Loading...

Internetowe Konto Pacjenta już w aplikacji na Androida. Pobierz mojeIKP z Google Play

Internetowe Konto Pacjenta już w aplikacji na Androida. Pobierz mojeIKP z Google Play

W kilka dni po debiucie w sklepie App Store rządowa aplikacja mojeIKP została udostępniona w wersji dla Androida i można ją pobrać z Google Play. Dzięki niej zyskamy łatwiejszy dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

Kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił we wpisie na Twitterze nową aplikację mojeIKP w wersji dla iOS, zapowiadając jednocześnie, że apka pojawi się też w wersji na Androida. Tak się też stało i oto każdy posiadacz telefonu z systemem Google’a można mieć to narzędzie u siebie.

Zobacz: Zapisz się na szczepienie w aplikacji – debiutuje mojeIKP

Jakie korzyści daje mojeIKP?

Na razie – niewielkie. Użytkownik zyskuje w aplikacji dostęp do e-recept i e-skierowań. Na głównym ekranie są wyświetlane recepty i skierowania do realizacji. Te pierwsze będzie można wykupić w aptece po wyświetleniu kodu QR, drugie mają między innymi pozwolić na zapisanie się na szczepienia przeciw COVID-19. Przełączając się na dolnej listwie między tymi dwoma kategoriami, można też przejrzeć historię wcześniej wystawionych recept i skierowań, już zrealizowanych lub w trakcie realizacji.

Internetowe Konto Pacjenta już w aplikacji na Androida. Pobierz mojeIKP z Google Play

Zobacz: Dostałeś SMS-a w sprawie szczepienia na COVID-19? Odpisanie POTWIERDZAM nic nie da

Podstawowe funkcje mojeIKP:

Na tym niestety w tej chwili kończy się liczba dostępnych opcji. Docelowo jednak powinno być ich więcej – w aplikacji mojeIKP mają pojawić się wszystkie zakładki, jakie widać po zalogowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta przez przeglądarkę. Samo IKP również będzie dalej rozbudowywane, więc z czasem aplikacja przyda się do kolejnych zastosowań. Użytkownik telefonu będzie mógł przez apkę zapisać się na leczenie, zarządzać terminami, sprawdzać historię swoich wizyt itd. W zamierzeniu twórców mojeIKP ma dostarczyć dostęp do funkcji, dla których nie byłoby miejsca w aplikacji mObywatel, gdzie również można odebrać receptę.

Skorzystanie z mojeIKP wymaga podania takich samych danych dostępowych jak do Internetowego Konta Pacjenta. Zalogować się można za pomocą Profilu Zaufanego albo e-dowodu.

Zobacz: Jest już nowy mObywatel. Co się zmieniło?Zobacz: Mam 41 lat i właśnie zapisałem się na szczepienie. Przez SMS-a

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle NewsTagi:androidgoogle playsklep playinternetowe konto pacjentaszczepienia przeciwko covid-19mojeikp

Powiązane artykuły