Loading...

iOS 15 Jak wyciszyć wszystkie powiadomienia poza ulubionymi kontaktami i aplikacjami

iOS 15 Jak wyciszyć wszystkie powiadomienia poza ulubionymi kontaktami i aplikacjami

Nadmiar powiadomień to zmora większości użytkowników smartfonów. iPhone jest pełen aplikacji, które walczą o naszą uwagę. O ile bez powiadomień z Facebooka, Instagrama czy iMessage trudno sobie wyobrazić korzystanie z telefonu, tak z łatwością można się obyć bez reklamowych powiadomień wysyłanych choćby przez apki sieci handlowych. Źle skonfigurowane powiadomienia mogą szybko wymknąć się spod kontroli i będą jedynie irytować . Jednak system iOS 15 ma wbudowane narzędzia pozwalające dokładnie określić, kto i kiedy może się z nami skontaktować za pomocą powiadomień.

Jak przejąć kontrolę nad powiadomieniami iPhone’a, aby otrzymywać tylko najważniejsze alerty?

Pełna kontrola nad powiadomieniami jest możliwa dzięki nowej funkcji Skupienie, która pozwala na tworzenie profili Nie przeszkadzać w oparciu o to, jak chcesz korzystać z iPhone’a w danym momencie. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak skonfigurować profile, by otrzymywać powiadomienia jedynie od osób z listy ulubionych kontaktów.

Aby rozpocząć konfigurację, otwórz aplikację Ustawienia, a następnie dotknij opcji Tryb skupienia. Tutaj wybierz Czas dla mnie,a następnie dotknij Dalej na karcie Tryb skupienia Czas dla mnie.

iOS 15 Jak wyciszyć wszystkie powiadomienia poza ulubionymi kontaktami i aplikacjami

Na kolejnej karcie, w sekcji Dozwolone osoby dotknij znaku +, a następnie z Kontaktów wybierz osoby, od których chcesz otrzymywać powiadomienia. Możesz wybrać tyle osób, ile chcesz, jednak warto ograniczyć się do tych naprawdę ważnych. Inaczej tworzenie takiego profilu traci sens. Po zaznaczeniu kontaktów dotknij OK, a następnie Pozwól.

Teraz przejdźmy do aplikacji. Na kolejnej karcie, w sekcji Dozwolone aplikacje dotknij znaku +, a następnie z listy aplikacji wybierz te, od których chcesz otrzymywać powiadomienia. Podobnie jak w przypadku Kontaktów, możesz wybrać tyle aplikacji, ile chcesz. Po zaznaczeniu aplikacji dotknij OK, a następnie Pozwól. Początkowa konfiguracja jest zakończona.

Pamiętaj: możesz dostosować te ustawienia w dowolnym momencie, wystarczy, że w sekcji Dozwolone powiadomienia dotkniesz Osoby, aby zmienić kontakty lub Aplikacje, aby zmienić aplikacje.

Jak włączyć profil Czas dla mnie na iOS 15?

Otwórz Centrum sterowania i dotknij przycisku Skupienie. Z listy wybierz Czas dla mnie. Po włączeniu profilu na pasku stanu pojawi się ikona Czas dla mnie.Możesz szybko uzyskać dostęp do menu Skupienie, naciskając tę ​​ikonę.

Dostosowywanie profilu Czas dla mnie

Włączanie przy pomocy automatyzacji

Profil Czas dla mnie, tak jak i pozostałe profile może aktywować się automatycznie przy pomocy automatyzacji. Aby ustawić automatyzację przejdź na kartę konfiguracyjną profilu Czas dla mnie, Najpierw dotknij pola Dodaj harmonogram lub automatyzację, znajdującego się w sekcji Włączaj automatycznie. Teraz wybierz elementy sterujące na ekranie dla danej opcji, a następnie dotknij przycisku OK.

Możesz także wybrać opcję Inteligentna aktywacja, wtedy telefon sam włączy profil Czas dla mnie, wtedy, kiedy uzna, że tego potrzebujesz. Jednak pamiętaj, że ta funkcja działa z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i minie kilka dni, nim telefon pozna twoje zwyczaje i inteligentna aktywacja zacznie działać prawidłowo.

Na koniec zwróć uwagę na opcję Zablokowany ekran w sekcji Opcje. Tutaj możesz wybrać, czy przy włączonym profilu Czas dla mnie ekran blokady będzie przyciemniony, gdy będą przychodziły powiadomienia od osób i aplikacji spoza listy ulubione oraz czy na czas włączenia profilu maja być ukrywane plakietki powiadomień.

iOS 15 Jak wyciszyć wszystkie powiadomienia poza ulubionymi kontaktami i aplikacjami

5/5 - (1 vote)

Powiązane artykuły