Huawei

Huawei

Kategoria

To koniec smartfonów LG. Gigant znika z rynku

Za pomocą Chrisfugiel

Decyzja o wycofaniu się oznacza, że koncernowi pozostanie 10 proc. udziałów w tym rynku w Ameryce Północnej, gdzie jest marką nr 3, a udziały w rynku trafią, wg ekspertów, do Samsunga i Apple.

Nowe firmy z Chin objęte amerykańskimi sankcjami. Wśród nich producent popularnych w Polsce smartfonów

LG konkurowało z innymi koncernami na modele ze średniej półki cenowej

- W Stanach Zjednoczonych LG celowało w modele ze średniej półki cenowej - jeśli nie ultraniskich - co oznacza, że ​​Samsung, który ma więcej linii produktów ze średniej półki cenowej niż Apple, będzie w stanie lepiej przyciągnąć użytkowników LG - powiedział Ko Eui-young, analityk w Hi Investment & Securities.

LG Electronics fans bemoan end of era as firm exits smartphone business https://t.co/ByQ5tX9xFH pic.twitter.com/8P7VwNItez

— Reuters (@Reuters) April 6, 2021

Dział smartfonów LG przynosił od 6 lat straty – łącznie 4,5 mld dolarów

Likwidacja produkcji smartfonów nie jest przypadkowa ani nagła – jak informuje Reuters, dział smartfonów LG przynosił od prawie sześciu lat straty, które wyniosły w łącznej wysokości około 4,5 miliarda dolarów.

To koniec smartfonów LG. Gigant znika z rynku

Jak jednocześnie oceniają eksperci, rezygnacja z niezwykle konkurencyjnego sektora pozwoliłoby LG skupić się na obszarach wzrostu, takich jak komponenty pojazdów elektrycznych, urządzenia sieciowe i inteligentne domy.

LG wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań w smartfonach, ale przegrywała konkurencję przez błędy oprogramowania

W lepszych czasach firma LG wcześnie wprowadzała na rynek szereg innowacyjnych telefonów komórkowych, w tym aparaty ultraszerokokątne, a w 2013 roku była trzecim co do wielkości producentem smartfonów na świecie, zaraz po Samsungu i Apple.

Nowy smartfon? Zanim kupisz - zresetuj stary

Ale później jego flagowe modele cierpiały zarówno z powodu błędów oprogramowania, jak i sprzętu, które w połączeniu z wolniejszymi aktualizacjami oprogramowania sprawiły, że marka nie doganiała konkurencji.

Analitycy skrytykowali również firmę za brak wiedzy marketingowej w porównaniu z chińskimi rywalami.

Podczas gdy inne znane marki mobilne, takie jak Nokia, HTC i Blackberry, również zmniejszały udziały w rynku, ale mimo to nie zniknęły jeszcze całkowicie.

LG's smartphone exit: who stands to gain? https://t.co/JJ9Y0wTCsl pic.twitter.com/QsasdfSyh7

— Reuters (@Reuters) April 5, 2021

Obecny globalny udział LG w rynku smartfonów wynosi tylko około 2 procent - jak wynika z badań firmy analitycznej Counterpoint, w zeszłym roku LG sprzedał 23 miliony telefonów, Samsung - 256 miliony.

Oczekuje się, że dział smartfonów LG, najmniejszy z pięciu oddziałów firmy, generujący około 7% przychodów, zostanie zlikwidowany do 31 lipca.

W Korei Południowej pracownicy oddziału zostaną przeniesieni do innych firm i podmiotów stowarzyszonych LG Electronics, podczas gdy w innych miejscach decyzje dotyczące zatrudnienia będą podejmowane na szczeblu lokalnym.

Analitycy powiedzieli, że podczas telekonferencji powiedziano im, że LG planuje zachować swoje podstawowe patenty na technologię 4G i 5G, a także podstawowy personel badawczo-rozwojowy, i będzie nadal rozwijać technologie komunikacyjne dla 6G.

Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów istniejących produktów mobilnych przez okres, który będzie się różnić w zależności od regionu.

Reuter, jk

18

Mar/2022