iPhone

iPhone

Kategoria

iOS 14 – jak wyodrębnić ścieżkę audio z dowolnego wideo na iPhonie

Za pomocą Chrisfugiel

Dzięki narzędziom wbudowanym w aplikację Zdjęcia na iPhonie można łatwo usunąć dźwięk z filmów. Niestety natywna aplikacja systemu IOS do obsługi zdjęć i wideo, nie potrafi wyodrębnić z filmu samej ścieżki dźwiękowej. Tu z pomocą przyjdzie inna aplikacja systemu iOS – Skrótu. Dzięki niej po zainstalowaniu dodatkowego skrótu możesz wyodrębnić ścieżkę audio z pliku wideo bezpośrednio. I to prosto i wygodnie, bo z poziomu arkusza udostępniania.

Istnieje wiele sytuacji, kiedy ekstraktor audio może być bardzo przydatny. Możesz z nagranego wideo wyodrębnić piosenkę, i zapisać ją w swojej bibliotece muzycznej albo udostępnić znajomym. Albo zapisać dźwięk z jakiegoś wykładu lub tutoriala pobranego z sieci. Niestety moduł edycji w aplikacji Zdjęcia nie został wyposażony w taką funkcjonalność. W tej sytuacji masz do wyboru dwa rozwiązania. Możesz użyć aplikacji innej firmy do oddzielenia dźwięku od plików wideo, lub skorzystać z aplikacji Skróty. Skrót Export Audio autorstwa @jakeyounglol dostępny na RoutineHub pozwala szybko wyodrębnić dźwięk z dowolnego pliku filmowego w aplikacji Zdjęcia, bez względu na to, czy wideo nagrałeś samodzielnie, czy pobrałeś z Internetu. Możesz zapisać plik jako plik AIFF lub M4A w aplikacji Pliki, a następnie odsłuchać go lub udostępnić.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 14 lub nowszego. Musisz mieć także włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty. Oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud.

iOS 14 – jak wyodrębnić ścieżkę audio z dowolnego wideo na iPhonie

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć pobieranie niezaufanych skrótów na iPhonie
 Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót Export Audio do swojego iPhone’a

Skrót Export Audio znajdziesz w repozytorium RoutineHub. Aby go pobrać na telefon zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót.Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skróty aplikacji Skróty.

Opcjonalnie możesz zmienić format plików audio, tworzonych ze pomocą tego skrótu. Skrót Export Audio potrafi zapisywać dźwięk w dwóch formatach: AIFF oraz M4A. AIFF to bezstratny format pliku, i jest on używany domyślnie przez skrót Export Audio. Jednak w tym przypadku rozmiar pliku może być duży. Jeśli chcesz wyodrębnić dźwięk z jakiegoś wykładu czy tutoriala lepiej użyj M4A, stratnego formatu AAC z większą kompresją. Jakość dźwięku będzie gorsza, ale więcej niż wystarczająca dla zapisu ludzkiej mowy.

Aby zmienić format pliku:

Uruchom aplikację Skróty. Na karcie Moje skróty dotknij ikony wielokropka (•••) widocznej na kafelku skrótu Separate Audio. Następnie w polu akcji Media kliknij Pokaż więcej, a następnie wybierz format M4A lub AIFF. Dotknij OKwidoczne w prawym górnym rogu, aby zapisać zmiany.

Jak wyodrębnić dźwięk przy pomocy skrótu Export Audio

Otwórz aplikację Zdjęcia, następnie przejdź do folderu Wideo. Znajdź i wybierz film, z którego chcesz usunąć dźwięk. Następnie dotknij przycisku Udostępnij, aby wyświetlić arkusz udostępniania. Znajdź na liście skrót Separate Audio i dotknij go. Po chwili pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, w jakiej lokalizacji chcesz zapisać plik audio. Plik możesz zapisać w pamięci iPhone’a lub na dysku iCloud. Plik audio otrzyma nazwę taką jaką nosi plik wideo. Jeśli chcesz, możesz dotknąć nazwy pliku i zmienić jej nazwę zgodnie z własnymi potrzebami. Gdy wszystko jest gotowe, dotknij Zapisz w prawym górnym rogu, aby zapisać plik.

Jak odtworzyć plik audio utworzony za pomocą skrótu Export Audio

Otwórz aplikację Pliki i przejdź do folderu, w którym zapisałeś plik. Dotknij plik audio, aby odtworzyć go tak, jak każdy inny plik dźwiękowy. Możesz zamknąć aplikację Pliki i kontynuować słuchanie pliku audio w tle.

Jak udostępnić plik audio utworzony za pomocą skrótu Export Audio

Otwórz aplikację Pliki i przejdź do folderu, w którym zapisałeś plik. Wybierz plik, następnie dotknij przycisku Udostępnij, aby wyświetlić arkusz udostępniania. Możesz udostępnić plik przez AirDrop, komunikatory czye-mail.

iOS 14 – jak wyodrębnić ścieżkę audio z dowolnego wideo na iPhonie

28

Apr/2022