Loading...

iOS 15 - pierwsze szczegóły. Mały krok dla iPhone'a, większy dla iPada

iOS 15 - pierwsze szczegóły. Mały krok dla iPhone'a, większy dla iPada

Strona główna›iOS 15 - pierwsze szczegóły. Mały krok dla iPhone'a, większy dla iPada22.04.2021 16:10Źródło zdjęć: © Barcroft Media via Getty Images | Barcroft MediaPiotr Urbaniak

W kolejnej aktualizacji swojego mobilnego systemu operacyjnego Apple skupi się przede wszystkim na wariancie iPadOS, raportuje Bloomberg. Choć nowości ma być oczywiście więcej, a jedna z nich brzmi... bardzo odważnie.

Pierwszy kwartał dobiega końca i&nbspjak co roku o&nbsptej porze mamy szansę zmierzyć się z&nbspplotkami na temat kolejnej wersji iOS.

Tym razem źródło jest wartościowe, bo materiał przygotował Mark Gurman z&nbspBloomberga. Człowiek, który wcześniej jako jeden z&nbsppierwszych potwierdził m.in. użycie ekranu mini-LED w&nbspiPadzie Pro. Albo maki z&nbspukładami Arm.

iOS 15 największe zmiany wprowadzi w zakresie interfejsu użytkownika

Jak wynika z&nbspdoniesień, Apple zamierza przeprojektować ekran początkowy iPada tak, by widżety można było umieszczać w&nbspdowolnym miejscu. Nie tylko w&nbspobrębie dedykowanego zasobnika bocznego, ale także pomiędzy ikonami aplikacji. Co ciekawe, nie jest to rozwiązanie zupełnie nowe, bo już iOS 14 ma taką możliwość, ale tylko na iPhonie. Dla iPada byłoby to rzeczywiście coś świeżego.

iOS 15 - pierwsze szczegóły. Mały krok dla iPhone'a, większy dla iPada

Kolejna spośród największych zmian dotyczy ponoć ekranu blokady, ale w&nbsptym przypadku źródło nie ujawnia żadnych konkretów. Poza tym, że producent myśli, jak rozszerzyć funkcjonalność tego elementu.

Do tego zmianie miałby ulec system powiadomień, który w&nbspiOS 15 zostanie ponoć powiązany z&nbspaktualnym statusem. I&nbsptak, wybierając na przykład opcję Nie przeszkadzać, można byłoby określić specyficzny rodzaj i&nbspgłośność sygnału audio i&nbsprolę wibracji.

iOS 14po raz kolejny obnaża szpiegowskie zapędy aplikacji. Tym razem oberwał Instagram

Co więcej, uzależnione od statusu mają zostać także SMS-owe odpowiedzi na odrzucone połączenia. Wprawdzie jest to możliwe już w&nbspobecnym iOS 14, ale tylko w&nbspwybranych trybach (m.in. samochodowym). Gurman nie wyklucza, że użytkownik otrzyma równocześnie rozbudowany edytor takich powiadomień.

iMessage stanie się serwisem społecznościowym?

iOS 15 ma również znacząco zwiększyć rolę iMessage, które według źródła spółka z&nbspCupertino chce zmienić, z&nbspkomunikatora, w&nbsppełnoprawny serwis społecznościowy. Nie jest jednakowoż jasne, jakie cechy miałaby mieć taka platforma i&nbspw&nbspjakim kierunku podążać, odnosząc się do rynkowych potentatów.

Ostatecznie, dziennikarz wspomina też o&nbspzwiększonym poziomie bezpieczeństwa, co jest już klasyką przy kolejnych iOS-ach. Teraz mówi się o&nbspwyświetlaniu powiadomienia, gdy uruchomiona aplikacja gromadzi dane w&nbsptle. Czyżby miałoby być to coś na wzór słynnej kropki aktywności aparatu lub mikrofonu? Na to wygląda.

Programy

AktualizacjeAktualizacjeNowościZobacz więcej ›

Powiązane artykuły