Bezprzewodowo. Na kolejnym ekranie kliknąć rodzaj naszego smartfonu.

4. Na starym urządzeniu wbrać wyślij dane. Zezwalamy.

Jeśli połączenie nie zostanie automatycznie nawiązane, to na nowym telefonie należy wybrać opcję Użyj kodu PIN i przepisujemy kod ze starego.

5. Końcowym etapem jest wybranie danych do przesłania i zatwierdzenie ich skopiowania na starym telefonie.

Huawei Phone Clone

Jak przenieść dane na nowy smartfon? Podpowiadamy

Phone Clone powinna być zainstalowana na smartfonach Huaweia. Jeśli jednak tak nie jest, to możemy pobrać ją ze Sklepu Google, Huawei AppGallery czy App Store'a, w zależności od posiadanego przez nas smartfonu. Aplikacja nie tylko obsługuje telefony Huaweia, ale również innych producentów z Androidem lub iOS-em.

1.Na nowym urządzeniu wybieramy To nowy telefon i wybieramy rodzaj starego smartfon. W przypadku telefonu Huaweia wyświetli nam się od razu okno z kodem QR.

2. W przypadku innych producentów wyświetli nam się prośba o pobranie na starym smartfonie aplikacji Phone Clone z odpowiedniego sklepu lub udostępnienie jej przez Bluetooth. Wybieramy jedną z opcji.

3. Jeśli już mamy aplikację na poprzednim telefonie, na ekranie początkowym programu wybierzemy To stary telefon. Wtedy pojawi nam się skaner QR, którym sczytujemy kod z nowego urządzenia. Po połączeniu możemy wybrać, co chcemy zsynchronizować i skopiować dane między smartfonami.

Warto zaznaczyć, że połączenie odbywa się przez hotspot tworzony przez program. Nie musicie być więc podłączeni do jakiegokolwiek routera.

Xiaomi zaszyło konfigurator w ustawieniach

Niestety, w przypadku telefonów z serii Mi i Redmi funkcja przewiduje jedynie połączenie z innymi telefonami tych marek. Znajdziecie ją w ścieżce Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Przenoszenie danych (MIUI 11).

Procedura jest bardzo prosta i ogranicza się do wykonywania poleceń z ekranu.

Apple także pozwala na bezprzewodowe przeniesienie danych

Firma z jabłkiem wymaga, aby oba telefony były podłączone do zasilania na czas synchronizacji i miały włączone Bluetooth. Funkcja bezpośredniego przenoszenia danych działa z iPhone'ami z systemem iOS 12.4 lub nowszymi.

Aby przenieść dane, należy:

1. Ustawić oba urządzenia blisko siebie i w starym smartfonie wybrać Szybki start.2. Zalogować się na konto Apple ze starego iPhona.3. Po pojawieniu się animacji na nowym telefonie umieść nad nim stary smartfon i wyśrodkuj ją w wizjerze.4. Wybierz opcję Dokończ na nowym iPhonie i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Nie odłączajcie obydwu telefonów do czasu zakończenia przesyłania danych.

W Google Play można znaleźć aplikację Move to iOS, która pozwala skopiować dane z telefonu z Androidem na iPhone'a.

Jest jeszcze X-Transfer

X-Transfera miałem okazję używać ostatnio i świetnie się sprawdził. Szukałem aplikacji, która przeniesie mi wszystko szybko i bez problemów. Wypróbowałem kilka aplikacji, jednak były dosyć problemowe — albo przenosiły wybrane dane, albo były dosyć awaryjne.

X-Transfer przeniesie nie tylko kontakty i SMS-y, ale także zdjęcia czy muzykę. Program używa połączenia WiFi Direct, które nie wymaga połączenia z routerem. Aplikacja umożliwia synchronizowania urządzeń z systemami iOS i Android. Pobierzecie ją z Google Play i App Store.

Procedura jest następująca:

1. Klikamy Connect new device na obu smartfonach i skanujemy kod QR, co pozwoli ustanowić połączenie. Akceptujemy zaproszenie.

2. Klikamy opcję Transfer to lub Receive from, w zależności od potrzeby. Wybieramy, które dane chcemy przenieść na nowy smartfon.

3. Czekamy.

Jeśli wybraliśmy opcję skopiowania SMS-ów, to na urządzeniach z Androidem program poprosi nas tymczasowo o ustawienie siebie jako głównej aplikacji SMS. Po synchronizacji ustawiamy poprzednią.

Dajcie znać, jak Wy przenosicie dane na nowy smartfon. Ciekaw jestem Waszych sposobów.

Powiązane artykuły