Loading...

Najlepsze aplikacje do zdjęć

Najlepsze aplikacje do zdjęć

Podstawowe aplikacje do wykonywania fotografii nie są zwykle zbyt rozbudowane. Producenci muszą znaleźć złoty środek między łatwością obsługi a liczbą opcji. Dlatego zebraliśmy najlepsze aplikacje do zdjęć, które rozbudują możliwości Twojego aparatu w telefonie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Ile razy zdarzyło ci się, że zrobiłeś fotografię i już na gotowym zdjęciu zauważyłeś, że… coś z nim jest nie tak. Wiesz, że chciałbyś mieć więcej opcji, pobawić się ustawieniami, wyeksponować inny element, coś jeszcze poprawić. Masz przeczucie, że Twój aparat w smartfonie robi co prawda niezłe zdjęcia, ale brak mu odpowiedniego oprogramowania. Może warto zastąpić fabryczną apkę aparatu? Sprawdź, które aplikacje będą się nadawały do tego najlepiej.

Telefony z najlepszym aparatem ->

Jak robić zdjęcia telefonem ->

Najlepsze aplikacje do zdjęć:


Najlepsze aplikacje do zdjęć: Camera Zoom FX

To bardzo profesjonalna aplikacja do robienia fotografii. Jedną z największych jej zalet jest cyfrowa stabilizacja obrazu, która pozwala na wykonanie nieporuszonego zdjęcia. Do dyspozycji masz też liczne predefiniowane filtry, które pozwolą przerobić zdjęcia, a często uzyskać zaskakujące efekty. Nie zabrakło tu oczywiście bardzo zaawansowanych opcji wykonywania fotografii, skierowanych raczej do doświadczonych użytkowników. Dostępny jest również zapis zdjęć w formacie RAW, który może okazać się zabójczy dla pamięci w twoim telefonie, ale zbawienny w późniejszej obróbce. Uwaga – za aplikację Camera Zoom FX trzeba zapłacić około 18 złotych.

Najlepsze aplikacje do zdjęć: YouCam Perfect

YouCam Perfect nie jest może aplikacją specjalistyczną, jak ta zaprezentowana wyżej, ale zdecydowanie przyda się osobom, które lubią wykonywać autoportrety, zwane też selfiakami. YouCam Perfect pomoże Ci w zrobieniu zdjęcia i nałoży odpowiednie filtry, które pozwolą dopasować fotografię do Twoich potrzeb. Jednocześnie aplikacja oferuje cały wachlarz funkcji pozwalających na tak zwane upiększanie. Oczywiście warto wiedzieć, że z filtrami wygładzającymi niedoskonałości nie należy przesadzać, bo zdjęcie będzie wydawało się nienaturalne. Nie zmienia to jednak faktu, że YouCam Perfect jest w tej kwestii naprawdę subtelne. Aplikacja jest darmowa.

Najlepsze aplikacje do zdjęć

Telefon z dobrym aparatem w przykładowym abonamencie:

Najlepsze aplikacje do zdjęć: Camera FV-5 Lite

Ta aplikacja świetnie sprawdzi się, jeśli przenosisz się z pełnowymiarowego aparatu fotograficznego na smartfona, bo interface bardzo przypomina to, co możesz znać z właśnie z wykonywania zdjęć lustrzanką. Camera FV-5 Lite jest aplikacją darmową i oczywiście są tu pewne ograniczenia (które można znieść za około 13 złotych i 9 złotych, jeśli za pomocą aplikacji chcemy nagrywać filmy). W podstawowej wersji dostaniesz między innymi kilka siatek kompozycyjnych, możliwość przypisania opcji programu do przycisków głośności (co jest bardzo przydatne, jeśli chcesz spersonalizować sobie proces robienia zdjęć). Dodatkowo dostępny jest autofokus i histogram RGB.

Najlepsze aplikacje do zdjęć: Open Camera

Open Camera to jedna z najlepszych darmowych aplikacji do fotografii mobilnej. Program ma dwie twarze. Z jednej strony to banalna i przypominająca preinstalowane programy aplikacja aparatu. Z drugiej zaś, gdy dobrze jej się przypatrzysz, to okaże się, iż kryje się w niej cała masa opcji, które stają się przydatne, gdy wiesz, co z nią zrobić. Jest tu więc samowyzwalacz z odliczanie głosowym, pozwala na szybkie zmienienie rozmiaru zapisywanego zdjęcia, jest zmiana trybu lampy doświetlającej, a także możliwość wykonywania zdjęć HDR złożonych z fotografii o różnej ekspozycji. Ciekawą i bardzo przydatną opcją jest możliwość ustawienia pasującego nam interwału trybu zdjęć seryjnych.

Telefon z dobrym aparatem w przykładowym abonamencie:

Najlepsze aplikacje do zdjęć: A Better Camera

Nazwa mówi wszystko: A Better Camera ma pełnić funkcje kamery, ale robić to po prostu lepiej. Jest choćby możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW, usunąć ruszające się i psujące zdjęcie obiekty, wykonać zdjęcie panoramy w 360 stopniach. Aplikacja świetnie radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zadaniami, bo sama wykonuje serię zdjęć, a potem łączy je ze sobą, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Nie zabrakło tu również możliwości regulowania wieloma ustawieniami, jak choćby czułością matrycy, ekspozycją. A Better Camera również świetnie radzi sobie z wykonywaniem zdjęć nocnych, bo te łączy z ośmiu fotografii, tworząc jedno, jasne i wyraźne zdjęcie. Aplikacja jest darmowa, ale aby móc korzystać z dodatkowych funkcji trzeba będzie zapłacić kilka złotych ekstra, ale – co warte docenienia – najpierw można ją wypróbować.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Tagi: Aplikacje, Huawei, Huawei P40 Pro, Oferty no limit, Plus, Plush, Umowa na abonament, Xiaomi, Xiaomi Mi 11Bezpłatny serwis doradców komórkowychDobierzemy Ci najlepszą ofertę!+48Już {{count}} {{count_form}}dzisiaj rozmowęProszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.Klikając „ZAMÓW ROZMOWĘ” oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze Twoich danych osobowych, celach i zasadach ich przetwarzania oraz należnych Ci prawach (plik PDF).Wszystko gotowe!Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Kacper Baran

Redaktor działu GSM

Pasjonat technologii mobilnych i wszelkiego rodzaju gadżetów. W Komórkomacie odpowiedzialny za dział Poradniki i Recenzje.

Zobacz inne wpisy tego autora

Dodaj komentarz

Pole wymaganeKlikając "OPUBLIKUJ KOMENTARZ" oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze danych osobowych Pole wymaganeKlikając "OPUBLIKUJ KOMENTARZ" oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze danych osobowych

Powiązane artykuły