Loading...

iPhone jest zablokowany, Podłącz do iTunes - Jak naprawić?

iPhone jest zablokowany, Podłącz do iTunes - Jak naprawić?

Użytkownicy sprzętów od Apple pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego iOS/iPadOS czasami spotykają się z błędami wyświetlanymi na ekranie blokady. To najpoważniejsze komunikaty, które uniemożliwają odblokowanie urządzenia, tym samym pozbawiając nas możliwości korzystania z naszego iPhone'a, iPada lub iPoda touch.iPhone jest zablokowany, Podłącz do iTunes - Jak naprawić?

W dzisiejszym materiale wyjaśniamy co oznaczają popularne komunikaty wyświetlane na ekranie blokady oraz pokazujemy jak się ich pozbyć

Zobacz również:

iPhone jest zablokowany

Twój smartfon wyświetla komunikat iPhone jest zablokowany na ekranie blokady?

Komunikat ten pojawia się po zbyt wielu próbach odblokowania urządzenia. Podając błędy kod PIN lub hasło po kilku-kilkunastu próbach zablokujemy urządzenie.

Początkowo iPhone zablokuje się na minutę. Po ponownym wpisaniu błędnego kodu PIN czas wzrośnie nawet do 60 minut. Znamy przypadku urządzeń na wystawach sklepowych, które zostały zablokowane przez konsumentów nawet na kilka lat. Obecnie Apple zmieniło sposób blokady i każe podłączać urządzenie do komputera.

Komunikat iPhone jest zablokowany to zabezpieczenie firmy Apple przed złamaniem kodu PIN. Rozwiązanie to ma odstraszyć osoby trzecie od próby odblokowania naszego urządzenia. W praktyce zachęca znajomych do specjalnego blokowania naszego urządzenia. Czasami zdarza się, że dziecko próbując odblokować nasze urządzenie doprowadzi do wyświetlenia komunikatu iPhone jest zablokowany.

iPhone pozwala na szybkie wpisanie kodu PIN 5 razy pod rząd. Każdy kolejny raz będzie wolniejszy, a iPhone może wyświetlić komunikat iPhone jest zablokowany.

Apple pozwala również dodatkowo wzmocnić bezpieczeństwo opcją zerowania urządzenia po 10 krotnym podaniu nieprawidłowego kodu PIN.

Nie ma sposobu na uniknięcie spotkania się z komunikatem iPhone jest zablokowany. Jedyną możliwością jest całkowite wyłączenie zabezpieczeń. Z wiadomych względów nie polecamy tej opcji.

iPhone jest zablokowany, Podłącz do iTunes

W przypadku, gdy ktoś wielokrotnie poda zły kod PIN, zablokuje możliwość odblokowania. W tym momencie smartfon/tablet wyświetli powiadomienie iPhone jest zablokowany, Podłącz do iTunes lub w przypadku iOS/iPadOS 14 Podłącz do Mac/PC.

Aby odblokować iPhone'a, iPada lub iPoda touch musisz podłączyć go do komputera Mac lub PC z zainstalowanym oprogramowaniem iTunes. W tym momencie możliwe będzie odtworzenie urządzenia i ponowna aktywacja. Niestety stracisz wszystkie dane. Oczywiście po odtworzeniu smartfona można przywrócić dane z ostatniej kopii zapasowej.

Sprawdź jak odblokować iPhone z wykorzystaniem zegarka Apple Watch.

Aktualne ceny w sklepachApple iPhone 12‌ mini 128GB (biały)3 388 złApple iPhone 12‌ mini 128GB (biały)3 599 złiPhone 12 MGJ93PM/A Smartfon APPLE3 799 złAPPLE iPhone 12 128GB (PRODUCT) RED MGJD3PM/A3 849 złSmartfon APPLE iPhone 12 128GB 5G 6.1" Biały MGJC3PM/A3 849 złSmartfon APPLE iPhone 12 128GB 5G 6.1" Biały MGJC3PM/A3 850 złApple iPhone 12 (128 GB) - biały~3 876 złAPPLE iPhone 12 128GB (PRODUCT) RED MGJD3PM/A4 049 złApple iPhone 12 64GB Biały White4 110 złAPPLE iPhone 12 Dual, 4/128 GB, zielony4 266 zł

Powiązane artykuły