Loading...

Stukałbym jak szalony. MIUI 12 czaruje długo oczekiwaną funkcją

Stukałbym jak szalony. MIUI 12 czaruje długo oczekiwaną funkcją

W kodzie MIUI 12 została odnaleziona nowa funkcja, która nadal jest rzadkością w smartfonach. Być może już niedługo telefony Xiaomi zaoferują możliwość wykonania gestów na tylnym panelu, które będzie można samodzielnie skonfigurować.

MIUI 12 to już obecnie najlepsze, co spotkało nakładkę Xiaomi od początku jej istnienia. Wszystko jest ładniejsze i lepiej poukładane, a lista użytecznych funkcji rośnie. Już niedługo do oprogramowania Xiaomi trafi nowe rozwiązanie, które w świecie Androida dopiero raczkuje.

Tapnij w plecki, żeby cofnąć

Gesty są fajne i kropka. Android dość długo opierał się takiemu sterowaniu, uparcie pozostając przy przyciskach funkcyjnych. Producenci próbowali różnych dróg – ściągnięcie belki powiadomień przez gest na czytniku na tylnym panelu, a także przesuwanie palcem po skanerze na froncie. Android 10 to już natywna obsługa wygodnych gestów, ale może być jeszcze lepiej.

iPhone’y i Pixele oferują bardzo intuicyjną i wygodną funkcją puknięcia w tylny panel, które dubluje gest „cofnij”. Podobne rozwiązanie szykuje Xiaomi, które w MIUI 12 pozwoli na ustawienie akcji dla podwójnego i potrójnego stuknięcia w tył obudowy. Włączenie aparatu, zrzut ekranu, włączenie latarki – być może to i wiele innych będzie można uaktywnić po kolejnej aktualizacji.

Stukałbym jak szalony. MIUI 12 czaruje długo oczekiwaną funkcją

MIUI 12 z intuicyjnym gestem powrotu/fot. XDA

Na obecnym etapie nie jest jasne, czy funkcja będzie szeroko dostępna na wszystkich modelach zaktualizowanych do MIUI 12. Wiemy, że niektóre z nich są limitowane dla wybranej grupy urządzeń – więcej na ten temat przeczytasz poniżej.

MIUI 12: dla kogo i co nowego?

Zacznijmy od tego, że lista smartfonów zaktualizowanych do MIUI 12 (lub czekających na aktualizację) jest pokaźna. Trzeba jedynie pamiętać, że nie wszystkie z nowych funkcji znajdą drogę do każdego modelu. Tutaj znajdziesz podział na te, które otrzymają wszystkie nowości oraz tych, które dostaną nieco okrojoną wersję.

Czekasz na MIUI 12? Twój Xiaomi może zostać wykastrowany z niektórych funkcji! (lista modeli)

Na co możesz liczyć? Na przykład na świetne żywe tapety (sprawdź, jak zainstalować je na każdym smartfonie z Androidem), nowe animacje i ikony, odświeżony wygląd interfejsu, pływające okna (programy w formie okienek pop-up), nowy tryb oszczędzania energii, ciemny motyw dostępny we wszystkich aplikacjach czy szufladę aplikacji. Jest tego naprawdę dużo.

Powiązane artykuły