iPhone

iPhone

Kategoria

Jak dodać kontakty do ekranu głównego na iPhonie

Za pomocą Chrisfugiel

Po wydaniu iOS 14 użytkownicy z rozczarowaniem stwierdzili, że z systemu usunięto widget ulubione, który zapewniał szybki dostęp do najczęściej używanych kontaktów. Istnieje obejście, które przywraca go za pomocą aplikacji Skróty, ale oryginalny widżet Ulubione był lepszy pod każdym względem. Jeśli szukasz czegoś lepszego, spróbuj zamienić wszystkie ulubione i najczęściej używane kontakty w „aplikacje” na ekranie głównym.

Czemu „aplikacje”? Bo z technicznego punktu widzenia będą to jedynie wyzwalacze skrótów, ale pojawią się w bibliotece aplikacji, i w pewnym sensie będą się zachowywać jak aplikacje. Ikony kontaktów które utworzysz będą otwierać stronę Kontaktów lub rozpoczynać połączenie lub wysyłanie wiadomość.

Każdemu kontaktowi możesz przypisać dowolny obraz, który na ekranie głównym będzie widoczny jako ikona. Możesz też umieścić ważne kontakty w doku, aby uzyskać jeszcze szybszy dostęp do kontaktu.

Zanim zaczniesz, czyli wymagania systemowe

Do stworzenia skrótu wymagane są: system iOS w wersji 13.x lub 14.xoraz preinstalowana w iOS aplikacja Skróty. Jeśli z jakiegoś powodu ją usunąłeś, zainstaluj ją ponownie z App Store.

Opcja 1 Utwórz skrót do kontaktu

Otwórz aplikację Skróty i z menu widocznego w dole ekranu wybierz Moje skróty. Następnie wybierz znak plus (+)widoczny w prawym górnym rogu ekranu, aby rozpocząć tworzenie nowego skrótu.

W pasek wyszukiwania widoczny u dołu ekranu wpiszKontakty i dotknij tę funkcję.

W polu czynności Kontaktystuknij znak plus (+), aby otworzyć selektor kontaktów, a następnie znajdź i wybierz odpowiedni kontakt. Teraz w pasek wyszukiwania wpisz Szybki przegląd i dotknij tę funkcję.

Dotknij wielokropka (•••) widocznego w prawym górnym rogu ekranu.

Na karcie szczegóły w polu Nazwa skrótu wpisz nazwę. Może to być imię, nazwisko lub pseudonim kontaktu. Następnie dotknij opcji Do ekranu początkowego.

W kolejnym oknie dotknij domyślnej ikony skrótu widocznej w sekcji Nazwa i ikona na ekranie początkowym. Wyświetli się kontekstowe menu z trzeba opcjami:

Po wybraniu zdjęcia dotknij pole z nazwą Nowy Skrót i wpisz tekst, który ma się pojawić pod ikoną. Na przykład imię, nazwisko lub pseudonim kontaktu. Teraz dotknij przycisk Dodaj. Na ekranie pojawi się informacja, że ikona została dodana do ekranu głównego. Dotknij OK na kolejnym ekranie, I jeszcze raz OK, aby wyjść z edytora. Zamknij aplikację skróty.

Po kliknięciu w ikonę kontaktu na ekranie głównym, otworzy się strona kontaktu z książki adresowej, na której będziesz mógł wybrać jedną z akcji: połączenie telefoniczne, połącznie wideo, wysłanie wiadomości itd.

Opcja 2 Utwórz przycisk połącznia/wiadomości

Otwórz aplikację Skróty i z menu widocznego w dole ekranu wybierz Moje skróty. Następnie wybierz znak plus (+) widoczny w prawym górnym rogu ekranu, aby rozpocząć tworzenie nowego skrótu.

Teraz musisz wybrać działanie przycisku. Jeśli chcesz po prostu zadzwonić na numer bez otwierania strony Kontaktów, znajdź i wybierz Połącz. Jeśli wolisz tylko wysłać wiadomość, znajdź i wybierz Wyślij wiadomość.

W polu czynności Kontakty stuknij znak plus (+), aby otworzyć selektor kontaktów, a następnie znajdź i wybierz odpowiedni kontakt.

Dotknij wielokropka (•••) widocznego w prawym górnym rogu ekranu.

Na karcie szczegóły w polu Nazwa skrótu wpisz nazwę. Może to być imię, nazwisko lub pseudonim kontaktu. Następnie dotknij opcji Do ekranu początkowego.

W kolejnym oknie dotknij domyślnej ikony skrótu widocznej w sekcji Nazwa i ikona na ekranie początkowym. Wyświetli się kontekstowe menu z trzeba opcjami:

Po wybraniu zdjęcia dotknij pola z nazwą Nowy Skrót i wpisz tekst, który ma się pojawić pod ikoną. Na przykład imię, nazwisko lub pseudonim kontaktu. Teraz dotknij przycisk Dodaj. Na ekranie pojawi się informacja, że ikona została dodana do ekranu głównego. Dotknij OK na kolejnym ekranie, I jeszcze raz OK, aby wyjść z edytora. Zamknij aplikację skróty.

Po kliknięciu w ikonę kontaktu na ekranie głównym, w zależności od tego, co wybrałeś zostanie nawiązane połączenie telefoniczne, połącznie wideo, lub otworzy się okno pozwalające na wpisanie i wysłanie wiadomości.

Porządkowanie ikon kontaktów na ekranie głównym

Ikona kontaktu będzie teraz widoczna na ekranie głównym i możesz ją przenieść na dowolną stronę ekranu głównego. Ponadto ikonę można znaleźć w bibliotece aplikacji.

Po utworzeniu wszystkich ikon kontaktów możesz zabrać się za ich porządkowanie. Masz do wyboru kilka możliwości.

– przenieś ikonę do docka: jeśli jest to ktoś, do kogo codziennie dzwonisz, piszesz lub wysyłasz e-mail, możesz przenieść jego ikonę do docka, aby była widoczna bez względu na to, na której stronie ekranu głównego aktualnie jesteś.

– utwórz folder: utwórz na ekranie głównym folder kontaktów w ten sam sposób, jak tworzysz folder aplikacji. Ikonę folder możesz potem umieścić w docku.

Jak dodać kontakty do ekranu głównego na iPhonie

5/5 - (1 vote)

13

Feb/2022