iPhone

iPhone

Kategoria

Android Auto w centrum uwagi – wszystko, co musisz wiedzieć CES 2022: LG OLED o 30% większej jasności Atlas proponuje ambitną grę na 2022 To właśnie oznacza, gdy widzisz zieloną strzałkę na Tinderze.

Za pomocą Chrisfugiel

Każdy, kto ma samochód i nigdy nie słyszał o Android Auto, zdecydowanie powinien to zrobić.Bo z pomocą systemu od Google możesz uczynić podróż samochodem jeszcze przyjemniejszą.Ponadto Bezpieczeństwo wzrost ruchu drogowego;Ale najpierw najważniejsze.

Android Auto: to za tym

Łatwo wyjaśnić główną funkcję Android Auto.Zasadniczo system ma na celu nawiązanie połączenia między samochodem a smartfonem.Dla użytkownika oznacza to przede wszystkim, że może korzystać z ważnych funkcji, takich jak plik Mobilność Lub sterowanie odtwarzaniem muzyki może być wyświetlane i obsługiwane za pośrednictwem systemów informacyjno-rozrywkowych pojazdu.Sam telefon komórkowy działa jako rodzaj łącznika między rozbudowaną funkcjonalnością Androida a samochodem.Aplikacjami steruje się za pomocą elementów sterujących na kierownicy, ekranie dotykowym radia samochodowego (znanego również jako moniceiver) lub za pomocą poleceń głosowych.W efekcie kierowca musi położyć się na smartfonie i położyć ręce na kierownicy.A starania Google (czy to tylko fraza marketingowa, czy faktycznie próba zmiany) są całkowicie uzasadnione i istotne.

W reprezentatywnej ankiecie Bitkom z 2017 roku 51 procent respondentów twierdziło, że czytało wiadomości tekstowe lub SMS-y na swoich telefonach komórkowych podczas prowadzenia pojazdu (jako kierowca).31 proc. odpowiadało na wiadomości pisemnie, a 19 proc. nie przerywało krótkich wiadomości, ale zajmowało się e-mailami podczas jazdy – wszystko na ekranie telefonu komórkowego.Wygląda na to, że 44 proc. osób, które dzwonią ze smartfonem przy uszach podczas jazdy, jest praktycznie nieszkodliwe.

Jakie pojazdy są obsługiwane?

Pierwsza zła wiadomość: Oczywiście nie każdy smartfon i samochód obsługuje Android Auto.Jednak w przypadku tego pierwszego nie powinno to stanowić większego problemu.Możesz korzystać z aplikacji na dowolnym telefonie komórkowym z systemem Android 6.0 Marshmallow lub nowszym.Innymi słowy: jeśli twoje urządzenie nie było częścią starego EIsen, powinieneś być w stanie zainstalować Android Auto bez żadnych problemów.Z pojazdami wygląda to jednak inaczej.Starsze i tańsze modele rzadko są kompatybilne.Jednak według Google liczba samochodów to już ponad 500. Amerykańska firma prezentuje na swojej stronie internetowej Lista wszystkich pojazdów z Androidem.Reprezentowany jest prawie każdy znany producent, taki jak Volkswagen, Mercedes-Benz czy BMW.

READTym razem wszystko jest trochę inne, proszę! - Giga adresy

Android Auto w centrum uwagi – wszystko, co musisz wiedzieć CES 2022: LG OLED o 30% większej jasności Atlas proponuje ambitną grę na 2022 To właśnie oznacza, gdy widzisz zieloną strzałkę na Tinderze.

Czytaj teraz

Pierwsza niespodzianka: to dziesięć najpopularniejszych samochodów elektronicznych wśród Niemców

Jeśli Twój samochód nie obsługuje Android Auto, istnieje inna możliwość uruchomienia systemu mimo to.Może to jednak być trochę drogie.Jeśli samochód na to pozwala, można włączyć samochód z Androidem! rozrywkaSystem, radio samochodowe, odbiornik – jakkolwiek chcesz to nazwać – możesz modyfikować.Producenci tacy jak Pioneer czy Kenwood oferują kompatybilne urządzenia.to też Google opublikował obszerną listę radioodbiorników samochodowych do modernizacji.Jednak ta alternatywa w żadnym wypadku nie jest darmowa.Wysokiej klasy radia samochodowe kosztują od 300 do 600 euro.Ponadto konwersja może być bardzo złożona.Więc istnieje ryzyko uszkodzenia samochodu.Dlatego zaleca się, aby instalację wykonał profesjonalista.To z kolei wyciąga więcej pieniędzy z Twojej kieszeni.

Dla łowców okazji deweloper Google ma w zanadrzu inny wariant: Android Auto jako samodzielna aplikacja.Bezpłatna aplikacja oferuje wiele przydatnych funkcji nawet bez połączenia z samochodem.Ułatwia to również korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Android Auto zapewnia wiele przydatnych funkcji

Po pobraniu aplikacji ze Sklepu Play i uruchomieniu jej otworzy się interfejs z reklamami o dużej liczbie reklam.Powód tego jest bardzo prosty: podczas jazdy nie ma możliwości obsługi małych ikon i tekstów.A przynajmniej nie powinieneś tego robić, aby nie spowodować niebezpiecznej sytuacji.Z drugiej strony, jeśli wyświetlacze są duże, często wystarczy szybki widok z boku, aby zorientować się, jakie informacje chcesz poznać – czy jest to wiadomość WhatsApp, czy godzina.W ten sposób zmniejsza się ryzyko wypadku.Co więcej, Google dostosował układ wielu swoich aplikacji do Android Auto.Na przykład możesz uruchomić Mapy Google, Muzykę Google Play lub menu telefonu bezpośrednio z aplikacji.A dzięki dużym przyciskom sterującym z uproszczonym tekstem opisowym (jeśli jest dostępny), obsługa jest również bardzo prosta.

Wiele kompatybilnych aplikacji

Bardziej szczegółowa lista poszczególnych prac jest bez znaczenia.Bo podobnie jak przy normalnym użytkowaniu smartfonów, obszar Android Auto można rozszerzyć o wiele aplikacji.Działają jednak tylko aplikacje, które zostały dostosowane do układu Android Auto i wyposażone w kontrolki oraz duże ekrany.Obejmuje aplikacje muzyczne, takie jak Amazonka muzyka i spotifyLub aplikacje radiowe, takie jak Tuneln Radio i Simple Radio, lub usługi komunikacyjne, takie jak Whatsapp i Skype. Pełną listę wszystkich aplikacji obsługujących Android Auto można znaleźć tutaj.

READSamsung chce zaoferować platformę do gier w chmurze dla swoich telewizorów

Asystent google: wprowadzanie głosowe w samochodzie

Oprócz elementów sterujących na kierownicy i ekranie dotykowym, Android Auto można również obsługiwać za pomocą inteligentnego asystenta głosowego Google Assistant.Nie ma znaczenia, czy telefon komórkowy jest podłączony do samochodu, czy działa samodzielnie.Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć hasło „Hej Google” i możesz poprosić o najlepszą trasę za pomocą polecenia głosowego lub poprosić o przeczytanie nieprzeczytanych wiadomości.Jeśli jednak samochód jest podłączony do smartfona, możesz ominąć hasło.W takim przypadku dostęp do asystenta cyfrowego można uzyskać za pomocą przycisku sterowania głosowego znajdującego się na kierownicy.

Czytaj teraz

OK Google: najbardziej przydatne polecenia głosowe na Androida i iOS

Skonfiguruj Androida Auto

Jeśli Twój smartfon i samochód lub radio samochodowe obsługują Android Auto, wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo skonfigurować system.Zasadniczo proces jest dość zwyczajny, ale istnieje również wiele różnych wariantów i odpowiadających im ograniczeń.

Instalacja na smartfonie

Każdy, kto kiedykolwiek zainstalował aplikację ze Sklepu Play, nie powinien mieć większych problemów z konfiguracją Android Auto na swoim smartfonie. Właściwa aplikacja Wystarczy pobrać ze Sklepu Play;I to tyle – przynajmniej jeśli na telefonie masz zainstalowanego co najwyżej Androida 9 Pie. Z drugiej strony, jeśli smartfon ma już system Android 10Android Auto jest fabrycznie zainstalowany.W takim przypadku nie jest możliwe uruchomienie systemu jako czystej aplikacji na smartfona.Aby było to nadal możliwe, w telefonie komórkowym musi być dostępna alternatywna aplikacja Google:Android Auto na smartfony„.

Połącz za pomocą kabla

Teraz, gdy aplikacja jest na telefonie, a jej odpowiednik jest aktywowany w ustawieniach samochodu, musisz użyć smartfona USB potem około Bluetooth Sparuj z samochodem.Wymagane jest również istniejące połączenie internetowe.Następnie wystarczy wykonać kilka kroków sugerowanych przez system (takich jak instalacja Google Maps) i możesz już iść.

READTe gry będą dostępne na PS4 i PS5 od 1 czerwca. Darmowe pobieranie

Połącz się bezprzewodowo

Jeśli nie chcesz mieć w samochodzie plątaniny kabli, możesz korzystać z samochodu po skonfigurowaniu (nie wymaga to połączenia USB, ale Bluetooth i WLAN Może być również połączony bezprzewodowo z telefonem komórkowym.Aby to zrobić, muszą być spełnione dwa warunki: z jednej strony samochód musi być kompatybilny z Android Auto Wireless.Z drugiej strony musisz mieć model Pixel lub Nexus z systemem Android 10. Alternatywnie zostanie również zaakceptowany. Samsung Galaxy S8lub S8+ lub Note 9 z Androidem 9.0 Pie.Lub – i to dobra wiadomość – dowolny telefon komórkowy z systemem Android 11.0.

Alternatywy: Mirrorlink i Apple Carplay

Zasadniczo istnieją trzy popularne systemy w dziedzinie „podłączenia telefonu komórkowego do samochodu”: Android Auto (Google), Link lustrzany (Stowarzyszenie Auto Connect, połączenie kilku firm) i Carplay (Jabłko).Oprogramowanie w większości działało w podobny sposób, posiadając funkcje takie jak odtwarzanie muzyki w radiu samochodowym lub dostosowanie ekranu telefonu komórkowego do wyświetlania samochodu w dowolnym miejscu.Jednak są też ważne różnice.Carplay jest dostępny tylko na iPhone’y, podczas gdy rywale Mirrorlink i Android Auto nie trafili na iOS.Można go używać tylko w środowisku Androida, ale jest tu również ważna różnica: w porównaniu z Android Auto Kilka aplikacji kompatybilnych z Mirrorlink.Jeśli więc korzystasz z wielu aplikacji, powinieneś skorzystać z wariantu Google.

Czytaj teraz

CarPlay: iOS 13 wprowadza wiele nowych funkcji do Twojego samochodu

Za pośrednictwem naszych linków

Używamy tych kodów do oznaczania linków partnerskich lub reklamowych.Jeśli klikniesz w tak oznaczony link lub przycisk lub dokonasz zakupu za jego pomocą, pobierzemy niewielką opłatę od operatora danego serwisu.Nie martw się: nie ma to wpływu na cenę produktu.Ale pomagasz nam nadal oferować w moim numerze za darmo i bez przeszkód w płatnościach.Dziękuję bardzo!

29

Mar/2022