iPhone

iPhone

Kategoria

Jak skonfigurować iPhone’a aby ekran nie włączał się bez potrzeby

Za pomocą Chrisfugiel

Nawet bardzo przydatne funkcje potrafią czasem utrudnić życie. Najlepszym tego przykładem są niewłaściwie skonfigurowane iPhone’y z Face ID, których ekran potrafi wybudzać się znacznie częściej niż chcieliby tego ich użytkownicy. Wiąże się to nie tylko z szybszym wyczerpywaniem baterii, ale i możliwością przypadkowego odblokowanie telefonu.

iPhone’y z Face ID zostały wyposażone w dość ciekawą funkcję „stuknij, aby obudzić”. Miało to ułatwić odblokowanie modeli pozbawionych przycisku Początek. Choć funkcja wydaje się bardzo wygodna, w rzeczywistości wielu użytkowników tylko irytuje. Nie dość, że łatwo o zupełnie przypadkowe włącznie ekranu, to jeszcze Face ID działa na tyle prawnie i szybko, że telefon można niechcący odblokować chowając go do kieszeni czy przekładając w inne miejsce na biurku. Może to prowadzić do przypadkowego uruchomienia aplikacji lub nawiązania niechcianego połącznia.

Oprócz funkcji „Stuknij, aby obudzić”, iOS 10 i kolejne na wszystkich modelach iPhone’ów, także tych bez Face ID ma opcję „podnieś, aby obudzić”. Niestety bardzo często ta funkcje wybudza iPhone’a podczas noszenia w kieszeni czy torbie. Telefon co prawda sam się od tego nie odblokuje, ale zapalające się co chwilę podświetlenie ekranu powoduje szybsze rozładowanie baterii.

Jeśli także ciebie irytują te „udogodnienia” wystarczy chwila, by je wyłączyć. Nie tracisz zbyt wiele, bo telefon możesz zawsze wybudzić wciskając przycisk boczny. Dzięki temu zyskasz większą kontrolę nie tylko większą kontrolę nad tym, co dzieje się z twoim telefon, ale także wydłużysz czas pracy swojego iPhone’a na jednym ładowaniu.

Wyłącz funkcję Podnieś, aby obudzić

Jak skonfigurować iPhone’a aby ekran nie włączał się bez potrzeby

W aplikacji Ustawienia przejdź do Ekran i jasność, a następnie przesuń w lewo przełącznik przy opcji Podnieś, aby obudzić. Gdy ta funkcja jest wyłączona, Twój iPhone nie będzie się już przypadkowo włączał, gdy wkładasz go do kieszeni lub po prostu podnosisz iPhone’a tylko po to, by przenieść lub położyć go w innym miejscu.

Wyłącz Dotknij, aby obudzić

Uruchom aplikację Ustawienia, następnie przejdź do Ogólne. Teraz wybierz Ułatwienia dostępu, następnie przewiń zawartość w dół do sekcji Interakcja i przesuń przełącznik w lewo przy opcji Dotknij, aby obudzić. Gdy ta opcja jest wyłączona, Twój iPhone nie będzie się już przypadkowo włączał, gdy go odkładasz go na biurko lub czyścisz ekran.

Jeśli w dalszym ciągu uważasz, że ekran twojego iPhone’a zapala się zbyt często, możesz rozważyć wyłącznie niektórych powiadomień.

Wyłącz niektóre powiadomienia

Powiadomienia to kolejna rzecz, które może często budzić twojego iPhone’a. A co za tym idzie, mocno skracać czas pracy telefonu na jednym ładowaniu. Praktycznie każda aplikacja na iOS ma możliwość wysyłania powiadomień. Niektóre z nich są potrzebne, jednak bez z nich można się spokojnie obejść. Zastanów się, które z powiadomień są dla ciebie przydatne, a które nie. Warto uważnie przyjrzeć się zwłaszcza aplikacjom związanym z mediami społecznościowymi. Bo czy faktycznie potrzebujesz powiadomień o każdym polubieniu twoich zdjęć na Instagramie, albo sugestii z Twittera? Pomijając większe zużycie baterii, nadmiar powiadomień dodatkowo rozprasza. Oczywiście nie warto wyłączać powiadomień dla wszystkich aplikacji, ale prawda jest taka, że spokojnie można uciszyć 90% apek zainstalowanych na telefonie.

Aby wyłączyć powiadomienia:

Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Powiadomienia. Teraz wybierz aplikację, dla której chcesz wyłączyć powiadomienia na zablokowanym ekranie. W sekcji Alerty odznacz opcję Zablokowany ekran.

Pamiętaj: jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz się bawić w wyłączanie powiadomień, możesz kłaść iPhone’a ekranem w dół. System rozpozna, że ekran telefonu jest dla ciebie niewidoczny i powiadomienia na ekranie blokady nie będą wyświetlane. Podobnie będzie w przypadku, gdy w Ustawieniach lub Centrum sterowania jest włączona opcja Nie przeszkadzać.

Jak skonfigurować iPhone’a aby ekran nie włączał się bez potrzeby

5/5 - (1 vote)

11

Mar/2022