Loading...

Jak usunąć załączniki z rozmów w aplikacji Wiadomości na iPhone

Jak usunąć załączniki z rozmów w aplikacji Wiadomości na iPhone

Bez względu na to, jak pojemnego iPhone kupiłeś, ten dzień nadejdzie wcześniej czy później. Dzień, w którym iOS zacznie wysyłać komunikaty, że zabrakło Ci miejsca w pamięci telefonu, a być może także na iCloud. Ze zdziwieniem przekonasz się, że jednym z winowajców Jest niewinna aplikacja Wiadomości. Jak to możliwe, że twoje czaty ze znajomymi mogą zajmować tak dużo miejsca na iPhonie?

Tak to prawda, że SMS-y i wiadomości iMessage zawierające tylko tekst, zajmują bardzo mało miejsca. Nawet częste, długie, wielogodzinne czaty z wieloma osoba nie przepełnią pamięci twojego telefonu. Jednak to się zaczyna zmieniać, gdy ty i twoi rozmówcy zaczynacie wysłać sobie załączniki: audio, zdjęci, naklejki, filmiki, GIFy i pliki. To wszystko wygląda niewinnie, póki nie sprawdzimy ile ważą te załączniki. Niewinnie wyglądający mały obrazek czasami ma kilkanaście megabajtów, a śmieszny filmik z kotem nawet dziesięć razy tyle.

Wszystkie te załączniki pozostają na Twoim iPhonie, o ile masz wystarczającą ilość pamięci wewnętrznej, aby je zachować. Jeśli system iOS ustali, że wewnętrznie nie masz wystarczającej ilości miejsca, rozpocznie usuwanie zawartości z urządzenia. Dlatego możesz mieć znacznie więcej danych z aplikacji Wiadomości w iCloud niż na swoim rzeczywistym iPhonie. Dzięki funkcji Wiadomości w iCloud Apple przechowuje całą historię wiadomości z twojego iPhone’a na swoich serwerach. Każda wiadomość iMessage i SMS, a także każdy MMS, GIF, wideo, zdjęcie i inne typy plików multimedialnych, które możesz wysyłać i odbierać, są zapisywane w chmurze. W tej sytuacji wykorzystanie całej wolnej przestrzenie w pamięci iPhone’a i iCloud to tylko kwestia czasu.

Jednak jest kilka sposobów, by temu zaradzić.

Sposób 1 – przejrzyj duże załączniki

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia, a następnie przejdź do Ogólne i wybierz iPhone (miejsce). Jeśli zobaczysz sugestię systemu iOS Sprawdź duże załączniki, dotknij ją. Jeśli nie, przejdź do sposobu numer 2.

Jak usunąć załączniki z rozmów w aplikacji Wiadomości na iPhone

Na kolejnym ekranie system wyświetli wszystkie załączniki w Twoich wiadomościach, posortowane od największych do najmniejszych. Możesz przejrzeć każdy, dotykając jego miniatury, a następnie wyjść z podglądu, dotykając OK lub przesuwając palcem. Aby usunąć pojedyncze elementy, przesuń palcem w lewo na załączniku.

Aby usunąć wiele załączników, dotknij przycisk Edytuj widoczny w prawym górnym rogu ekranu, wybierz dowolną liczbę załączników, następnie dotknij ikony kosza. Uważaj, ponieważ ten przycisk natychmiast usuwa wszystkie wybrane załączniki i tej czynności nie można cofnąć.

Usunięcie załączników z tego miejsca spowoduje ich usunięcie z urządzenia, a jeśli zsynchronizujesz swoje wiadomości z iCloud, usunie je również z chmury.

Opcja 2 – wybierz z kategorii dokumentów

Innym sposobem usuwania załączników w wiadomościach jest sortowanie ich według kategorii. Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia, a następnie przejdź do Ogólne i wybierz iPhone (miejsce), następnie na liście aplikacji znajdź i wybierz Wiadomości) Na kolejnym ekranie obaczysz:

– najpopularniejsze konwersacje: obejmuje wiadomości, które system iOS uznał ze Twoje najpopularniejsze i najważniejsze rozmowy.– zdjęcia: zawiera dowolne zdjęcia, zrzut ekranu itp.– filmy: obejmuje wszystkie pliki filmowe– GIF-y i naklejki: zawiera wszystkie animowane GIF-y i naklejki.– inne: obejmuje inne typy załączonych plików, takie jak pliki PDF, dokumenty Word itp.

Przy każdej z kategorii pokazana jest ilość miejsca, które zajmują te pliki. Dzięki temu łatwo znajdziesz winowajcę zajmującego najwięcej przestrzeni dyskowej.

Usunięcie załączników lub rozmów z tego miejsca spowoduje usunięcie ich z urządzenia, ale jeśli zsynchronizujesz swoje wiadomości z iCloud, zostaną one również usunięte z chmury, tak jak w sposobie 1.

Opcja 3 – usuń pełne rozmowy

Jeśli nie zależy Ci na zachowaniu treści konwersacji w Wiadomościach, możesz ją usunąć wraz ze wszystkimi innymi załącznikami. Możesz to zrobić z widoku listy rozmów w Wiadomościach na jeden z następujących sposobów:

– przesuń wątek palcem w lewo, dotknij ikonkę kosza, a następnie dotknij Usuń.– wciśnij i przytrzymaj wątek, w pływającym menu wybierz Usuń, a następnie ponownie Usuń, by potwierdzić.– dotknij Edycja, wybierz Zaznacz wiadomości, zaznacz wątki, które chcesz usunąć i wybierz Usuń, a następnie ponownie Usuń, aby potwierdzić.– przesuń w dół listę wątków dwoma palcami, aby automatycznie zaznaczyć wiele wątków naraz, a następnie ponownie naciśnij Usuń i potwierdź dotykając ponownie Usuń.

Możesz też przejść do listy Najpopularniejsze rozmowy opisanej w sposobie drugim powyżej, a następnie:

– przesuń palcem w lewo przez całą szerokość ekranu na wątku– przesuń w lewo na wątku i naciśnij Usuń, gdy wyświetli się ta opcja.– wciśnij Edytuj, wybierz rozmowy, a następnie kliknij ikonę kosza.

Usunięcie rozmów spowoduje ich usunięcie z urządzenia, a jeśli zsynchronizujesz swoje wiadomości z iCloud, usunie je również z chmury.

W ten sam sposób możesz usuwać rozmowy z pamięci iCloud. W tym celu uruchom aplikację Ustawienia, kliknij swój Apple ID na głównej stronie ustawień, stuknij w iCloud, a następnie wybierz Zarządzaj miejscem. Na kolejnej karcie wybierz Wiadomości, a następnie Najważniejsze rozmowy, i usuń niechciane watki , korzystając z metod powyżej.

Opcja 4 – automatycznie usuwaj stare rozmowy

Jeśli chcesz utrzymywać porządek w pamięci telefonu, a nie jesteś zwolennikiem archiwizowania wszelkich rozmów „tak na wszelki wypadek” to możesz skorzystać z opcji automatycznego usuwania starych rozmów. Po włączeniu tej opcji system sam będzie kasował rozmowy wraz z załącznikami, które starsze niż rok.

Aby włączyć automatyczne usuwanie wiadomości uruchom aplikację Ustawienia, a następnie wybierz Ogólne i iPhone (miejsce). Na kolejnym ekranie zobaczysz pole z napisem Usuwaj stare rozmowy. W dolnej części pola znajdziesz informacje ile miejsca odzyskasz po włączeniu tej opcji. Jeśli jesteś zdecydowany na takie rozwiązanie dotknij niebieskiego napisu Włącz. Stare rozmowy zostaną usunięte zarówno z pamięci telefonu jak i z iCloud.

Jak usunąć załączniki z rozmów w aplikacji Wiadomości na iPhone

Powiązane artykuły