Huawei

Huawei

Kategoria

Xiaomi Mi 10 telefonem (nie)kompletnym? Europa dostała kastrata [AKTUALIZACJA]

Za pomocą Chrisfugiel

PATRYK KORZENIECKI• dawno temu• 30 komentarzy

Europejskie telefony Xiaomi Mi 10 nie pozwalają na używanie dwóch kart SIM jednocześnie. Na wszystko jest jednak sposób. Co ciekawe, modyfikacja nie wymaga grzebania w płycie głównej.

Xiaomi Mi 10 jest dosyć głośnym smartfonem ze względu na cenę. Urządzenie w najtańszej wersji 8/128 GB kosztuje w Polsce ok. 3500 złotych. To znacznie więcej od poprzednika (Mi 9), który w momencie premiery nad Wisłą można było kupić za 2000 złotych.

W pakiecie otrzymujemy jednak flagowe podzespoły, aparat 108 MP i świetne głośniki stereo. Jest jednak pewien haczyk, o którym wiele osób nie wie. Co ciekawe — nie dotyczy wszystkich egzemplarzy.

Xiaomi Mi 10: dual sim nie dla Polaków

Najnowszy flagowiec Xiaomi, Mi 10, pozwala na korzystanie z funkcji dual SIM, czyli korzystanie z dwóch kart operatora na raz. Niestety umożliwia to jedynie wariant chiński.

Xiaomi Mi 10 telefonem (nie)kompletnym? Europa dostała kastrata [AKTUALIZACJA]

Jak informuje serwis MIUIPolska, Xiaomi Mi 10 w wersji europejskiej został jednak tej możliwości pozbawiony. Oba warianty są w zasadzie takie same — producent nie zdecydował się na przeprojektowanie płyty głównej.

Zamiast tego… zaślepiono jedno miejsce w tacce na kartę SIM. Funkcja została też zablokowana programowo w globalnym systemie MIUI, z którego korzystają polskie i europejskie modele. Co więcej, problem dotyczy także bogatszej (i jeszcze droższej) wersji Mi 10 Pro.

Xiaomi Mi 10 może obsłużyć dwie kart SIM: trzeba się jednak pobawić

Xiaomi Mi 10 można jednak udoskonalić. Na szczęście nie wymaga to rozbierania obudowy ani lutowania.

Tak jak pisałem, płyta główna chińskich i europejskich wersji Mi 10 jest w zasadzie taka sama. Wystarczy więc dokupić tackę na karty SIM z miejscem na obie karty, odblokować bootloader i wgrać oprogramowanie MIUIPolska. Zmiana systemu jest wprawdzie procesem dosyć złożonym. Jeśli jednak komuś zależy na dual SIM i nie chce rozważać kupna innego smartfona, to nie ma innego wyjścia.

Dlaczego Xiaomi wykastrowało europejskie Mi 10?

Można podejrzewać, że Xiaomi w Mi 10 chciało przyoszczędzić na tacce SIM. Bardziej prawdopodobne jest przycięcie kosztów na ewentualnych certyfikacjach. Z pewnością są one droższe niż plastikowa wkładka do telefonu. Mimo wszystko kontrowersyjny jest fakt, że Chińczycy w smartfonie z pułapu ok. 4000 złotych pozwolili sobie na taki kompromis.

Najnowsze

Klienci sieci Play odcięci od zasięgu T-Mobile

Szacun, Apple! Nowe reklamy iPhone'a 13 Pro są świetne

23

Mar/2022