iPhone

iPhone

Kategoria

Jak używać opisów obrazów z VoiceOver na iOS 15?

Za pomocą Chrisfugiel

W systemie iOS 15 firma Apple wprowadziła nową funkcję, która umożliwia użytkownikom dodawanie opisów do zdjęć przechowywanych w pamięci iPhone’a i iCloud. Opisy te mogą być automatycznie odczytywane na głos za pomocą VoiceOver. Nie wiesz jak dodawać i odsłuchiwać opisy obrazów do zdjęć i innych obrazów na iPhonie? W poniższym przewodniku znajdziesz dokładne instrukcje.

Po co dodawać opisy do zdjęć na iPhonie z iOS 15?

Dodanie opisów obrazów to świetny sposób na zwiększenie dostępności do obrazów twoim słabowidzącym lub niewidomym przyjaciołom, członkom rodziny i współpracownikom.

Za pomocą znaczników iOS możesz dodawać własne opisy do obrazów. Pamiętaj, aby twoje opisy były jak najbardziej szczegółowe. Dzięki temu użytkownicy funkcji VoiceOver, którzy je usłyszą, będą mogli dobrze zrozumieć, co jest pokazane na obrazie.

Wskazówka: VoiceOver to ważna funkcja ułatwień dostępu, która umożliwia użytkownikom niewidomym i niedowidzącym nawigację po iPhone’ach i innych urządzeniach Apple. VoiceOver informuje na głos o tym, o elementach widocznych aktualnie na ekranie. Podpowiedzi VoiceOver mogą dotyczyć elementów systemu iOS, tekstów widocznych na ekranie itp. Funkcja VoiceOver w przeciwieństwie do Siri działa także w języku polskim i to od wielu lat.

Jak dodać opisy do obrazu na iPhonie z iOS 15?

Uruchom aplikację Zdjęcia Apple, następnie wybierz i otwórz zdjęcie, do którego chcesz dodać opis obrazu. Teraz dotknij przycisku Edycja widocznego w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz ikonę znacznika widoczną w prawym górnym rogu ekranu. Na pasku narzędzi widocznym u dołu ekranu stuknij ikonę plusa (+).

Z dostępnych opcji wybierz Opis. Wpisz swój opis, a następnie dotknij dwa razy OK, aby zapisać zmiany. Na koniec dotknij Gotowe, aby wyjść z trybu edycji zdjęcia.

Wskazówka: Pamiętaj, że wprowadzony opis nie będzie widoczny na zdjęciu ani pod nim i w żaden sposób nie wpłynie na wyświetlanie zdjęcia w programach graficznych. Opis jest zapisany w metadanych.

Jak przeglądać zdjęcia z pomocą funkcji VoiceOver?

Do przeglądania zdjęć z opisami służy eksploratora obrazów. Nie jest to osobna aplikacja, a jednak z funkcji VoiceOver. Po włączeniu Eksploratora obrazów VoiceOver poinformuje Cię o osobach, obiektach, tekście i tabelach znajdujących się na przeglądanych zdjęciach i obrazach.

Aby włączyć eksploratora obrazów w VoiceOver:

Otwórz aplikację Ustawienia, następnie wybierz Dostępność. Teraz wybierz VoiceOver i na kolejnym ekranie przesuń w prawo suwak przy opcji VoiceOver. Przewiń ekran w dół i przy opcji Nawiguj po obrazkach wybierz Zawsze.

Jak uzyskać dostęp do opisów obrazów przy pomocy eksploratora obrazów?

Otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz obraz. Przesuń po obrazie palcem w górę, aby usłyszeć więcej opcji. Dotknij dwukrotnie ekran, gdy usłyszysz Przeglądaj funkcje obrazu. Poruszaj palcem po obrazie, aby funkcja VioceOver odczyta opis oraz rozpoznane elementy obrazu.

Jak używać opisów obrazów z VoiceOver na iOS 15?

23

Feb/2022