Huawei

Huawei

Kategoria

Z takim smartfonem Honor może biec po fotel lidera!

Za pomocą Chrisfugiel

Marka Honor opatentowała smartfon, z którym mogłaby stać się numerem jeden w świecie nowoczesnych modeli. Telefon ma rolowany wyświetlacz o wielkim potencjale.

Rynek mobilny prędzej czy później dojdzie do etapu, w którym to składane smartfony z rolowanymi ekranami przejmą tron – doskonale rozumie to na przykład Samsung, całkowicie dominujący kategorię foldables. Chrapkę na sukces w tym segmencie ma także Honor.

Honor patentuje smartfon z rolowanym ekranem

Firmie udało się opatentować smartfon z rozwijanym i zwijanym wyświetlaczem. W zależności od potrzeb telefon może przekształcić się w tablet posiadający 3,5 razy większą matrycę – można sobie tylko wyobrazić, jak duże znaczenie w modelu będzie miało oprogramowanie wykorzystujące wielozadaniowość.

fot. LetsGoDigital

Redaktorzy serwisu źródłowego szacują, że w pełni rozwiniętej formie urządzenie Honor osiągnie ekran o przekątnej rzędu 11 cali. To tyle, ile posiadają większe tablety, ale różnica będzie zasadnicza – ekran będzie można zwinąć do rozmiaru typowego dla smartfonów. Wygody takiego rozwiązania nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Wyświetlacz będzie znajdował się na obu bokach modelu, co rodzi pewne obawy o uszkodzenia elastycznej matrycy – osłonięcie jej przez etui nie będzie należało do najprostszych zadań. Jedynymi aparatami fotograficznymi w smartfonie mają być obiektywy na tylnym panelu. Patent przewiduje, iż użytkownicy otrzymają do dyspozycji cztery sensory.

Urządzenie opatentowane przez Honor jest bardzo podobne do OPPO Find X 2021, co udowadnia, że do powstania tak nowoczesnego smartfona potrzebne są tylko chęci i dobry pomysł. Pomysł firma już ma, więc czas przejść do produkcji.

Polecamy:

Niesamowity zwrot: powracająca marka smartfonów przerosła mistrza i powaliła Xiaomi!

14

Jan/2022