Huawei

Huawei

Kategoria

Po Nowym Roku WhatsApp przestanie działać na milionach telefonów

Za pomocą Chrisfugiel

WhatsApp jest aktualnie najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Niestety jego rozwój sprawi, że niebawem aplikacja przestanie działać na niektórych smartfonach z początkiem 2021 roku.

Takich smartfonów będą miliony. Są to wszystkie telefony i tablety z Androidem 4.0.3 i starszymi oraz z urządzenia Apple z systemem iOS poniżej wersji 9. Możliwość uruchamiania aplikacji WhatsApp stracą w piątek 1 stycznia 2021 roku. Może się wydawać, że to same starocie, ale takich urządzeń wciąż działają miliony (żeby daleko nie szukać: wciąż mam sprawny tablet z Androidem 4.0.3). Na pewno część właścicieli tych sprzętów chciałoby korzystać z WhatsAppa. W końcu z tego komunikatora aktywnie korzystają już 2 miliardy osób na całym świecie. WhatsApp ma 44% rynku komunikatorów mobilnych.

By nie stracić dostępu do komunikatora mamy dwa wyjścia. Jedno z nich to aktualizacja Androida do nowszej wersji, ale proces ten nie zawsze jest możliwy drogą wyznaczoną przez producenta, a aktualizacja na własną rękę jest co najmniej ryzykowna. Łatwiej będzie po prostu kupić nowy telefon.

Po Nowym Roku WhatsApp przestanie działać na milionach telefonów

Zobacz: WhatsApp ze znikającymi wiadomościami także na iOSZobacz: WhatsApp dostanie znikające wiadomości. Jak będą działać?Zobacz: WhatsApp dostał menedżer plików. W końcu możesz posprzątać na telefonie

WhatsApp dostanie rozmowy wideo i głosowe na desktopie

Przy okazji warto dodać, że niebawem WhatsApp wprowadzi możliwość prowadzenia rozmów wideo i głosowych także na desktopie i w przeglądarce. Ten sposób prowadzenia rozmów jest dostępny w aplikacjach mobilnych od 2015 roku, więc najwyższa pora. Rozmowa będzie wyglądać dość standardowo, będzie można połączyć się tylko z mikrofonem lub także z kamerką. Portal WABetaInfo udostępnił zrzut ekranu:

Ta funkcja jest stopniowo wprowadzana dla części użytkowników. Funkcje te są na razie w fazie beta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło zdjęć: WABetaInfo

Źródło tekstu: WABetaInfo

Tagi:whatsappwideorozmowywhatsapp betanowy telefonrozmowy wideowhatsapp przestanie działaćrozmowy wideo w whatsapp

12

Mar/2022