Loading...

iPhone SE 2022 – co wiemy o nowym, budżetowym smartfonie Apple?

iPhone SE 2022 – co wiemy o nowym, budżetowym smartfonie Apple?

Nowy iPhone SE – specyfikacja, data premiery, cena

Dotychczasowe iPhone’y SE swoje premiery miały na wiosnę, nie dziwi zatem rosnąca liczba przecieków na temat nowego modelu. Pierwszy iPhone SE został zaprezentowany 21 marca 2016 roku, iPhone SE drugiej generacji przedstawiono 15 kwietnia 2020 roku. Premiera iPhone’a SE 3. generacji powinna zatem także nastąpić wczesną wiosną 2022 roku. Czego możemy się spodziewać po tym smartfonie?

Przecieki dotyczące iPhone’a SE 2022 nie dają jednoznacznej odpowiedzi w temacie specyfikacji. Jak donosi serwis PhoneArena, Apple wyposaży telefon w chipset A14 Bionic, który jest używany w serii iPhone 12, nie zabraknie także obsługi 5G. Z drugiej strony MacRumors podaje, że następna generacja iPhone’a SE będzie korzystać z najnowszego układu A15, na którym pracują iPhone’y 13. Ponieważ Apple dotychczas umieszczało w swoich najtańszych iPhone’ach najlepszy z procesorów, uważam drugi z przecieków za bardziej wiarygodny.

iPhone SE 2022 – co wiemy o nowym, budżetowym smartfonie Apple?

Smartfon ma kosztować tyle, ile jego poprzednik – 399 dolarów w dniu premiery, czyli około 2200 zł po uwzględnieniu podatków. A co z ekranem i aparatami? To już będzie ściśle zależne od designu, jaki dla smartfona wybierze Apple.

Powiązane artykuły