Loading...

Jak przyspieszyć iPhone zmianą jednego ustawienia? Prosty PORADNIK w kilku krokach

Jak przyspieszyć iPhone zmianą jednego ustawienia? Prosty PORADNIK w kilku krokach

Szybszy iPhone po zmianie regionu? Na to wskazują benchmarki. Jeśli zmienisz region na Francję, to będziesz mógł cieszyć się smartfonem z pełną wydajnością. Jak to zrobić?

Być może pamiętasz aferę z udziałem Apple, które ograniczało wydajność swoich smartfonów wraz ze zużyciem baterii. Jeden z krajów w Europie nałożył za to na nich potężną grzywnę i skończyło się na tym, że tam iPhone’y nie mają już takich limitów. Teraz i Ty możesz na tym skorzystać. Jak to zrobić?

Sprawa jest tak prosta, że aż trudno uwierzyć, że Apple na coś takiego pozwala. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby któraś aktualizacja miała to zablokować – ewentualnie zmiana regionu będzie się wiązała z problemami z gwarancją. Tego jeszcze nie wiemy, więc wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Polecamy to raczej dla użytkowników starszych modeli, bo to tam zyski będą najbardziej widoczne. Dowodzi tego poniższy zrzut ekranu.

Jak zmienić region konta Apple ID? Szybszy iPhone to gra warta świeczki

Jak przyspieszyć iPhone zmianą jednego ustawienia? Prosty PORADNIK w kilku krokach

iPhone 7 wyraźnie przyspiesz po zmianie regionu/fot. Gizmochina

Cała sytuacja miała miejsce we Francji i to na taki region powinieneś ustawić swojego iPhone’a. Sprawa wygląda tak – jeśli dopiero kupiłeś nowy egzemplarz, to pewnie nie zauważysz żadnej różnicy, bo bateria ma 100% wydolności i system nie widzi potrzeby w throttlingu. Co innego, jeśli masz używany model. Wygląda na to, że we Francji obecnie ograniczenie wydajności zostało zablokowane.

Skoro już przy zużyciu baterii jesteśmy, to poniżej znajdziesz coś dla użytkowników Androida. Jeśli chcesz sprawdzić stan baterii w swoim smartfonie, to poniższy poradnik wyjaśnia, jak zrobić to w modelach poszczególnych marek:

Jak sprawdzić ZUŻYCIE BATERII w Twoim telefonie? Prosty poradnik w kilku krokach

Powiązane artykuły