Loading...

Sony Bravia XR – innowacyjna seria telewizorów

Sony Bravia XR – innowacyjna seria telewizorów

Artykuł sponsorowany

W 2021 roku Sony przedstawiło nową serię telewizorów – Bravia XR. W urządzeniach zastosowano szereg nowych technologii, które zapewniają niepowtarzalne przeżycia. Poznaj możliwości telewizorów z serii Bravia XR.

Bravia XR to nowa rodzina telewizorów Sony, którą tworzą serie Z9J (8K LED), A90J (4K OLED) i A80J (4K OLED), X95J (4K LED) i X90J (4K LED). Znajdziesz je w sklepie internetowym scentre.pl: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=telewizory_bravia_2021.

Czym wyróżniają się telewizory Bravia XR? Wszystkie urządzenia z tej serii wyposażone są w innowacyjny procesor Cognitive Processor XR. Sztuczna inteligencja odtwarza sposób, w jaki człowiek odbiera obraz. Procesor dzieli ekran na setki mniejszych obszarów i analizuje pojawiające się tam elementy. Układ Cognitive Processor XR jest w stanie zidentyfikować główny element wyświetlanej sceny, a następnie wyróżnić go i zoptymalizować detale tak, by stworzyć wrażenie naturalnej głębi. Sztuczna inteligencja analizuje równolegle kolor, kontrast i detale – dzięki temu obraz zachowuje naturalność.

Bravia XR – technologia, która zaskakuje

W telewizorach Sony Bravia XR wykorzystano technologie, które wznoszą rozrywkę na najwyższy poziom. Dzięki temu nie będziesz w stanie odróżnić oglądanych scen od rzeczywistości.

Sony XR – technologia 8K

Sony Bravia XR – innowacyjna seria telewizorów

Telewizory Sony z serii Z9J oferują obraz w rewelacyjnej rozdzielczości 8K (7680 × 4320). Telewizory 8K są w stanie wyświetlić czterokrotnie więcej pikseli niż telewizory 4K. Im więcej pikseli jest wykorzystanych do zbudowania obrazu, tym większa jest jego szczegółowość. Dzięki interpolacji XR 8K jakość każdego materiału oglądanego na telewizorze Bravia XR Z9J jest zbliżona do 8K. Procesor Cognitive Processor XR analizuje obraz i rekonstruuje detale oraz faktury, by były jak najbardziej realistyczne. Technologia 8K połączona z panelem Full Array LED zapewnia obraz zachwycającą szczegółowością i naturalnością.

Smart TV – liczy się wygoda

Telewizory 4K i 8K z serii Bravia XR bez problemu współpracują z innymi urządzeniami – telefonami, tabletami czy laptopami. Nie musisz już podłączać zewnętrznych urządzeń za pomocą przewodu HDMI. Dzięki funkcji AirPlay możesz błyskawicznie udostępniać wideo i dźwięk prosto z iPhone’a, iPad’a lub komputera Mac. Na ekran telewizora możesz bezprzewodowo przesłać filmy z Apple TV i innych aplikacji, m.in. z przeglądarki Safari.

Telewizory Bravia XR wyposażone są we wbudowany moduł Chromecast. Dzięki niemu urządzenie może połączyć się z domową siecią Wi-Fi. Za pośrednictwem internetu możesz bezprzewodowo przesłać wideo z popularnych aplikacji mobilnych, takich jak YouTube czy Netflix. Wystarczy, że klikniesz w ikonkę udostępniania, a obraz, który oglądasz na wyświetlaczu telefonu, zostanie przeniesiony na duży ekran. Chromecast umożliwia także przesyłanie obrazu z przeglądarki internetowej Chrome.

Telewizory idealne dla graczy

Telewizory 4K i 8K z serii Bravia XR sprawdzą się również w roli telewizora dla graczy. Bravia XR automatycznie wykrywa podłączoną konsolę i przełącza się w tryb gamingowy, stworzony z myślą o grach wideo – jest to możliwie dzięki funkcji ALLM (Auto Low Latency Mode). Wysoka częstotliwość odświeżania matrycy (120 Hz) oraz minimalne opóźnienia (input lag) sprawiają, że telewizor błyskawicznie reaguje na ruchy. Port HDMI 2.1 umożliwia wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 kl./s. Funkcja VRR (Variable Refresh Rate) automatycznie dopasowuje częstotliwość odświeżania matrycy do prędkości obrazu odbieranego z konsoli. Port HDMI 2.1 współpracuje z protokołem eARC (Enhanced Audio Return Channel) – umożliwia to przesyłanie przestrzennego dźwięku DOLBY ATMOS i DTS:X.

Bravia XR to najlepszy wybór zarówno dla miłośników filmowych emocji, jak i wielbicieli gier. Zobacz więcej dzięki technologii 8K!

Powiązane artykuły