Loading...

Huawei P50 oficjalnie. Oto nowy flagowiec z nietypowym aparatem i HarmonyOS

Huawei P50 oficjalnie. Oto nowy flagowiec z nietypowym aparatem i HarmonyOS

Smartfon dostępny jest w dwóch wariantach — Huawei P50 oraz P50 Pro. Najpierw przyjrzyjmy się temu mocniejszemu, a na koniec rzucimy okiem na różnice względem tańszej wersji.

Huawei P50 Pro ma poczwórny aparat z nową technologią optyczną

Aparaty zostały ulokowane w wyróżniającej się z tłumu wysepce z dwoma okręgami. Umieszczono w nich:

Huawei twierdzi, że w normalnych okolicznościach jedynie połowa informacji przepływających przez obiektyw jest ostatecznie zachowywana na zdjęciu. Dzięki autorskim technologiom XD Optics oraz XD Fision Pro, Huawei P50 Pro ma zachowywać 81 proc. danych, co ma się przekładać na zauważalnie lepszą jakość zdjęć.

Huawei zmienił także swoje podejście do zoomu. Podczas gdy poprzednie modele miały matryce o niskiej rozdzielczości i peryskopowe teleobiektywy z 5-krotnym przybliżeniem optycznym, tym razem Huawei postawił na duży sensor 64 Mpix i peryskopowy teleobiektyw 3,5x.

Połączenie 3,5-krotnego przybliżenia optycznego, wysokiej rozdzielczości i nowych technologii optycznych ma pozwolić na uzyskanie nawet 200-krotnego zoomu cyfrowego. Choć — jak wynika z oficjalnych materiałów promocyjnych — przy tak dużym przybliżeniu nie ma co liczyć na nieskazitelną ostrość obrazu.

Wykorzystując dane z sensora kolorowego oraz monochromatycznego, Huawei P50 Pro ma także zapewnić wyższą rozpiętość tonalną, lepszą jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych oraz wierniejsze odwzorowanie barw.

Huawei P50 oficjalnie. Oto nowy flagowiec z nietypowym aparatem i HarmonyOS

Huawei szczyci się także szybką migawką, która nawet w trybie automatycznym ma pozwolić na robienie ostrych zdjęć szybko poruszających się obiektów.

Obiektyw ultraszerokokątny — poza możliwością fotografowania krajobrazów — potrafi ostrzyć z odległości 2,5 cm, dzięki czemu ma się sprawdzić w fotografii makro.

Jeśli chodzi o wideo, Huawei P50 Pro pozwala kręcić wideo 4K w pełnym zakresie ogniskowych, a także w trybie poklatkowym. Producent chwali się także zaawansowaną stabilizacją AIS Pro True-Steady Shot, a dobrej jakości filmy mają być rejestrowane nawet w ciemności. Aplikacja Petal Clip ma pozwolić na ich wygodną i zaawansowaną edycję.

Przedni 13-megapikselowy aparat ma obiektyw o kącie widzenia 100 stopni z autofokusem działającym z odległości 14 cm.

Huawei P50 Pro ma Snapdragona 888 lub Kirina 9000, ale bez łączności 5G

W wyniku politycznych zawirowań Huawei został częściowo odcięty od sieci nowej generacji. W zależności od wariantu, smartfon napędzany jest przez Snapdragona 888 (wersja globalna) lub autorski układ Kirin 9000 (wersja chińska), ale te zostały okrojone o łączność 5G.

6,6-calowy ekran OLED Huaweia P50 Pro ma nietypową rozdzielczość 1228p, zakrzywione krawędzie i odświeżanie obrazu 120 Hz oraz dotyku 300 Hz. Otoczony jest przez udoskonalone głośniki stereo.

Bateria 4360 mAh obsługuje ładowanie przewodowe 66 W oraz bezprzewodowe 50 W.

Oto pełna specyfikacja:

Obudowa Huaweia P50 Pro jest metalowo-szklana oraz pyło- i wodoszczelna (IP68). Całość kontrolowana jest przez bazujący na Androidzie system HarmonyOS 2.

Huawei P50 to nieco uboższa, tańsza alternatywa

W porównaniu z wariantem Pro, Huawei P50 ma:

Reszta wyposażenia pozostała niezmieniona.

Huawei P50 i P50 Pro: ceny i dostępność

W pierwszej kolejności nowe smartfony zadebiutowały w Chinach, gdzie ich ceny prezentują się tak:

Wariant Pro trafi do sprzedaży w Państwie Środka 12 sierpnia, a wersja podstawowa we wrześniu. Na razie Huawei nie zdradza, kiedy (i czy w ogóle) P50 pojawi się w Polsce.

Zobacz także:

Powiązane artykuły