iPhone

iPhone

Kategoria

Jak korzystać z AssistiveTouch w iPhonie

Za pomocą Chrisfugiel

AssistiveTouch to funkcja, która z założenia miała pomóc obsługiwać iPhone’a osobom z zaburzeniem zdolności motorycznych. Jednak niektóre usprawnienia AssistiveTouch mogą być pomocne także dla osób całkowicie sprawnych manualnie.

AssistiveTouch to wirtualny przycisk, który jest przez cały czas wyświetlany na ekranie. Po jego dotknięciu wyświetla się menu dające szybki dostęp do różnych poleceń.

Jak włączyć AssistiveTouch:

  1. Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Dostępność
  2. Przewiń ekran do sekcji Ruch i motoryka, następnie wybierz Dotyk
  3. Wybierz opcję AssistiveTouch i przesuń w prawo przełącznik przy opcji AssistiveTouch.

Jak dostosować menu AssistiveTouch:

  1. Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Dostępność
  2. Przewiń ekran do sekcji Ruch i motoryka, następnie wybierz Dotyk
  3. Wybierz opcję AssistiveTouch, następnie Dostosuj menu główne.

Standardowo menu AssistiveTouch składa się z 6 ikon, do których przypisane są następujące polecenia:– powiadomienia: wyświetla Centrum powiadomień, dzięki czemu nie trzeba przesuwać palcem po ekranie z góry do dołu– urządzenie: umożliwia włączenie takich funkcji jak blokowanie ekranu, obracanie ekranu, zmiana głośności itd.– centrum sterowania: umożliwia błyskawiczne przejście z dowolnego ekranu do strony głównej– przycisk Początek: działa tak jak fizyczny przycisk Początek– Siri: uruchamia Siri– Własne: umożliwia dodanie własnych niestandardowych gestów

  1. Aby zmienić polecenie dotknij ikony, następnie wybierz nowe polecenie z listy i zatwierdź zmianę przyciskiem OK. Do wyboru jest ponad 40 poleceń, m.in.:

Jak korzystać z AssistiveTouch w iPhonie

– ApplePay: uruchamia portfel ApplePay– Wycisz: przełącza telefon w tryb cichy,– Zrzut ekranu: ogromne ułatwienie dla osób, które często robią zrzuty ekranu; zamiast używać do tego niewygodnej kombinacji dwóch przycisków, wystarczy kliknąć w jeden wirtualny; co istotne, na zrzutach nie widać menu AssistiveTouch.– Zablokuj obrót/obróć ekran: steruje obracaniem ekranu z pozycji pionowej do poziomej i odwrotnie– skróty Siri, zainstalowane w telefonie.

  1. Menu AssistiveTouch może się składać maksymalnie z 8 ikon. Aby dodać nową ikonkę wciśnij przycisk z plusem widoczny w prawej środkowej części ekranu.
  2. Aby dodać polecenie do nowej ikonki, kliknij ją i z listy wybierz polecenie, które chcesz dodać.

Lokalizację przycisk AssistiveTouch można zmienić poprzez jego przeciągnięcie. Możliwie jest także ustawienie przezroczystości nieaktywnego przycisku. W tym celu należy wejść w menu AssistoveTouch w aplikacji Ustawienia, następnie wybrać opcję Krycie i suwakiem ustawić żądaną wartość.

Jak korzystać z AssistiveTouch w iPhonie

5/5 - (1 vote)

01

Jun/2022