Loading...

Ile kosztuje szkło hartowane do iPhone’a 12 Pro? Pęknięty ekran to koszmar niejednego użytkownika

Ile kosztuje szkło hartowane do iPhone’a 12 Pro? Pęknięty ekran to koszmar niejednego użytkownika

Flagowiec od Apple na najbliższy rok zdecydowanie nie jest tanim urządzeniem. Kwota jego zakupu wciąż przekracza możliwości wielu osób, które są nim zainteresowane. Oznacza to, że w razie potencjalnej usterki, smartfon nie będzie też zbyt tani w naprawie. A gdyby tak zabezpieczyć go w prosty, skuteczny i tani sposób?

Współczesne smartfony mają wiele zalet. Są to urządzenia multimedialne, z doskonałej jakości nagłośnieniem oraz aparatami, które potrafią wykonać zaskakująco dobre zdjęcia, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Trudno przejść też obojętnie obok bogatego zaplecza komunikacyjnego czy setek ciekawych aplikacji, które mogą usprawnić nasze funkcjonowanie w ciągu dnia.

Niestety, ale mimo tych wszystkich zalet, trudno stwierdzić, że współczesne smartfony to urządzenia wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zgodnie z danymi DukGear, ekrany tłuczemy średnio już w pierwszych trzech miesiącach użytkowania telefonu. Za 32% „pajączków” na ekranie odpowiada zwykłe wysunięcie się urządzenia z kieszeni.

Ile kosztuje szkło hartowane do iPhone’a 12 Pro? Pęknięty ekran to koszmar niejednego użytkownika

Trudno dziwić się osobom, które robią co tylko możliwe, by jak najbardziej zwiększyć wytrzymałość swoich urządzeń. Coraz więcej osób kieruje się ku polskiemu producentowi szkieł hartowanych do iPhone 12 Pro – 3mk.pl. Firma działa na rynku od ponad 15 lat i przez ten czas zdążyła wypracować szereg własnych patentów i rozwiązań, dzięki którym producent dziś jest jednym z potentatów tego segmentu rynku.

iPhone 12 Pro, czyli flagowiec jak się patrzy

Producent zdecydował się raczej na ewolucję niż na zaskakującą swoim rozmachem rewolucję. Na pierwszy rzut oka, trudno zauważyć duże różnice między jedenastką Pro a najnowszą wersją smartfona. Ekran ma przekątną 6,1 cala i wciąż zaskakuje dużym notchem, gdzie znajdują się czujniki biometryczne.

O wiele ciekawiej jest jednak pod obudową. Mamy tu niezwykle wydajny procesor, Apple A14 Bionic, a także dedykowany moduł do łączności 5G, który zapewnia transfery nawet do 3,5 Gbit na sekundę. Producent wreszcie zwiększył też ilość pamięci na pliki w podstawowej wersji. Urosła ona dwukrotnie – z 64 do 128 GB. Zwiększono też ilość pamięci RAM. Obecnie telefon oferuje 6 GB.

Wisienką na torcie jest oczywiście potrójny, umieszczony na charakterystycznej wyspie, aparat. Każde z trzech oczek ma 12 Mpix matrycę. Kolejno jest to standardowy moduł aparatu, moduł szerokokątny oraz teleobiektyw. Firma z Cupertino zadbała też o wysoką jakość w trybie zdjęć nocnych.

iPhone 12 Pro debiutował z iOS’em 14. Obecnie najnowszą wersją oprogramowania układowego jest iOS 14.3. Innowacją wprowadzoną przez Apple są widgety. Dzięki nim nawigacja po ekranie głównym jest jeszcze prostsza i o wiele bardziej intuicyjna.

Ile kosztuje bezpieczeństwo ekranu w iPhone 12 Pro?

Wymiana uszkodzonego ekranu w tym telefonie nie należy do tanich. Jej koszt bardzo często przekracza kwotę 1300 złotych, co dla wielu osób może być ceną zaporową. Można mieć nadzieję, że dzięki zastosowaniu autorskiej technologii Apple Ceramic Shield wyświetlacz okaże się wytrzymały, ale czy zaufamy tej technologii na sto procent? Wątpliwe.

Dobrej jakości szkło hartowane ze sklepu 3mk.pl kosztuje nie więcej niż 99 złotych. Producent ma też w ofercie dwie tańsze odmiany tego produktu. Najtańsza z nich uszczupli Wasz portfel o 25 złotych. Jest to zaledwie ułamek kwoty, jaką byśmy wydali na całościową wymianę ekranu, który złapałby „pajączka” na ekranie. Patrząc na różnicę między tymi kwotami, wybór wydaje się oczywisty.

Powiązane artykuły