Loading...

Za takie usprawnienia uwielbiam Apple. Nowy iOS odblokuje telefon Apple Watchem

Za takie usprawnienia uwielbiam Apple. Nowy iOS odblokuje telefon Apple Watchem

Na taką nowość, jak ta w iOS 14.5, czekało wielu użytkowników nowszych modeli iPhone'a (X, Xr, Xs, 11 i 12), które posiadają Face ID zamiast Touch ID. Zestaw nawet tak dkładnych sensorów nie jest w stanie przeprowadzić pełnej weryfikacji użytkownika, który ma zasłoniętą do połowy twarz.

To cię zainteresuje MacBook Pro w 2021 ma wrócić do starych, sprawdzonych rozwiązańMniejszy Apple Watch z większą baterią? Apple ma na to ciekawy pomysł

Zaszczepieni – nowa aplikacja mobilna na Androida i iOS

Face ID w maseczne - odblokuj iPhone'a Apple Watchem

Oczywiście istniały poradniki podpowiadające, w jaki sposób powinniśmy przeprowadzić konfigurację Face ID z użyciem maseczki, by autoryzacja użytkownika działała w każdych warunkach. W jednej z wcześniejszych aktualizacji Apple wprowadziło szybsze przechodzenie do ekranu podawania kodu PIN, gdy telefon wykryje, że użytkownik nosi maseczkę, a teraz firma idzie o krok dalej.

iOS 14.5 przyniesie opcję aktywacji autoryzacji użytkownika za pomocą Apple Watcha. iPhone'a będziemy więc odblokowywać w ten sam sposób, co MacBooki. W przypadku obecności maseczki Face ID zadziała częściowo, sprawdzić czy Apple Watch cały czas znajduje się na naszym nadgarstku i da nam delikatnie znać wibracją, że telefon został odblokowany z użyciem smartwatcha.

Za takie usprawnienia uwielbiam Apple. Nowy iOS odblokuje telefon Apple Watchem

Statystyki iOS-a spadają, ale Apple to nadal lider jeśli chodzi o aktualizacje

Funkcję tę należy włączyć samodzielnie w ustawieniach, a miłym dodatkiem jest opcja zdalnego zablokowania iPhone'a z poziomu zegarka. Taka metoda weryfikacji użytkownika nie będzie działać przy Apple Pay oraz zakupach w App Store czy iTunes Store.

Czytaj dalej poniżej Przesiadka z Maka na Windowsa w 2021 stała się znacznie łatwiejsza KŚKamil ŚwitalskiTwórcy kłamią w "etykietach prywatności", ale przecież użytkownicy i tak mają je gdzieś KŚKamil Świtalski

Co nowego w iOS 14.5?

iOS 14.5 przynosi także inne nowości, w tym wsparcie dla nowych kontrolerów aktualnej generacji konsol Xbox i PlayStation. Pojawiają się też AirPlay 2 dla Apple Fitness+, obsługa dual-SIM dla sieci 5G oraz możliwość zainicjowania połączenia z numerem alarmowym z użyciem asystentki Siri.

Źródło, obrazek: macrumors

Powiązane artykuły