Loading...

Huawei AppGallery – przegląd aplikacji przydatnych w biznesie

Huawei AppGallery – przegląd aplikacji przydatnych w biznesie

Smartfon, którego używamy do pracy biznesowej, to dziś właściwie codzienność. Sam sprzęt, choćby nie wiadomo jak doskonały, tu jednak nie wystarczy – potrzebne jest przede wszystkim oprogramowanie oraz wsparcie odpowiednich usług. Czy firma Huawei zadbała o to, by jej smartfony zostały wyposażone w odpowiednie aplikacje?

Zaglądamy do zasobów oficjalnego sklepu z aplikacjami Huawei, czyli AppGallery.

Czy smartfon Huawei sprawdzi się w zastosowaniach biznesowych?

W kontekście AppGallery z pewnością nie można powiedzieć jednego – że producent spoczął na laurach i zaniedbał rozwój tego istotnego elementu swojego ekosystemu.

Od około dwóch lat AppGallery rozwija się niezwykle dynamicznie i obecnie jest potężną biblioteką przydatnych aplikacji na każdą okazję.

Dziś nadeszła pora, by zajrzeć do kategorii "Biznes" i sprawdzić, jakie atrakcje producent przygotował dla właścicieli smartfonów Huawei!

Wybrane aplikacje biznesowe w Huawei AppGallery

Zaczynamy od mocnego uderzenia, bowiem absolutnie niezbędną pozycją z AppGallery jest pakiet Microsoft Office. W zasadzie nikomu przedstawiać go nie trzeba, ale czytelników warto upewnić, że znajdziemy tu zarówno Worda, Excela, jak i PowerPointa, a interfejs został zaprojektowany specjalnie do pracy na urządzeniach przenośnych.

Niezależnie więc, czy chcemy pracować nad dokumentem, arkuszem kalkulacyjnym, czy też prezentacją, znajdziemy tu coś dla siebie. Każdy może pobrać aplikację Microsoftu za darmo i jej używać, ale dostęp do funkcji premium jest zarezerwowany dla abonentów usługi Office 365.

Huawei AppGallery – przegląd aplikacji przydatnych w biznesie

Ten "kombajn" Microsoftu oddaje nam do dyspozycji niesamowitą funkcjonalność i warto zainstalować go na swoim urządzeniu.

Powróćmy na chwilę do podstaw, bo do pracy przyda się oczywiście odpowiedni klient poczty e-mail. Firma Huawei przygotowała dla was flagową aplikację Petal Mail, a jeśli chcielibyście wykorzystać inne rozwiązanie, to jest tu również znany i lubiany Blue Mail. Możliwość wygodnej obsługi kilku kont pocztowych naraz to tylko początek tego, co potrafi ta użyteczna aplikacja.

Czasy mamy takie, że spotkania biznesowy odbywają się głównie online. Nie potrzebujemy jednak do tego celu ani komputera stacjonarnego, ani nawet laptopa – wystarczy smartfon.

Tu z pomocą przyjdzie nam aplikacja Webex Meet. Producent obiecuje nie tylko wysoką jakość połączeń wideo, czy też wyciszanie hałasów tła, ale również łatwe udostępnianie ekranu. Nie zabrakło jakże modnego ostatnio wirtualnego tła, jak i możliwości dołączania do spotkań bezpośrednio z notatek w kalendarzu czy też z widgetu.

Szukasz pracownika albo po prostu przyszła pora na zmianę pracy? Z pomocą przyjdzie ci aplikacja Pracuj.pl. Zaawansowane funkcje wyszukiwania i proste dodawanie ogłoszeń sprawia, że z pewnością jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku.

Jeśli wciąż używasz skanera wbudowanego w drukarkę, to śpieszymy z informacją, że za pomocą smartfona zrobisz to pięć razy szybciej i sprawniej. CamScanner to jedna z wielu aplikacji do skanowania w AppGallery, ale z pewnością jedna z ciekawszych.

Skanowanie dokumentów może teraz trwać kilka sekund, nie zabrakło tu opcji rozpoznawania znaków (OCR), a gotowe dokumenty możemy wyeksportować zarówno to formatu graficznego, jak i PDF.

Na koniec – nie ma biznesu bez finansów i nie ma finansów bez biznesu. Smartfon, którego używamy do pracy, musi mieć możliwość zlecenia przelewu czy choćby płatności zbliżeniowej.

Jeśli prowadzisz własną firmę, z pewnością nie wyobrażasz sobie smartfona bez możliwości sprawdzenia i zarządzania firmowym kontem.

W zakładce Finanse AppGallery kryją się aplikacje polskich banków, takie jak Alior Mobile, IKO (PKO BP), Bank Millennium, CA24 Mobile, PeoPay (Pekao SA) czy Getin Mobile. Nie zabrakło tu aplikacji iPKO Biznes dla klientów biznesowych PKO BP.

AppGallery i aplikacje biznesowe

Biblioteka oprogramowania dostępnego w AppGallery jest sukcesywnie powiększana, a wśród jej zasobów już teraz można znaleźć mnóstwo przydatnych aplikacji. Co warte podkreślenia, w tekście wymieniamy jedynie część z nich, a każdy powinien znaleźć takie rozwiązanie, które najbardziej sprawdzi się w jego biznesie.

Dzięki wytężonej pracy firmy Huawei nad swoim sklepem z aplikacjami smartfony z HMS mogą już teraz być z powodzeniem wykorzystywane do pracy biznesowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.plMateriał partnera: HuaweitechnologiehuaweismartfonŹródło:money.pl

Powiązane artykuły