iPhone

iPhone

Kategoria

Oto on. Bardzo wydajny, ale wciąż z wielkim notchem. iPhone 13 po premierze

Za pomocą Chrisfugiel

Ekologia jest trendy, więc iPhone 13 też

iPhone 13 mini i iPhone 13 bez efektu wow

Znów możemy mówić o podziale na pary. Modele bez dopisku Pro zostały pozbawione jednej z najważniejszych nowości, czyli ekranów z podwyższoną częstotliwością odświeżania.W związku z tym zaakcentowano tutaj podwyższoną jasność - 800 nitów i 1200 nitów z HDR.

iPhone 13 mini i iPhone 13

Główny aparat fotograficzny składa się tu z dwóch obiektywów, podstawowego i ultraszerokokątnego z polem widzenia 120°, który ma wpuszczać o 47% więcej światła niż obiektyw ultraszerokokątny z iPhone'a 12. Znalazł się tu także nowy system OIS z automatyczną stabilizacją matrycy. Obok zwiększonej wydajności to właśnie aspekt foto-wideo ma być główną zmianą na plus względem poprzedniej generacji. Sporo uwagi poświęcono na tryb Cinematic Mode oraz lepszą jakość zdjęć w słabym świetle. Baterie o nieujawnionych pojemnościach mają wystarczać na 1,5 godziny oraz 2,5 godziny więcej w zestawieniach iPhone 13 mini vs iPhone 12 mini oraz iPhone 13 vs iPhone 12.

Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, iPhone 13 mini i iPhone 13 będą dostępne w trzech wersjach - 128 GB, 256 GB oraz 512 GB.

Oto on. Bardzo wydajny, ale wciąż z wielkim notchem. iPhone 13 po premierze

iPhone 13 mini i iPhone 13 w pigułce

iPhone 13 i wydajność. Tu akurat absolutny top

Swoim zwyczajem producent nie zdecydował się cięcia w wydajności, to znaczy będzie ona bardzo zbliżona w każdym z nowych modeli. Są napędzane przez Apple A15 Bionic wykonanym w 5 nm procesie technologicznym i wskakującym na szczyt najlepszych mobilnych układów. Wedle zapowiedzi, względem poprzednika, wydajność CPU wzrośnie o 50%, a GPU będzie szybsze o 30%. Identyczne jest też oprogramowanie, to oczywiście zaprezentowany już wcześniej iOS 15.

Różnice w tej kwestii sprowadzą się zapewne do ilości pamięci RAM, ale tym (również standardowo dla siebie) Apple się jeszcze nie pochwaliło. Już teraz można być jednak spokojnym o wydajność, każda z pokazanych nowości będzie bez problemu radziła sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie można stawiać przed współczesnymi smartfonami.

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max z ekranami ProMotion

Fani marki nieco więcej argumentów w dyskusji otrzymują dzięki modelom iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Przede wszystkim pojawia się tu technologia ProMotion, adaptacyjna częstotliwość odświeżania ekranu - od 10 Hz do 120 Hz. Jasność i tu sięgać ma maksymalnie 1200 nitów.

iPhone 13 Pro Max i Pro

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max to wedle obietnic producenta iPhone'y z najlepszymi bateriami w historii. W porównaniu do poprzedników mają działać o odpowiednio 1,5 godziny oraz 2,5 godziny dłużej.

Mają być to również najbardziej zaawansowane smartfony Apple pod względem fotograficznym. Tyle panele mieszczą obiektywy podstawowy, ultraszerokokątny i teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. Wszystkie po 12 Mpix, z ogniskowymi 77 mm, 13 mm oraz 26 mm. Nieco wbrew rynkowym trendom dość sporo czasu poświęcono makro (także w zakresie filmowania), bo przecież nie jest to najpopularniejszy rodzaj fotografii. W trybie nocnym (teraz także w teleobiektywie) iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą wykorzystywać możliwości skanera LiDAR. Wśród ciekawostek dotyczących filmowania podano, iż będą to pierwsze smartfony pozwalające na edycję efektu głębi w już nakręconym filmie. Co jeszcze? Tryb filmowy, Style fotograficzne oraz nagrywanie wideo ProRes i Dolby Vision HDR.

W przypadku iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max wybór będzie jeszcze większy. Zainteresowani otrzymają bowiem możliwość sięgnięcia po jedną z czterech wersji - 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1TB.

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max w pigułce

Przedsprzedaż rusza już za chwilę

Zaskoczeni czymkolwiek? A może Apple pokazało dokładnie takie smartfony, jakich oczekiwaliście?

Przedsprzedaż całej serii rozpocznie się już w najbliższy piątek, 17 września. Równo tydzień później ma natomiast wystartować regularna sprzedaż.

Źródło: Apple

Przeczytaj także:

04

May/2022