Loading...

Jaki router do domu lub biura wybrać? Ranking najlepszych urządzeń

Jaki router do domu lub biura wybrać? Ranking najlepszych urządzeń

Jak wybrać dobry router?

Zacznijmy od tego, jaki rodzaj routera wybrać. Do domu najlepszym wyborem będzie urządzenie bezprzewodowe, tak by po utworzeniu sieci Wi-Fi z łatwością podłączyć do internetu laptopa, smartfona, telewizor czy sprzęt smart home. Coraz większą popularność zyskują też routery światłowodowe, a ich główną zaletą jest duża szybkość internetu. To już szczególnie dobre rozwiązanie jeśli masz w domu graczy, którzy potrzebują wysokiej przepustowości łącza, by cieszyć się rozrywką.

A jeśli często podróżujesz, warto wybrać router z modemem 4G lub 5G – po włożeniu do niego karty SIM, możesz cieszyć się internetem w każdym miejscu.

Jaki router do domu lub biura wybrać? Ranking najlepszych urządzeń

W biurze dobrym rozwiązaniem będzie router przewodowy, który prześle sygnał poprzez kabel LAN do poszczególnych stanowisk. Zaletą tego rozwiązania jest stabilność i bezpieczeństwo połączenia. By jednak urządzenia mobilne również mogły być podłączone do tej samej sieci, konieczny będzie także router bezprzewodowy lub access point.

Skoro już wiesz, jaki rodzaj routera będzie dla Ciebie najlepszy, przejdźmy dalej. Specyfikacja tych urządzeń zawiera jeszcze kilka ważnych punktów.

Powiązane artykuły