Huawei

Huawei

Listy nawigacyjne

Kategoria

Huawei zalicza kolejny sukces – sklep AppGallery rośnie w siłę!

Za pomocą Chrisfugiel

Sklep Huawei AppGallery w ostatnim roku zaliczył naprawdę spory wzrost. Trzeci co do popularności na świecie sklep z aplikacjami może pochwalić się doskonałymi wynikami – przyjrzyjmy im się bliżej!

Huawei bez usług Google

Choć w 2019 roku Huawei został zbanowany przez administrację Donalda Trumpa, to od niemal dwóch lat firma wciąż radzi sobie na rynku całkiem nieźle. Chiński producent nie poddaje się i tworzy rozwiązania, które pozwalają mu funkcjonować bez usług Google, do których nie ma dostępu.

Jednym z właśnie takich rozwiązań jest sklep AppGallery, czyli zamiennik sklepu z aplikacjami Google Play, który jak się okazuje, odnosi spore sukcesy na arenie międzynarodowej.

Dystrybucja aplikacji osiągnęła w zeszłym roku aż 384,4 miliardy, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2019 roku.

Huawei FreeBuds 4i / fot. Huawei

Największą popularnością cieszyły się wśród aplikacji bezsprzecznie gry. Ma to związek, z tym że obecnie w sklepie Huawei możemy znaleźć aż 500 procent więcej gier, w porównaniu z rokiem 2019.

Co więcej, na całym świecie z AppGallery w ciągu miesiąca korzysta aż ponad 530 milionów użytkowników.

Dużym sukcesem cieszy się również Huawei jeśli chodzi o współpracę z programistami – na ten moment naplatformie zarejestrowanych jest ponad 2,3 miliona programistów, czyli o 77% więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.

Tak komentuje te wyniki dyrektor ds. Globalnych partnerstw i ekorozwoju w Huawei Consumer Business Group Zhang Zhe

Pod koniec 2019 roku na całym świecie było 25 krajów, które miały ponad milion użytkowników AppGallery. Obecnie liczba ta wzrosła do 42 i nadal obserwujemy silny wzrost […]. Nie chodzi tylko o ilość, a fakt, że liczba aplikacji zintegrowanych z HMS Core wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu jednego roku, pokazuje, że więcej programistów widzi możliwości urządzeń Huawei w zakresie wprowadzania innowacji i zapewniania lepszych i jeszcze bardziej wyjątkowych wrażeń użytkowników.

Sprawdź, jakie nowości trafiły niedawno do aplikacji Mapy od Huawei:

Mapy Huawei idą jak burza. Aplikacja otrzymała dwie ważne nowości

11

Jan/2022