Loading...

Huawei MateBook 14s – koń roboczy zamknięty w smukłej obudowie [RECENZJA]

Huawei MateBook 14s – koń roboczy zamknięty w smukłej obudowie [RECENZJA]

Mój egzemplarz został sparowany z dyskiem SSD NVMe YMTC PC005 o pojemności 512 GB. Jest to PCIe 3.0 x4 w standardzie NVMe 1.3. Dysk jest bardzo szybki i radzi sobie dobrze. W razie potrzeby jest opcja jego demontażu i wymiany. Zarazem jest to też jedyny komponent, który można zmienić.

Na koniec kultura pracy. I tu kolejne zaskoczenie. Laptop zachowuje się naprawdę dobrze. Długo pozostaje chłodny i nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Wentylatory są tutaj dwa.

Niestety, jeden z nich okazał się być u mnie wadliwy i wydawał dziwne, głośne dźwięki. Z tego co wiem, to inni recenzenci nie mieli takich problemów.

Wracając, komputer nie irytował wysokimi temperaturami – nawet kiedy był ładowany bądź obciążany benchmarkami. Warto tutaj dodać, że bardzo dobrze działa usypianie wtedy sprzęt “zjada” dosyć mało energii. Pozostawiałem laptop na bardzo długie godziny bez użytkowania w trybie wstrzymania (to mogło być nawet pełne 2 dni), a i tak komputer nie był rozładowany. To jednak nie koniec zalet.

Bateria

Pomimo ekranu 90 Hz i wysokiej wydajności, laptop radzi sobie całkiem dobrze z baterią. Takim stałym wynikiem, który osiągałem, to było 6-7 godzin od momentu odłączenia ładowarki do osiągnięcia około 15% stanu naładowania. Miałem wtedy około 35% jasności, podświetlenie klawiatury i tryb baterii ustawiony na umiarkowany oraz wykonywałem typowe czynności wykorzystujące programy Brave Browser, Spotify, Mark Text, pakiet LibreOffice czy Visual Studio Code. Oglądałem też materiały wideo w serwisie YouTube.

Huawei MateBook 14s – koń roboczy zamknięty w smukłej obudowie [RECENZJA]

Jeślibym obniżył jasność, włączył oszczędzanie energii i wyłączył podświetlenie klawiatury, to zapewne wynik ten byłby jeszcze lepszy. Na to mogłoby też mocno wpłynąć obniżenie częstotliwości odświeżania ekranu do 60 Hz. Z chęcią zejścia do nawet 5% stanu naładowania, na komputerze mógłbym pracować nawet przez 8-9 godzin. To jest świetny wynik.

Laptop obsługuje szybkie ładowanie 90 W. Czas pełnego ładowania to około 2 godziny. Można do sprzętu podłączyć słabszą, 65 W ładowarkę, ale wtedy czas ładowania się wydłuży.

g.cichocki

Podsumowanie

Podsumowanie81001Huawei MateBook 14s to nie jest sprzęt bez wad. Nie ma też on elementów najlepszych na rynku. A jednak pomimo tego stał się on dla mnie świetnym narzędziem pracy. Łączy w sobie bardzo ważne cechy takie jak bardzo dobry ekran, smukła i wytrzymała obudowa, wysoka wydajność i przyjemna bateria. Pozostałe elementy są co najmniej dobre. To po prostu kombajn do pracy, który jednocześnie nie waży 2,5 kg i nie obciąża nam plecaka lub torby. Ja testy laptopa będę wspominał pozytywnie i mogę ten laptop Wam naprawdę polecić - tym bardziej jeśli znajdziecie go w dobrej cenie.Huawei MateBook 14s to nie jest sprzęt bez wad. Nie ma też on elementów najlepszych na rynku. A jednak pomimo tego stał się on dla mnie świetnym narzędziem pracy. Łączy w sobie bardzo ważne cechy takie jak bardzo dobry ekran, smukła i wytrzymała obudowa, wysoka wydajność i przyjemna bateria. Pozostałe elementy są co najmniej dobre. To po prostu kombajn do pracy, który jednocześnie nie waży 2,5 kg i nie obciąża nam plecaka lub torby. Ja testy laptopa będę wspominał pozytywnie i mogę ten laptop Wam naprawdę polecić - tym bardziej jeśli znajdziecie go w dobrej cenie.8/10Total Score

Zalety

Wady

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!

Powiązane artykuły