iPhone

iPhone

Kategoria

Jak automatycznie zrobić gif z pliku wideo na iPhonie

Za pomocą Chrisfugiel

Istnieje wiele aplikacji dla iPhone’a, które mogą konwertować filmy na pliki GIF. Jednak przy tak wielu opcjach problemem staje się wybór. Która aplikację wybrać? Bezpłatną, ale prostą? A może którąś z płatnych, oferującą wielu różnych dodatkowych funkcji? Być może wcale nie potrzebujesz aplikacji. Pomyśl, o użyciu skrótu.

Dzięki aplikacji Skróty i odpowiedniemu skrótowi możesz łatwo przekonwertować dowolny film zapisany w pamięci iPhone’a na animowany plik GIF — bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji. Niezależnie od tego, czy film nakręciłeś sam, czy pobrałeś go z Internetu, możesz uruchomić skrót Video To GIF wybrać film i błyskawicznie zamienić go w animowany obraz. Dodatkową zaletą skrótu Video To GIF jest to, że nie zajmuje dużo miejsca na urządzeniu, przetwarza wideo w zaledwie kilka sekund i zachowuje wysoką jakość wideo, w przeciwieństwie do bezpłatnych aplikacji.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 14 lub nowszego. W starszych wersjach iOS skrót Video To GIF nie zadziała. Musisz mieć także włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty, oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud.

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć na iPhonie pobieranie niezaufanych skrótów Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót Video To GIF do swojego iPhone’a

Skrót Video To GIF znajdziesz w repozytorium RoutineHub. Aby go pobrać na telefon zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót. Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skrótyaplikacji Skróty.

Nim zaczniesz konwersję

Aby konwersja pliku wideo na GIF przyniosła zadowalające rezultaty, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, pamiętaj o tym, że film przeznaczony do konwersji powinien być stosunkowo krótki. Optymalna długość materiału wideo to od kilku do kilkunastu sekund. W przeciwnym razie czas samej konwersji może być bardzo długi. Ze względu na specyfikę działania skrótu, jakość obrazu jest bezpośrednio powiązana z długością wideo. Im dłuższy film, tym większy spadek jakości. Poza tym musisz pamiętać, że pliki GIF stosunkowo dużo ważą. Z 30 sekundowego wideo dobrej jakości powstanie plik GIF o wadze około 300 MB. Dlatego nim zaczniesz konwersję, przytnij plik wideo do niezbędnego fragmentu. Możesz to zrobić choć w aplikacji Zdjęcia.

Konwersja wideo do GIF przy użyciu skrótu

Pamiętaj: przy pierwszym użyciu skrótu poprosi o udzielenie dostępu do biblioteki zdjęć; jeśli odmówisz, skrót nie będzie działał.

  1. Uruchom aplikację Skróty i przejdź na kartę Moje skróty.
  2. Dotknij kafelka skrótu Video to GIF
  3. Pojawi się selektor obrazów, w którym możesz przeglądać zdjęcia i wideo zapisane w pamięci iPhone’a. Wybierz rządny plik wideo.
  4. Po wybraniu wideo, wrócisz aplikacji Skróty. Konwersja pliku może zająć od kilkunastu sekund do kilku minut. Wszystko zależy od długości wybranego filmu, oraz szybkości twojego iPhone’a. O tym, że skrót pracuje świadczy pasek postępu widoczny na jego kafelku. W trakcie działania skrótu nie zamykaj aplikacji Skróty, by nie przerwać procesu konwersji.
  5. Po zakończeniu konwersji pojawi się podgląd twojego GIF-a. Jeśli jesteś z niego zadowolony, dotknij przycisku Udostępnij, widocznego w prawym górnym rogu. Stamtąd możesz zapisać GIF w aplikacji Zdjęcia, w chmurze iCloud, a także udostępniać go za pośrednictwem wiadomości tekstowych, wiadomości iMessage, poczty e-mail, AirDrop, mediów społecznościowych i innych aplikacji firm trzecich, którem masz zainstalowane na iPhonie.

Jak automatycznie zrobić gif z pliku wideo na iPhonie

24

Feb/2022