Huawei

Huawei

Kategoria

Powracająca marka uskrzydli europejskie smartfony! Xiaomi zezłomowane, pora na Samsunga

Za pomocą Chrisfugiel

Honor ani myśli się zatrzymywać, bo od czasu rozłąki z Huawei tylko rozpościera skrzydła – Honor Magic Fold i Magic Wing mają być jego następnymi smartfonami w Europie.

Trzeba mieć spory talent, żeby usadzić na ziemi Xiaomi, które od lat buduje swoją potęgę – świetnymi cenami, bardzo regularnymi premierami oraz opłacalnymi promocjami. To wszystko nie wystarczyło, by zatrzymać powracającą markę Honor, która błyskawicznie zajęła trzecią lokatę w tabeli chińskiej sprzedaży.

Magic Fold i Magic Wing dodadzą Honorowi skrzydeł?

Honor powrócił także do Europy i w niektórych krajach (niestety, jeszcze nie w Polsce) sprzedaje średniaka Honor 50. Mimo że nie jest to premiera specjalnie udana ani tania, Honor ma apetyt na większe działania na Starym Kontynencie.

Firma zarejestrowała dwa znaki towarowe na hasła Magic Fold i Magic Wing. W tym momencie Maniacy składanych smartfonów zaklaszczą w dłonie, bo na 90% chodzi o elastyczne flagowce. Dlaczego na 90%, a nie na 100? Cóż, Magic Fold ma w dokumentacji kategorię telefonów, ale Magic Wing nie.

Zdziwiłbym się jednak, gdyby Honor Magic Wing nie był smartfonem walczącym z Galaxy Z Flip 3 – ta nazwa idealnie oddawałaby jego charakter i jestem zaskoczony, że jeszcze nikt na to nie wpadł. Charakteru drugiego modelu Honor Magic Fold raczej nie trzeba objaśniać, bo to oczywisty rywal Galaxy Z Fold 3.

Sytuacja jest rozwojowa, dlatego o każdych nowych informacjach na temat składanych smartfonów Honor będziemy Was informować na bieżąco.

Przeczytaj:

Powracająca marka po raz kolejny gromi Xiaomi! Jej smartfony już są w Europie

15

Jan/2022