iPhone

iPhone

Kategoria

CES 2022: LG OLED o 30% większej jasności Atlas proponuje ambitną grę na 2022 To właśnie oznacza, gdy widzisz zieloną strzałkę na Tinderze. MagSafe na Amazon za 33 € w najlepszej cenie

Za pomocą Chrisfugiel

Jedną z największych dotychczasowych wad ekranów OLED jest niższa jasność w porównaniu z ekranami z podświetleniem LED.Dlatego nie zaleca się instalowania oznakowania cyfrowego w przypadku ultracienkich wyświetlaczy OLED w jasnym otoczeniu.

Dzięki najnowszej generacji – monitorom LG, które nazywa się OLED-EX – jasność jego wyświetlaczy została zwiększona o 30%.LG Display produkuje wielkoformatowe wyświetlacze OLED od 2013 roku, dzięki czemu jest niekwestionowanym światowym liderem rynku.

Technologia EX różni się od poprzedniej technologii OLED, która po raz pierwszy została zastosowana w panelu wyświetlacza zamiast wodoru, ważnego składnika organicznych diod elektroluminescencyjnych, oraz deuteru (cięższego wodoru) o mocniejszej i bardziej stabilnej strukturze.

Deuter jest dwa razy cięższy niż zwykły wodór i występuje naturalnie jako jeden z około 6000 pierwiastków wodorowych w bardzo małych ilościach.LG Display wydobył deuter z wody i nałożył go na organiczne panele emitujące światło.Dzięki temu płyta, na którą nakładany jest deuter, jest bardziej stabilna, wytrzymała fizycznie i zachowuje wysoki poziom wydajności nawet przy zwiększonej jasności.

CES 2022: LG OLED o 30% większej jasności Atlas proponuje ambitną grę na 2022 To właśnie oznacza, gdy widzisz zieloną strzałkę na Tinderze. MagSafe na Amazon za 33 € w najlepszej cenie

Oprócz fizycznych zmian LG Display wykorzystuje również sztuczną inteligencję do poprawy jakości obrazu.Algorytm personalizacji oparty na uczeniu maszynowym (ML), opracowany niezależnie od wyświetlacza LG, umożliwia lepszą kontrolę nad elementami organicznymi.Po zapoznaniu się z normalnie odtwarzanymi treściami algorytm przewiduje indywidualne wykorzystanie do 33 milionów organicznych pikseli emitujących światło (w oparciu o rozdzielczość 8K), a tym samym dokładniej kontroluje ilość dostarczanej mocy w celu odwzorowania szczegółów i koloru obrazu .Funkcja, która może być użyteczna do digital signage.

Dzięki nowej platformie technologicznej już cienka ramka ekranów OLED została również zmniejszona o 30%.Dzięki nowej technologii produkcji apertura panelu OLED, która została uznana za techniczne ograniczenie, została zmniejszona o 30% z obecnych 6 mm (mm) do 4 mm w oparciu o ekrany 65 stopni.

READWhatsapp-Hammer: Messenger otrzyma trzy nowe prace w listopadzie

Od drugiego kwartału 2022 r. wszystkie wyświetlacze produkowane przez LG Display w Korei Południowej (Paju) i Chinach (Guangzhou) będą oparte na OLED.EX.

09

Mar/2022