iPhone

iPhone

Kategoria

Nowy iPhone na Święta – oto przydatne porady i wskazówki

Za pomocą Chrisfugiel

Mariusz NowakArtykuły

Strona główna > Artykuły > Nowy iPhone na Święta – oto przydatne porady i wskazówki

W związku z sezonem świątecznym nie ma lepszego czasu na poznanie kilku wskazówek dotyczących nowego iPhone’a. Nawet jeśli masz już iPhone’a 11, 12 lub 13, zawsze możesz dowiedzieć się o nich więcej. W filmie udostępnionym przez kanał Apple Support na YouTube firma podaje przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swojego smartfona. Interesujące jest, gdy Apple dzieli się kilkoma poradami.Nowy iPhone na Święta? Oto kilka wskazówek, które spółka udostępnia użytkownikom swoich smartfonów w pięciominutowym filmie.

Zobacz także: iOS 16 musi mieć te funkcje – które smartfony otrzymają update?

Nowy iPhone na Święta – oto przydatne porady i wskazówki

Przesuń, aby usunąć cyfrę w Kalkulatorze

Jeśli przypadkowo wprowadzisz błędną cyfrę w aplikacji Kalkulator, możesz przesunąć palcem w lewo lub w prawo u góry ekranu, aby usunąć swój błąd. To takie proste, a wiele osób wciąż o tym nie wie.

Przypinanie udostępnianych treści w Wiadomościach

Począwszy od systemu iOS 15, możesz przypinać treści, takie jak łącza internetowe w wątku rozmowy w aplikacji Wiadomości, dotykając i przytrzymując element, który chcesz przypiąć, a następnie stukając Przypnij.

Nie przegap
Huawei idzie jak burza! Kolejne, polskie aplikacje integrują się z HarmonyOS

Widżety na ekranie głównym

Odkąd Apple wprowadziło widżety na ekranie głównym w iOS 14, firma cały czas ulepsza je dzięki kolejnym aktualizacjom oprogramowania. Teraz możesz łatwo utworzyć stos z maksymalnie dziesięcioma widżetami. Aby ułożyć widżety na ekranie głównym, dotknij i przytrzymaj puste miejsce na tym ekranie, a następnie przeciągnij jeden widżet na inny o tym samym rozmiarze. Apple sprytnie pokaże Ci odpowiedni widżet w zależności od użycia iPhone’a lub pory dnia.

Wybierz kilka zdjęć, aby dodać je do innych aplikacji

Aby wybrać wiele zdjęć do dodania do innych aplikacji, dotknij i przytrzymaj zdjęcie, aż „poczujesz dotknięcie”. Następnie przeciągnij zdjęcie do innej części ekranu, wciąż je trzymając. Dotknij dodatkowe zdjęcia innym palcem, aby utworzyć stos, albo przełącz nadal trzymając stos i podnieś palec.

Otwórz aparat z ekranu blokady

Po prostu przesuń palcem w lewo na ekranie blokady, aby szybko otworzyć aplikację Aparat. Najlepsze jest to, że wszystkie Twoje zdjęcia są chronione, więc nie musisz się martwić, że ktokolwiek uzyska do nich dostęp. W końcu telefon cały czas jest zablokowany.

Kilka innych ciekawych funkcji

Apple pokazuje jeszcze kilka innych funkcji i porad:

Źródło: MacRumors

Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej.Użytkownik sprzętu Apple;)

06

Mar/2022