Loading...

Ekran Apple Watch odkleił się. Bateria w Apple Watch spuchła. Naprawa Serwis Apple Watch. - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Ekran Apple Watch odkleił się. Bateria w Apple Watch spuchła. Naprawa Serwis Apple Watch. - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Jeżeli ekran w Apple Watch odkleił się, to jest duże prawdopodobieństwo, że bateria w Apple Watch spuchła i będzie wymagała wymiany. Jednak nie jest to jedyny powód, kiedy wyświetlacz w zegarku Apple odkleja się. Czasem po prostu uszczelka się zużywa i wymaga wymiany. W serwisie APPLEMOBILE w Szczecinie dokonasz naprawy Apple Watch.Ekran Apple Watch odkleił się. Bateria w Apple Watch spuchła. Naprawa Serwis Apple Watch. - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Zegarki Apple Watch są najlepiej sprzedającymi zegarkami na świecie. Dawno temu wyprzedziły w ilości sprzedanych sztuk manufaktury działające ponad 100 lat, także te najbardziej znane jako Omega czy Rolex. Niestety, cyfrowy zegarek zasilany baterią litowo jonową, jakim jest Apple Watch, jeszcze bardzo długo nie dorównają trwałością tym tradycyjnym.

Z naszych obserwacji wynika, że bateria zegarka Apple Watch wytrzymuje średnio 3-4 lata. Po tym czasie zegarek Apple przestaje się uruchamiać, wyświetlając na zmianę logo i czarny ekran lub zaczyna pracować bardzo krótko na pełnym naładowania, lub jak w opisywanym w tym artykule przypadku, puchnie i wypycha ekran, który ulega rozklejeniu i odpada.

Producent nie oferuje usługi wymiany baterii w zegarku Apple. Klienci mogą liczyć jedynie na wymianę całego urządzenia na nowe, po oddaniu starego w specjalnej cenie. Niestety, biorąc pod uwagę, że zegarek wymagający wymiany baterii to najczęściej model sprzed 3-4 lat, taka wymiana całego zegarka na nowy, co wcale nie oznacza najnowszy model, a dokładnie ten sam model który wymieniamy, po prostu nie ma sensu. 🙁

Dlaczego i kiedy wymienić baterię w Apple Watch?

Apple stosuje w zegarkach Apple Watch baterie litowo-polimerowe. Mimo niewielkich rozmiarów, posiadają całkiem sporą pojemność i potrafią zasilić urządzenie, które swoją wydajnością obecnie przewyższa pierwsze modele iPhone’a.

Jednak baterie litowo-polimerowe, jak każde ogniwa bateryjne zużywają się. To, jak szybko bateria naszego zegarka Apple zużyje się, zależy od tego jak będziemy o nią dbać – jak często ładować, w jakich temperaturach używać oraz jak często będziemy doprowadzać baterię do pełnego zużycia, aby ponownie ją naładować.

Baterie litowo-polimerowe bardzo nie lubią ekstremalnych wartości poziomu naładowania.

Oznacza to, że tak samo jak bateria nie lubi być wyładowywana do zera, tak samo nie sprzyja jej ładowanie do pełna. Dlatego warto korzystać z funkcji Zoptymalizowane ładowanie, która znajduje się w ustawieniach zegarka, a konkretnie Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii > Zoptymalizowane ładowanie.

Baterię w Apple Watch należy wymienić w trzech przypadkach:

Potrzebujesz wymiany baterii w Apple Watch? W serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie oferujemy usługę wymiany zużytej lub spuchniętej baterii w zegarkach Apple Watch wszystkich generacji.

Baterię możemy wymienić w zegarku, który posiada zużyta baterię litowo-polimerową.

O tym czy bateria jest zużyta świadczy nie tylko krótki czas pracy na baterii (może to być zależeć od funkcji, z których korzystamy), ale przede wszystkim zbadana przez system watchOS kondycja baterii.

Jeżeli kondycja baterii spadnie poniżej 84%, bateria wymaga wymiany, ponieważ jej stan nie pozwala na wykorzystanie pełnej wydajności procesora, a czas pracy najpewniej nie będzie zadowalający.

Ekran w Apple Watch odkleił się, co robić?

Jeżeli zauważyłeś, że ekran w Apple Watch odkleił się, widoczna jest szczelina pomiędzy obudową, a wyświetlaczem lub ekran po prostu luźno wisi na taśmach systemowych, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że za jego odklejenie odpowiada spuchnięta bateria w zegarku Apple.

Nie jest to jednak regułą. W naszym serwisie bardzo często pojawiają się Klienci z zegarkami, w których odkleił się ekran, ale bateria nie uległa spuchnięciu i nie ma konieczności jej wymiany.

Za odklejenie się wyświetlacza od obudowy w Apple Watch najczęściej odpowiada zużycie klejowej uszczelki bądź mikrodeformacja obudowy, powstała na przykład z powodu uderzenia zegarkiem.

Odklejony ekran w zegarku Apple możemy osadzić w obudowie ponownie.

Nie zalecamy jednak realizacji tej usługi na własną rękę.

Oddając zegarek z rozszczelnionym ekranem do naszego serwisu, możesz liczyć na bezpłatną diagnozę pod kątem spuchniętej baterii.

Jeżeli bateria w Twoim zegarku Apple Watch jest spuchnięta nawet w niewielkim stopniu, stanowi to dla Ciebie poważne zagrożenie. Świat widział już wiele przykrych historii, kiedy to wybuchająca i paląca się żywym ogniem spuchnięta bateria w zegarku Apple Watch doprowadziła do obrażeń ciała.

Próba wciśnięcia wyświetlacza do obudowy, w której znajduje się spuchnięta bateria, może doprowadzić do przebicia jej folii ochronnej. Lit znajdujący się wewnątrz w połączeniu z powietrzem zaczynie reagować, a reakcja chemiczna spowoduje samozapłon baterii i niewielki wybuch.

Gdzie naprawić rozklejony ekran Apple Watch lub wymienić w nim baterię?

APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie. Jesteśmy pierwszym i obecnie jedynym autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple w Szczecinie, oferującym naprawę urządzeń Apple, ale także innych smartfonów, w tym tych po zalaniu w naszym województwie. Nasza siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50 w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Dlatego też wejście do nas znajduje się od strony Jagiellońskiej, naprzeciw sklepu Społem tuż obok kawiarni Columbus Coffee, gdzie nasi Klienci z chęcią oczekują przy pysznej kawie na wymianę ekranu czy baterii w iPhone, które realizujemy w około 20 minut. Serdecznie zapraszamy!

APPLEMOBILE.PL

Serwis iPhone Szczecin | Naprawa iPhone iPod iPad Macbook Apple

Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)70-475 Szczecin 500 132 200 889 277 288

Naprawa Apple Watch wysyłkowo

Od początku naszej działalności realizujemy naprawy wysyłkowe urządzeń Apple na terenie całego kraju. Aby naprawić Apple Watch wysyłkowo, wystarczy z menu naszej strony wybrać NAPRAWA WYSYŁKOWA i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po zapisaniu będzie możliwość zamówienia kuriera, ale nie jest to obligatoryjne. Można wysłać pocztą lub swoim kurierem.

Złożenie zlecenia utworzy zlecenie Klienta, dzięki któremu będzie można na bieżąco śledzić status naprawy. Po otrzymaniu zegarka dostaniesz na swój adres mailowy wycenę naprawy do akceptacji. Dopiero po zaakceptowaniu wyceny podejmiemy kroki naprawcze. Po zakończonej naprawie otrzymasz od nas przesyłkę kurierską, która jest ubezpieczona. Za naprawę zapłacisz u kuriera przy odbiorze.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące naprawy wysyłkowe Apple Watch

Ile kosztuje wymiana baterii w Apple Watch?

Cena usługi wymiany baterii w Apple Watch wraz z częścią zależy od modelu. Aktualną cenę wymiany baterii w Apple Watch można uzyskać od obsługi serwisu lub pod numerem telefonu 889 277 288. Zachęcamy także do zaglądania do cennika na naszej stronie.

Ile trwa wymiana baterii w Apple Watch?

W związku z tym, że zegarek Apple jest urządzeniem klejonym, jego rozklejenie, wykonanie usługi, a następnie zespolenie zajmuje trochę czasu. Dlatego przyjęliśmy podawać, że naprawa zajmuje 1 dzień roboczy.

Mam lekko uszkodzoną szybkę zegarka Apple Watch. Czy mimo to, mogę wymienić baterię?

Niestety, nie oferujemy wymiany samej baterii w przypadku, gdy ekran zegarka ma jakieś uszkodzenia. Zdemontowanie ekranu celem dostania się do wnętrza powoduje szereg naprężeń, które mogą doprowadzić do powiększenia zniszczeń pękniętego zegarka. O ile serwis bierze pełną odpowiedzialność w przypadku, gdy podczas realizacji usługi ekran ulegnie awarii, o tyle ryzyko zniszczenia już i tak pękniętego ekranu jest zbyt wielkie, aby można było wykonać usługę. Oferujemy natomiast wymianęzbitej szybki w Apple Watch lub szybki i dotyku, z pozostawieniem oryginalnego panelu OLED. Zachęcamy do skorzystania z obu usług.

Czy zegarek po naprawie będzie wodoszczelny?

W przypadku odklejenia się ekranu, powodem najczęściej są naprężenia spowodowane mikrodeformacjami korpusu zegarka powstałymi w wyniku niewielkich uderzeń. Niestety, taki zegarek nie zachowa szczelności. W związku z tym, że nie jesteśmy w stanie badać w jaki sposób dochodziło do ewentualnego zalania, serwis APPLEMOBILE.PL podobnie jak producent, nie odpowiada za uszkodzenia spowodowane przez ciecze, a nawet odradza kontakt z cieczami po wykonaniu naprawy.

Ekran Apple Watch odkleił się. Bateria w Apple Watch spuchła. Naprawa Serwis Apple Watch.

5/5 - (10 votes)

Powiązane artykuły