Loading...

Apple idzie za ciosem – iPhone 13 nikogo nie rozczaruje

Apple idzie za ciosem – iPhone 13 nikogo nie rozczaruje

Premiera kolejnego iPhone jest tuż za rogiem. Chociaż nie jesteśmy pewni nazwy – może to być iPhone 13, ale bardzo prawdopodobne wydaje się też 12S. Nowa generacja ma zachować design poprzedników, ale nie znaczy to że nie będzie ciekawie. Oczekuje się, że nowy model będzie miał ten sam ogólny rozmiar i kształt, co seria 12, w tym płaskie krawędzie. Najbardziej zauważalną zmianą na zewnątrz jest większa wyspa z aparatami. Jedna z informacji z indyjskiej strony MySmartPrice sugerowała wcześniej, że warianty z dwoma kamerami (modele inne niż Pro) będą miały soczewki ułożone po przekątnej w wybrzuszeniu aparatu, a nie w pionie. Ze względu na większą wyspę aparatów i fakt, że obudowa telefonu jest podobno nieco grubsza, nie należy oczekiwać, że etui iPhone’a 12 będą działać z 13.Apple idzie za ciosem – iPhone 13 nikogo nie rozczaruje

Zobacz także: Oto funkcje iOS 15, których Twój iPhone nie otrzyma

Apple idzie za ciosem – iPhone 13 nikogo nie rozczaruje

Opcje kolorów są obecnie nieznane, ale Max Weinbach twierdzi, że iPhone 13 Pro i 13 Pro Max otrzymają nową matową czarną opcję, która jest ciemniejsza niż tegoroczny grafitowy kolor, który zastąpił gwiezdną szarość.

Chociaż iPhone 12 mini nie sprzedał się tak dobrze, jak niektórzy się spodziewali, obecne plotki sugerują, że mały smartfon wciąż będzie w ofercie. Dlatego mamy oczekiwać czterech modeli, podobnie jak w tamtym roku: 5,4-calowego iPhone’a 13 mini, 6,1-calowego 13, 6,1-calowego 13 Pro i 6,7-calowego 13 Pro Max.

iPhone 13 z mniejszym notchem

Wycięcie wyświetlacza dla kamery TrueDepth i innych czujników jest z nami od czasu iPhone’a X i może zmienić swój rozmiar po raz pierwszy w przypadku kolejnej generacji. Oczekuje się, że Apple przesunie głośnik do górnej krawędzi obszaru wyświetlania, zwalniając miejsce na kamerę i inne czujniki, co zmniejszy wycięcie. Niedawno DigiTimes poinformował, że Apple zdecydowało się na zmniejszenie rozmiaru matrycy o 40-50% dla chipów VCSEL używanych w czujnikach 3D Face ID dla nowych urządzeń iPhone i iPad, które mają zostać wprowadzone później w 2021 roku.

Mniejsze wycięcie pozwoli na trochę więcej miejsca na pasku stanu, chociaż nie wiemy jeszcze, jak Apple go wypełni. Po każdej stronie wycięcia możemy otrzymać jedną dodatkową ikonę wskaźnika. Podczas gdy mniejsze wycięcie prawdopodobnie nie zmieni radykalnie iPhone’a 13, będzie to prawdopodobnie najbardziej zauważalna zmiana wizualna w nowym modelu.

Spore ulepszenia aparatu

Według analityka Ming-Chi Kuo iPhone 13, 13 mini i 13 Pro będą miały ten sam 7-elementowy obiektyw szerokokątny f/1,6 co iPhone 12, podczas gdy 13 Pro Max otrzyma obiektyw z nieznacznie poprawioną przysłoną f/1.5. Analityk Wedbush, Daniel Ives, twierdzi, że cała linia „13” może otrzymać czujnik LiDAR, podczas gdy inni analitycy uważają, że nadal będzie on ograniczony do modeli Pro.

Oczekuje się, że obiektyw ultraszerokokokątny we wszystkich modelach zostanie ulepszony z 5-elementowego obiektywu f/2.4 na 6-elementowy obiektyw f/1.8. Wśród analityków panuje spór co do tego, czy ta poprawa dotyczy wszystkich modeli, czy tylko modeli Pro. Plotka głosi, że stabilizacja przesunięcia czujnika, obecnie dostępna tylko w iPhone’ie 12 Pro Max, pojawi się w całej gamie iPhone’ów 13. Niedawny raport DigiTimes potwierdził tę informację.

Wyświetlacz ProMotion 120 Hz i niespodzianka

Po latach, gdy iPad Pro jest jedynym urządzeniem Apple, które ma częstotliwość odświeżania wyższą niż 60 Hz, możemy wreszcie uzyskać 120 Hz ProMotion w tegorocznych nowych telefonach. Wyświetlacz ProMotion 120 Hz prawdopodobnie będzie ograniczony do modeli 13 Pro i nadal będzie to wyświetlacz OLED.

Max Weinbach z kanału EverythingApplePro na YouTube donosi, że następny iPhone może mieć zawsze włączony ekran blokady. Zobaczymy zegar i wskaźnik żywotności baterii, a także pojawią się powiadomienia, chociaż nie wiemy, jakie inne informacje (jeśli w ogóle) będą prezentowane. Aby wydłużyć żywotność baterii, firma z Cupertino może użyć ekranu OLED LPTO takiego jak ten w Apple Watch.

Nowy procesor i lepsza bateria

Jak co roku, spodziewamy się, że następny iPhone będzie wyposażony w zupełnie nowy procesor zaprojektowany przez Apple. Ten prawdopodobnie będzie nazywał się A15 i będzie produkowany przez TSMC w ulepszonym procesie 5 nm. Spodziewamy się niewielkich, ale znaczących ulepszeń wydajności procesora i karty graficznej, a także szybszego silnika Neural Engine, układu obrazu i zwiększonej wydajności energetycznej.

Kilka przecieków i analityków twierdzi, że będzie to pierwszy rok, w którym Apple wyprodukuje smartfona z opcją przechowywania 1 TB. Jednak niedawny raport TrendForce, twierdzi, że Apple trzyma się dalej maksymalnie 512 GB.

Jeśli chodzi o technologię bezprzewodową na pewno w całej ofercie znów będzie działać 5G, tym razem z modemem Qualcomm Snapdragon X60. Niektóre plotki sugerują, że w tym roku bateria będzie nieco większa, co prawdopodobnie pomoże zrównoważyć zwiększone zużycie energii z wyświetlacza ProMotion lub zawsze włączonej blokady ekranu. L0vetodream, który ma bardzo wiarygodne osiągnięcia, napisał na Twitterze o możliwych pojemnościach akumulatorów i są one znacznie większe niż ich poprzednicy. iPhone 13 Pro Max będzie miał baterię 4352 mAh, podczas gdy 13 i 13 Pro będą miały baterie 3095 mAh.

Źródło: Macworld

Nie przegap
Plus świętuje 25. urodziny! Ewidentnie mamy, co wspominać

Powiązane artykuły