Loading...

Dzięki Huawei. Oto jedna rzecz, przez którą przestaniesz się bać HarmonyOS

Dzięki Huawei. Oto jedna rzecz, przez którą przestaniesz się bać HarmonyOS

HarmonyOS to system Huawei, który szybko zaczyna zyskiwać na popularności. Niebawem aktualizacji do niego doczekają się tysiące sprzętów – jak pokazuje jedna cecha, wcale nie trzeba się jej bać.

HarmonyOS jest na językach wszystkich mediów związanych ze smartfonami – w tym również nas, ponieważ rozwój systemu operacyjnego Huawei śledzimy od początku. Niedługo aktualizacja do nowego oprogramowania ma trafić na wiele telefonów, tabletów i inne urządzenia.

Przejście z Androida na HarmonyOS nie jest najprostszym zadaniem, mimo że oba systemy są raczej podobne i istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że korzystają z tego samego jądra. System będzie rozsyłany użytkownikom za pośrednictwem zwykłej aktualizacji, a podczas takich operacji zawsze istnieje ryzyko utraty danych i błędów.

HarmonyOS nie usunie Twoich danych

Huawei musi się jednak postarać o jak najmniejszą inwazyjność aktualizacji – według informacji źródłowych udało się to uzyskać, ponieważ HarmonyOS pozwoli właścicielom urządzeń zachować wszystkie dane, gry, zdjęcia oraz aplikacje. To znakomita wiadomość, ale nie spodziewaliśmy się innej.

Dzięki Huawei. Oto jedna rzecz, przez którą przestaniesz się bać HarmonyOS

fot. Huawei

W tym miejscu warto zaznaczyć, iż zachowanie aplikacji może oznaczać pozostawienie w pamięci również tych programów, których nie ma w sklepie AppGallery – podobnie działa usługa PhoneClone, która przenosi dane ze starego do nowego telefonu.

Kupując model nawet tego bez usług Google i z Huawei Mobile Services, użytkownik mógł liczyć, że PhoneClone zachowa ze starego smartfona apki niewspółpracujące ze sklepem Huawei. Większość z nich działała poprawnie na HMS i może śmigać na HarmonyOS. Tego się przynajmniej spodziewam.

Oczywiście, sklep AppGallery cały czas się rozszerza, a docelowo usługi Google mają zostać u Huawei zastąpione przez ich własne, ale sądzę, że pozostawienie wszystkich aplikacji nienaruszonych ucieszy wielu ManiaKów. Na odświeżonym telefonie poczują się jak w domu, a przy okazji dostaną dostęp do funkcji HarmonyOS.

O aktualizacjach do HarmonyOS:

Huawei „pozamiatał”: setka sprzętów dostanie HarmonyOS, w tym 5-letnie smartfony!

Powiązane artykuły