Loading...

[Poradnik] Jak przenieść dane na smartfon Huawei bez usług Google?

[Poradnik] Jak przenieść dane na smartfon Huawei bez usług Google?

Huawei rozpoczyna ofensywę i nie zamierza zwalniać. Nasza recenzja P40 Lite udowadnia, że brak Usług Google wcale nie oznacza końca świata. Firma z Państwa Środka nie wymaga od swoich klientów, aby uczyli się oni życia z Androidem na nowo. Na pewno relacja z Huawei Mobile Services jest inna, ale rozpoczęcie jej wcale nie jest utrudnione. Wręcz przeciwnie – przeniesienie danych ze starego smartfona lub tabletu nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy jedna aplikacja i cały proces można zamknąć w zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście minut.

Przenoszenie danych na smartfony Huawei to zaledwie kilka kliknięć w Phone Clone

  • Kluczowa informacja, z którą trzeba się liczyć, tyczy się uprawnień. Nie zdziwcie się, gdy zostaniecie poproszeni o przyznanie dostępu do wielu składowych Androida. Jest to niezbędne, gdy chcecie przenieść możliwie najwięcej informacji ze starego smartfona. Tymczasem wróćmy do samego procesu – powyżej możecie zobaczyć pierwszy etap, który należy wykonać na nowym urządzeniu Huawei. Wybieramy nasz model jako odbiorcę i wskazujemy, z jakiego źródła chcemy przenieść dane. Następnie naszym oczom ukazuje się kod QR i opis Sieci, do której należy się podłączyć. Dlatego odkładamy na bok smartfon Huawei i przechodzimy do starego urządzenia.

  • Po wybraniu, że w tym przypadku obsługujemy dawcę danych, mamy możliwość zeskanowania kodu QR z wyświetlacza Huawei lub możemy ręcznie połączyć się do założonej Sieci. Następnie naturalnie musimy wybrać, co chcemy przesłać, a dostępnych opcji jest wiele:

    Tym samym decydujemy się, co nas dokładnie interesuje i kontynuujemy proces, aby ostatecznie ujrzeć komunikat o zakończonym transferze. W moim przypadku przeniesienie ponad 1,5 GB danych zajęło 5 minut i już mogłem korzystać ze smartfona Huawei z najważniejszymi danymi z poprzedniego telefonu. Naturalnie wszystkie przeniesione elementy można następnie zsynchronizować w Chmurze Huawei.

  • Proces przenoszenia danych na smartfony Huawei jest prosty, ale pamiętajmy o wyjątkach

    Wspomniałem wcześniej, że jesteśmy w stanie w prosty sposób przenieść między innymi aplikacje z danym ze starego smartfona na nowo zakupiony model Huawei. Jednak nie zapominajmy, że w ten sposób nie ominiemy wszystkich ograniczeń, jakie zostały narzucone przez Stany Zjednoczone na tego producenta. Jeśli nie wiecie, o co dokładnie chodzi z ograniczeniami, to odsyłam do tekstu, gdzie szerzej omawiam Mobile Usługi Huawei i blokadę USA. Tymczasem wróćmy do transferu, który dla niektórych może być mylący. Wszystko sprowadza się do tego, że aplikacje Google faktycznie zostaną zainstalowane, ale po ich uruchomieniu otrzymamy komunikat o braku certyfikacji.

    Zobacz też: Huawei Enjoy 10e zaprezentowany – ogromna pamięć teraz dostępna też w tańszych smartfonach.

    Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na brak dostępu do YouTube’a lub swojej skrzynki pocztowej na Gmailu? Nic z tych rzeczy. W tym momencie do gry wchodzą różnego rodzaju zamienniki, których nie brakuje w samym sklepie Huawei AppGallery. Jednak nimi zajmiemy się w kolejnych artykułach, które możecie tworzyć razem z nami. Oczywiście też nie chcemy nikogo oszukiwać, że wszystkie gry i programy są dostępne na urządzeniach tytułowej firmy. Dlatego dajcie znać, jakich aplikacji teoretycznie może Wam brakować na smartfonach z HMS, a postaramy się znaleźć właściwe odpowiedniki.

    Artykuł powstał we współpracy z Huawei

  • Powiązane artykuły