Loading...

Computerworld.pl 10 sposobów na Screen Mirroring – przesyłanie obrazu bez kabli

Computerworld.pl 10 sposobów na Screen Mirroring – przesyłanie obrazu bez kabli

Apple TV

Przy użyciu technologii AirPlay firmy Apple, Apple TV odzwierciedla materiał na urządzeniu MacBook lub iOS.Rozwiązanie to nie dotyczy komputerów z systemem Windows, Android oraz urządzenia Chromebook (niezatwierdzona aplikacja AppleTV AirPlay Media Player od ZappoTV dla Androida pozwala na odtwarzanie plików graficznych, audio lub wideo na Apple TV, ale nie będzie odzwierciedlać urządzenia z systemem Android).

Apple TV obsługuje wideo w jakości HD oraz cyfrowy dźwięk który można dostarczyć za pośrednictwem kabla optycznego (jeśli masz monitor lub projektor oraz głośniki z portem optycznym). Może odbierać treści poprzez sieci Wi-Fi 802.11a/b/g/n. Najnowszy model obsługuje także bezpośrednie połączenia peer-to-peer dla urządzeń z systemem OS X Yosemite lub iOS 8, upraszczając instalację.

Computerworld.pl 10 sposobów na Screen Mirroring – przesyłanie obrazu bez kabli

Wadą Apple TV jest to, że jest większe niż w większość innych urządzeń w tej kategorii. Do tego wykorzystuje własny kabel zasilający, także nie może być zasilane przez wyświetlacz.

W cenie 99 dolarów Apple TV jest kosztowne, ale zawiera 25 dolarów do wydania w serwisie iTunes. Wystarczy akurat by zapłacić za oprogramowanie do prezentacji Keynote i zostanie jeszcze na jeden sezon serialu „Przyjaciele”.

Cena: 99 dolarów

Kompatybilność: Mac, iOS

Rozmiar: 3,9 x 3,9 x 0,9 cali

Zalety: Kompatybilne zkomputerami Mac i systemem iOS; szybka konfiguracja; optyczne audio-out

Wady: Nie działa z urządzeniami innymi niż Apple; duże i drogie; wymaga gniazdka sieciowego dla energii

Przeznaczenie: Biuro oparte na komputerach Mac / iOS

Powiązane artykuły