Huawei

Huawei

Kategoria

[AKTUALIZACJA] Usługi Google można było wgrać na smartfony Huawei w 3 minuty, ale ten sposób już nie działa

Za pomocą Chrisfugiel

  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt
  5. Oprogramowanie

Kolejny problem to Netflix, który jest dostępny tylko na certyfikowanych przez niego urządzeniach. Aplikacji tej nie będziemy mogli znaleźć w sklepie Play, a samodzielne doinstalowanie programu z pliku .APK nie sprawi, że zacznie on funkcjonować poprawnie.

Smartfony Huaweia nie są więc najlepszą opcją dla fanów filmów i seriali z tego serwisu. Można na własną rękę zainstalować program w wersji 3.16.6 (5382), który nie sprawdza certyfikacji, ale jest to wersja z 2016 roku. Trzeba jednak przyznać, że działa poprawnie.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że usługi Google zainstalowane w ten sposób mogą z dnia na dzień przestać działać. Może być to spory problem dla wielu użytkowników. Jeżeli jednak wyżej wymienione problemy i ostrzeżenia nie są wam straszne, kupno smartfona Huaweia i wgranie na nie usług Google na własną rękę może być kuszącą propozycją, zwłaszcza biorąc pod uwagę niską cenę modeli P40 Lite oraz P40 Lite E.

Co dalej? Jak Huawei odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

[AKTUALIZACJA] Usługi Google można było wgrać na smartfony Huawei w 3 minuty, ale ten sposób już nie działa

Podejrzewam, że Huawei będzie cicho wspierał ludzi wgrywających na swoje smartfony usługi Google. Świadczy o tym fakt, że chińska firma podczas polskiej premiery modeli Huawei P40 Lite oraz P40 Lite E zadeklarowała naprawę gwarancyjną urządzeń ze zmodyfikowanym oprogramowaniem.

Pochwaliła się też współpracą z ponad 1000 punktów partnerskich na terenie całego kraju, należących do sieci telakces.com, teletorium i mycenter. I choć nikt tego oficjalnie nie potwierdzi, to coś mi mówi, że pracujące tam osoby zaczną specjalizować się w dogrywaniu usług Google do smartfonów Huawei.

Czy tak faktycznie będzie, sprawdzimy już niebawem.

AKTUALIZACJA: Ten sposób przestał działać w dniu 19.03.2020 r. Prawdopodobnie było to spowodowane poruszeniem tego tematu przez największe światowe media technologiczne na świecie, co zwróciło uwagę Google. Gdy pojawi się nowy sposób na instalację usług Google na smartfonach Huawei, niezwłocznie o nim poinformujemy.

Tagi: HuaweiHuawei P40 LiteHuawei P40 Lite Google PlayHuawei P40 Lite jak wgrać usługi GoogleHuawei P40 Lite sklep PlayHuawei P40 Lite usługi Google

17

May/2022